You are here:Start>Forum>Forum>HYUNDAI>Paliwo premium czy warto?

Forgot password? | Forgot username?

Paliwo premium czy warto?

Paliwo premium czy warto?

Witam wszystkich nowyt/goodbye
To jest mój pierwszy post i mam nadzieje że nie ostatni  nowyt/big-grin  Kilka dni temu zakupiłem Hyundaia i30 z 2010 roku 1.4 benzyna 109KM. Pierwszy właściciel bardzo dbał o auto co zresztą widać bo auto jak nówka, bez najmniejszego problemu.  Powiedział mi żebym tankował tylko paliwo z wyższej półki bo on tak robił od czasu zakupu auta i silnik pracuje jak ta lala. Teraz się zastanawiam czy faktycznie tankować tylko paliwo premium i czy jak przez trzy lata samochód jeździł tylko na najlepszej benzynie a jak teraz wleję ta gorszą to czy silnik zacznie gorzej pracowac? Oczywiście zależy mi na aucie ale też myślez o kosztach bo ceny premium to tanie nie są. Co o tym myślicie? Czy ktoś z was używa tylko premium? Widać różnicę czy nie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Nie sadzę że jeśli teraz zatankujesz zwykłą benzynę to zauważysz jakąś różnicę, jak chcesz dbać o auto to uważaj gdzie tankujesz tzn żeby nie na jakiś podejrzanych stacjach gdzie dolewają parafiny albo innych syfów tylko na autoryzowanych. Ważniejsze będą regularne przeglądy i serwis niż premium w silniku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Jak Cię stać to czemu nie. Kiedyś kolega przyniósł artykuł z jakiejś niemieckie gazety. Wniosek jaki z niego płynął lekko nas zaskoczył. Jeśli producent nie zastrzegł w instrukcji, że auto musi jeździć na paliwie o podwyższonych wartościach (więcej oktanów, czystsze itp) to w skrajnych wypadkach zastosowanie benzyny czy oleju "premium" może zaowocować uszkodzeniem silnika.  Swego czasu przez 3 miesiące tankowałem tylko paliwo "z wyższej półki" i jakoś specjalnej różnicy nie odczułem. Mam nawet wrażenie, że lekko wzrosło spalanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Jak to jest z tym paliwem premium to nikt nie wie bo producenci zapewniają że osiągi wzrastają i spalanie spada, mechanicy mówią że osiągi mogą nawet spaść, spalanie wzrosnąć a czasem pojawić się uszkodzenie silnika, a kierowcy nie widzą żadnej różnicy i nie wiedzą co robić. Ja tez kiedyś tankowałem premium ale różnicy nie widziałem więc dałem sobie spokój. Najlepiej poczytaj jakie są zalecenia producenta i jak cię stać to się do nich stosuj. Fakt że nowsze auta są przystosowane do tego rodzaju paliwa i producenci zalecają jego stosowanie. Nie wiem jak jest w twoim przypadku. Ze swojego doświadczenia wiem że jak dużo jeździsz to w końcu i tak górę weźmie ekonomia zwłaszcza jak ceny paliwa ciągle rosną.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Sam tankuje zwykłe paliwo ale znam gościa który nie wyobraża sobie jazdy na innym niż to droższe. Jak z nim rozmawiam to za każdym razem słyszę, o tym jakie plusy wynikają z faktu jeżdżenia na "lepszym"paliwie: niższe spalanie, lepsza praca silnika itp. Potem nagle okazuje się, że jego fura pali 7,5 a taki sam samochód znajomego, który leje do baku wszystko co trochę śmierdzi spala 7l/100km. Może to kwestia stylu jazdy a może to po prostu chwyt marketingowy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Tankowanie premium to nic innego jak tylko wypychanie kasą kieszeni bogatych koncernów. Nikt nie zastanowił się że takie niby to niewinne zalecenia producentów aut odnośnie używani paliw premium są spowodowane milionowymi umowami między koncernami paliwowymi a producentami aut. To tak samo jak lekarz przepisuje ci aspirynę firmy bajer bo dostaje za to kasę, a tobie tłumaczy że jest lepsza od naszej rodzimej polopiryny c. Nie ma takiej opcji ze ci się silnik rozleci jak będziesz tankował zwykłą benzynę. Jak nie wierzycie to najlepiej zapytać mechanika co o tym niby premium sądzi. Szkoda waszej kasy a jak chcecie długo cieszyć się sprawnym autem to pamiętajcie o regularnych serwisach i przeglądach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Nie wiem jak to jest z tymi umowami ale fakt że takie paliwo jest lepsze i nowoczesne silniki lepiej na nim pracują do starych aut nie ma co tego lać bo to inna technologia i można uszkodzić silnik. Najważniejsze żeby jednak paliwo było z pewnego źródła.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

A skąd wiesz że jest lepsze i silniki na nim lepiej pracują??? Kto ci to powiedział? Pewnie producenci aut i paliw premium? Sam nie zauwazysz różnicy i gwarantuje ci ze jak od nowości będziesz lał premium to jak ma ci cos w silniku paść to i tak padnie niezaleznie od paliwa. Ludzie zrozumcie że manipuluja wami jak chcą. Skąd wiesz co leją do paliwa? Nigdy się nie dowiesz składu i nie będziesz miał pewności że kupujesz premium a nie niby premium albo premium w 50%. Światem żądzą korporacje a wy dajecie sobą sterować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

No właśnie. Wszyscy dużo piszą i dyskutują ale nikt nie pokusi się o zastanowienie się nad podstawowym faktem: jak sprawdzić co się leje do baku. Kilka lat temu wybuchła wielka afera z chrzczeniem paliwa. Pamiętam, że kilka tysięcy stacji w całej Polsce otrzymało bana. Potem jakiś dziennikarz zaczął się zastanawiać, jak to jest, że nikt tego wcześniej nie sprawdzał i nie kontrolował. Przeprowadził własne śledztwo i okazało się, że paliwo "rasowane" jest już w hurtowni. W artykule jasno nie było to powiedziane (autor chyba bał się konsekwencji) ale na samym początku była informacja, że w Polsce tylko dwie rafinerie dostarczają paliwo do wszystkich stacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

O tym właśnie mówię, prawda jest taka że jesteśmy oszukiwani na każdym kroku, pamiętacie skandal z koniną? Każdy tylko mówił że to niemozliwe, niemożliwe a w końcu okazało się że to prawda i zamiast wołowinki jemy chore konie płacąc oczywiście jak za świetnej jakości mieso wołowe! Z paliwem jest tak samo tylko ludzie jak te osły leją droższe bo im producent radzi a producent za każdego klienta dostaje w cholerę kasy i się śmieje w duszy. Już dziś daję sobie ręce uciąć że jakby sprawdzić skład tych wszystkich premiówek to okazałoby się że prawie niczym nie różnią się one od zwykłego paliwa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top