You are here:Start>Forum>Forum>VW>Bora-opinie

Forgot password? | Forgot username?

Bora-opinie

Bora-opinie

Mam możliwość zamiany mojego Punciaka na VW Bora. Gość potrzebuje pieniędzy ale też nie chce zostać bez samochodu. Znajomi próbują mnie przekonać, że to jest zły pomysł. Mój samochód jest sprawdzony i w bardzo dobrym stanie. Wiele osób twierdzi, że Bora to takie popłuczyny po Passacie. Jaka jest wasza opinia na temat tego samochodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

Co rozumiesz pod pojęciem popłuczyny po passacie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

jakby iśc twoim tokiem rozumowania to Audi A5 to popłuczyny po A4 albo Astra II to popłuczyny po I itd. Takie rozumowanie chyba nie ma sensu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

A skąd wiesz w jakim stanie jest Bora? To że ;udzie mówią że to popłuczyny z passata o niczym nie świadczy. VW to dobra marka a wyglad zewnętrzny to kwestia gustu. Proponuje najpierw pojechać i dokładnie obejrzeć auto, sprawdzić u mechanika, przekalkulować spalanie, ceny części itp i dopiero później podjąć decyzję.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

Tak na wstępie zacznę od tego, że to nie jest mój tor rozumowania a informacje które znalazłem w m.in w necie. W skrócie, jak ktoś ma Passata to twierdzi, że Bora to taki Passat dla ubogich. Jak ktoś ma Golfa to Borę uważa za samochód dla emeryta. Chodzi o to, że Bora to samochód mający wypełnić niszę niższej klasy średniej. Co do stanu technicznego. Nie muszę nigdzie jechać bo samochód znam bardzo dobrze. Wiem kiedy i co było robione i wymieniane. Ci, którzy mi odradzają też znają to auto.  Dla mnie taka zamiana miała być przejściem o dwie trzy klasy wyżej ale ludzie starają się mnie przekonać, że będzie to najwyżej przeskok o klasę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

Z Punto na Bora to przeskok o jedną klasę? Nie słuchaj ludzi co na autach sie nie znaja  tylko zastanów się czego chcesz od auta i sam podejmij decyzję

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

Właściwie to nie mam oczekiwań wkurza mnie tylko proces sprzedawania samochodu. To jest jakaś masakra i chciałbym tego uniknąć. Nadarza się okazja "zakupu" młodszego auta z mniejszym przebiegiem. Ten konkretny egzemplarz raczej nie powala wyposażeniem (właściwie to jest takie samo jak w Punto). U mnie w Punto pomimo wyższego przebiegu nie ma przetarć. Faktem jest, że te plastiki trzeszczą a tapicerka jest brudna ale wszystko trzyma się kupy. W tej konkretnej Borze po stronie kierowcy jest dziura w siedzeniu, z rączek złazi wierzchni materiał a kierownica wygląda jak psu z gardła. Zadałem pytanie bo liczyłem, że dowiem się coś o atutach tych aut.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

Znam ten model i muszę powiedzieć, że jest to całkiem przyzwoity samochód. Nie jest to klasa Premium, na którą wyraźnie liczyłeś ale mocny średniak. VW to słynie z tego, że jest wytrzymały i nie sprawia problemów właścicielom. Przeważnie jest to prawda choć zdarzają się wyjątki. Ogólnie auto warte polecenia.

Jeśli chodzi o samą formę nabycia tego auta (w sensie zamiana) to ja bym uważał. Na zamianie zawsze ktoś traci. Pomyśl o tym.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

Jeśli znasz ob samochody to tylko ty możesz podjąć decyzję czy się zamieniać czy nie. Bora jest samochodem większym od punto a przez to wygodniejszym, lepiej się prowadzi i ogólnie komfort podróżowania jest dużo większy. Jeśli nic nie dolega tej BORZE (ciężka odmiana nowyt/tongue) a jedyne wady to te które wymieniłeś to bierz ją. Wcześniej może dowiedz się tylko jaki byłby koszt wymiany tych rzeczy które są uszkodzone.
Jeśli ja miałbym mieć wybór czy kupić Punto czy Borę to nawet nie zwrócił bym uwagi na Punto.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bora-opinie

A ja kolegę rozumiem bo sam przez to przechodziłem. Sprzedaż auta jest stresująca a do tego pochłania czas, odbierałem dziennie po kilka telefonów, umawiałem się z ludzmi na konkretne godziny, leciałem po pracy do domu na załamanie karku a tu nikt nie przychodził albo jedna z pięciu osób. Strasznie mnie to wkurzała a do tego niektórzy ludzie bija rekordy w chamstwie i zadawaniu głupich pytań i człowiek auta nie sprzedał a tylko sie odenerwował bo był traktowany ja oszust co chce bubla sprzedać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top