You are here:Start>Forum>Forum>AUDI>Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

Forgot password? | Forgot username?

Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

Witam. Mam w posiadaniu Audi A4 z 2003 r. 1.9 TDI 100KM. Auto ma przejechane 250 000km i jak do tej pory jedyny poważny problem jaki wystąpił to wymiana sprzęgła. Niestety od 10 miesięcy mam jakieś dziwne problemy z pompowtryskiwaczami. Najpierw poszedł jeden po 3 miesiącach następny potem miesiąc później kolejny, po 3 miechach następny a kolejny padł ten, który był wymieniony jako drugi. Wymieniłem już 4 z czego 2 na tym samym cylindrze. I teraz się zastanawiam czy właściwą drogą idę? A może te pompowtryskiwacze siadają bo coś innego jest uszkodzone? Mój mechanik mówi że nie, ale czy na pewno?

Macie może jakieś pomysły bo nie mam zamiaru co chwilę mechanika odwiedzać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

W pierwszej kolejności wyczyścił bym zbiornik i oczyścił układ.  Potem zalałbym paliwa z innej stacji i zobaczył co się dzieje. Ja wiem, że tankujesz tylko na dobrych i sprawdzonych stacjach, z logo itp. Niestety w tym chorym kraju to jeszcze o niczym nie świadczy. Ja Ci radzę zmień stację i zobacz co się dzieje. Jak to nie pomoże to zmień mechanika.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

Kumpel miał kiedyś podobny problem i z tego co kojarzę chodziło o to że listwa zasilająca pompowtryski nie podawała prądu i stąd były takie jazdy. Moze trzeba sprawdzic tę kwestię.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

Witam. Dzięki za tą poradę udam się dzisiaj do innego mechanika i zobaczymy co będzie mówił. Jeśli dalej będzie zwalał winę na pompowtryski to wtedy zasugeruję mu aby sprawdził elektrykę.

Pozdrawiam

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

No i mieliście rację. Inny mechanik sprawdził listwę i było to co sugerowaliście. Gdzieś tam powodowało zwarcie i czasem nie podawało prądu. Po wymianie wszystko chodzi jak należy. A gdy pojechałem do mojego poprzedniego mechanika i mu o tym powiedziałem, to zaklinał się że za żadne skarby listwa nie mogła być przyczyną problemów. Wniosek taki że więcej już do niego na pewno nie zaglądnę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Częste awarie pompowtrysków w 1.9 TDI

Z takim awariami, które nie są permanentne to bywa ciężko. Czasami znalezienie takiego uszkodzenia jest wręcz niemożliwe. Trzeba pamiętać, że mechanik nie jeździ naszym samochodem i opiera się głownie na tym co mu powiemy. Miałem już bawić się z usterką w kotka i myszkę i wiem, że nawet profesjonalnym mechanik może mieć z tym problem. Nie mniej jednak cieszy mnie, że sprawa się rozwiązała.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top