You are here:Start>Forum>Forum>HONDA>Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Forgot password? | Forgot username?

Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Witam  nowyt/goodbye
Jestem właścicielem Hondy Accord i właśnie zacząłem przymierzać się do zrobienia porządku z klimą. W serwisie natknąłem się na nowy sposób odgrzybiania za pomocą gorącej pary. Czy ktoś robił u siebie coś takiego? Czy aby nie niszczy to auta? No bo gdzie niby ta para buchają, do parownika?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Hmm. Nie wiem gdzie tą parą dmuchają ale, para to wilgoć a wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni itp. Tak wiem że ta para ma bardzo wysoką temperaturę która zabija bakterie. Ale jak jest ze skutecznością to nie wiem. Ja tam zawsze używam ozonu i jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad inną opcją.
Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat to z miła chęcią posłucham.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Słyszałem o tym, tak jak o elektrodźwiękowym oczyszczaniu klimy, wszystko to nowość ale podobno bezpieczna i skuteczna w 99%. Para wodna jest dmuchana od środka więc nie ma mowy o uszkodzeniu kokpitu itp. usuwane sa nie tylko grzyby ale i brzydkie zapach więc pomysł dobry, zwłaszcza dla kogoś kto ma alergie czy uczulenia na środki chemiczne używane do tradycyjnego odgrzybiania. Myslę że za 100zł warto spróbować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Pleśń rozwija się w miejscach w których panują stałe wilgotne warunki, jak ci raz czy dwa dmuchną  parą to pleśń nie wyskoczy. Sa przecież takie urządzenia parowe do domów i spokojnie wszystko odkazisz i zdezynfekujesz a po odparowaniu wilgoci pleśń sie nie pojawia. Z czyszczeniem klimy będzie tak samo, para zabije drobnoustroje.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Środki chemiczne do czyszczenia klimatyzacji coraz częściej odchodzą do lamusa ze względu na drażniący zapach i alergię. Myślę że taka para ma racje bytu i osobiście wożąc małe dziecko w aucie wolałbym zastosować coś mniej inwazyjnego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Byłem dzisiaj na odgrzybianiu klimy metoda parową i powiem wam że jestem pozytywnie zaskoczony nowyt/smile Zapłaciłem 100zł, klima pachnie świeżością, dmucha jakby mocniej i nie ma juz takiego zapachu stęchlizny.  Zobaczymy jak długo tak zostanie ale gościu w serwisie powiedział że tak samo jak przy zwykłym chemicznym odgrzybianiu, tyle że nie ma  smrodku chemikaliów nowyt/smile Jak na razie git.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji gorącą parą?

Moze to głupie pytanie ale zastanawiam się czy samemu nie można by sobie w ten sposób klimy odgrzybić? Mam w domu urządzenie parowe, nadmuch gorącej pary jest bardzo silny więc powinno spokojnie przeczyścić wszystkie zakamarki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top