You are here:Start>Forum>Forum>HYUNDAI>H200 padł moduł

Forgot password? | Forgot username?

H200 padł moduł

H200 padł moduł

Jak już wcześniej pisałem w robocie jeżdżę H200 ostatnio przydarzyła mi się dziwna awaria. Auto bez jakichkolwiek oznak zgasło. Wcześniej raz na dwa dni padał akumulator. Byłem ostatnio na krótkim urlopie i furą zarządzał sam kierownik. Od kolegów wiem, że w czasie jego rządów w instalacji były wykonywane sztuki magiczne (palenie z kabli, na pakę władowany akumulator od koparki, wpięty w instalację kablami od spawarki itp). Mechanik w raporcie wpisał uszkodzenie modułu spowodowane niewłaściwą eksploatacją. Jak myślicie takie kombinacje mogły uszkodzić moduł? Wydaje mi się, że jest on zabezpieczony przed przepięciami więc nic mu się stać nie powinno.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: H200 padł moduł

Moduł faktycznie jest zabezpieczony ale jak zaczniesz wyprawiać cuda niewidy to ja nie wiem czy w końcu nie padnie  bo jak naprawdę wygląda to zabezpieczenie tzn jakie przepięcia obejmuje to już inna sprawa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: H200 padł moduł

Według mechanika moduł otrzymał za duże napięcie i natężenie. Odbyłem już z szefem męską rozmowę na ten temat. Inny mechanik stwierdził, że wcześniejsze zachowanie samochodu może sugerować, że moduł padał już dużo wcześniej. Ja swój prywatny samochód paliłem często na kablach z półciężarówki która też ma większy akumulator i nigdy nic się nie stało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: H200 padł moduł

Jeśli to fura służbowa to co się łamiesz. Żeby w ten sposób przepalić moduł to chyba trzeba by go było pod spawarkę podpiąć albo o razu z transformatora pociągnąć kable. Ogólnie moduły mają tendencję do tego aby padać i nie ma to nic w spólnego ani z napięciem ani z natężeniem. Jeśli akumulator miał 12V to nie ma strachu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
94

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top