You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Polerowanie plastików lamp przednich

Forgot password? | Forgot username?

Polerowanie plastików lamp przednich

Polerowanie plastików lamp przednich

Witam wszystkich!  nowyt/goodbye Jestem tu pierwszy raz ale mam nadzieje że nie ostatni  nowyt/big-grin  Mój post dotyczy polerowania plastików lamp przednich, mam 11 letniego opla omegę gdzie chciałbym poprawić wygląd kloszy bo są dość mocno zmatowiałe. Jak najlepiej sobie z tym poradzić? Czytałem że sa takie specjalne lakiery akrylowe z utwardzaczem ale nie wiem czy trzeba najpierw wypolerować plastiki czy nakłada się bezpośrednio?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

O ile ja się orientuję to plastikowych reflektorów się nie poleruje bo jest to najkrótsza droga do ich wymiany. Polerować można szkło i to faktycznie działa (o ile zrobi to fachowiec i się przyłoży). Kiedyś na TVN (o ile dobrze pamiętam to program ten prowadził Ryży Koń) był nawet krótki reportaż na ten temat. Jeśli pociągniesz polerką po plastiku to może zostać smuga której usunąć się nie da. Wszelkiego typu lakiery itp to też raczej maść na szczury.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

Jak najbardziej mozna tylko trzeba wiedzieć jak:
Na początek potrzebny ci będzie papier ścierny-wodny o gramaturze 2000 i 2500, a dla bardzo zniszczonych może nawet grubszy, pasta polerska lekkościerna, koło filcowe do polerowania, np takie na rzep i do tego uchwyt do montażu w wiertarce. Zaczynasz od zmoczenia klosza i ścierasz zaczynając od najgrubszego papieru do najcieńszego, cały czas mocząc powierzchnię.  Po dokładnym starciu klosze wyglądać będą bardzo nieciekawie ale bez obawy bo po nałożeniu pasty polerskiej i wypolerowaniu filcem reflektor będzie wyglądał jak nowy. Najważniesze żeby nie polerowac na duzych obrotach, bo mozna przetopić plastik! Najlepiej ustawić na małe obroty i polerować dłużej ale nie uszkadzając powierzchni. Trochę roboty jest bo polerowanie zajmuje ok 1h ale efekt murowany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

Jak chcesz nałożyć lakier akrylowy to przynajmniej wypadałoby użyć pasty polerskiej wcześniej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

Ja próbowałem tak: papier 2500, 1500 i 1000 a później pomalowałem bezbarwnym lakierem akrylowym ale efekt był kiepski, wychodzi że źle zrobiłem bo  powinienem zrobić jak pisał Wojtek i wypolerować filcem wcześniej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

Efekt wizualny może być zadowalający nie przeczę ale reflektory mają taką właściwość, że przeciwieństwie do żyrandola kieruje strumień światła w odpowiednie miejsce. Te wszystkie paski, załamania itp właśnie temu służą. Jak wypolerujesz zewnętrzną powierzchnię to może być tak, że będzie 1000 różnych refleksów. Ciebie z pozycji kierowcy to wali ale innych użytkowników drogi może cholernie oślepiać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

No ale te wszystkie załamania to są od wewnątrz, a jak trochę zetrzesz papierem to przecież nie na tyle żeby to wszystko usunąć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

http://youtu.be/NeYmA_rXr6g
Bez przesada, nikt tu nie mówi o jakimś zdzieraniu grubej warstwy plastiku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

Mozna spokojnie samemu wypolerowac bo to wcale nie żadna filozofia tylko trzeba pamietać jak pisał Wojtek żeby nie przetopić plastiku. Co do lakieru to  tez mozna ale wcześniej trzeba powierzchnię wypolerowac, jedna warstwa lakieru to za mało, trzeba ze dwie albo trzy położyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Polerowanie plastików lamp przednich

Panowie dzięki za pomoc, filmik jest super więc raczej zrezygnuję z lakieru i zastosuję metodę Wojtka, dam znać jaki osiągnąłem efekt nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top