You are here:Start>Forum>Forum>HYUNDAI>Paliwo premium czy warto?

Forgot password? | Forgot username?

Paliwo premium czy warto?

Re: Paliwo premium czy warto?

Bez przesady, przecież wykonuje się testy paliw a poza tym takie koncerny też podlegają kontrolom więc już w taką wielką teorię spiskową nie uwierzę. Zresztą nikt ci nie zabroni nalać trochę paliwa do pojemnika i wysłać do laboratorium na sprawdzenie składu. Rozumiem że są stację gdzie kombinują ale bez przesady nie uwierzę że BP czy Shell sobie w kulki leci i sprzedaje zwykłe paliwo jako premium.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

To muszę Cię zmartwić. Kilka lat temu w mojej okolicy była stacja (firmowa, z wielkim logo, uniformami, standardami obsługi klienta itp). W pewnym momencie mechanik, który miał warsztat obok stacji stał się najpopularniejszym w okolicy. Auto po zatankowaniu przejeżdżało max 2km i kaplica. Ci, którzy mieli więcej paliwa w baku mieli farta i dojeżdżali do domu. Zrobił się krzyk i zamęt. Parę osób straciło pracę a paliwo nadal było podłe. Zmienił się właściciel, zmieniło się logo a paliwo nie nadawało się do jazdy. Pomogła dopiero zmiana dostawcy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że waha brana była z największej rozlewni/hurtowni (nie wiem jak się to u nich nazywa). Pracuje tam kilkaset osób i praktycznie ten jeden punkt obsługuj całe województwo. Mają tam kamery, ochronę z psami i milion innych zabezpieczeń (jest to punkt strategiczny i potencjalny cel ataków terrorystycznych). Nie sądzę aby pan Czesio z kolegami jumał wiaderko Pb95 i dolewał wody, bo jest to po prostu niemożliwe. Śmiem twierdzić, że takie gówno idzie prosto z rafinerii gdzie ludzi uważają za idiotów w myśl zasady "ciemny lud to kupi".

Edited by: Hobbit - Jun-27-2013 20:20:13

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Tak to już jest, to nie Miecio z Heniem na malutkiej stacji chrzczą paliwo, tylko panowie w białych kołnierzykach z pierwszym stron gazet. Nie tak dawno w tak zwanej "aferze paliwowej" wielu ludzi w garniturkach potraciło stanowiska. Ale to były tylko pionki. A nie pionek czyli Blida dostała przykaz strzelić sobie w łeb bo inaczej cała jej rodzina pójdzie do piachu, jeśli sypnie w procesie kumpli z mafii.

Więc dajcie sobie spokój z paliwem premium bo to tylko chwyt marketingowy.
A co do kontroli stacji to też wielka bujda, a to dlatego że, stacja musi być uprzedzona przed kontrolą parę dni wcześniej. A to jest dość dużo czasu aby próbka paliwa która będzie pobrana była jak najlepszej jakości. I to jeszcze nie koniec. Jak się ma wtyki w odpowiednich miejscach to nawet wyniki badań w laboratorium nic nie wykażą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Dokładnie tak. Mam znajomego, który pracował na stacji. Jak opowiadał jakie tam się cuda dzieją to normalnie człowiek ma wątpliwości czy w ogóle tankować. Ludzie pracujący na stacji czasem nawet nie mają pojęcia co sprzedają. Jak zaczynają drążyć temat to dostają wymówienie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Z szacunkiem koledzy ale trudno mi w takie rzeczy uwierzyć, jakby tak było jak piszecie co przecież silniki szybko by się psuł i nie był by to pojedynczy przypadek ale tysiące. Owszem nie przeczę zdarzają sie jakieś kombinowane paliwa ale nie można tak wszystkiego generalizować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Ja osobiście nie wierzę w teorie spiskowe ale jestem przekonany, że ludzie są z natury źli i jeśli pozostawić ich bez kontroli to zawsze zrobią tak, żeby im było dobrze. Wydaje mi się, że trochę mylisz pojęcia. My tu nie piszemy o mieszaniu pół na pół z wodą czy ściekami ale z "utylizacją" "odpadów" po czyszczeniu, rafinacji itp. litr paliwa jest stosunkowo drogi. Jeśli zatem firma ma kilka tysięcy litrów odpadów, które musi np utylizować, to spokojnie może wlać dwa czy trzy litry na cysternę. Nie obniży to znacząco jakości paliwa a przy przerobie kilkuset tysięcy litrów dzienni, może to dać zysk rzędu np 20 tys zł. Nie czepiają się szczegółów bo są one zmyślone, chodziło mi wyłącznie o uwidocznienie mechanizmu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

A kto tu mówi o teorii spiskowej? To po prostu chęć nielegalnego zarobku i tyle. I trzeba siedzieć naprawdę wysoko aby takie wałki robić bezkarnie. Taki Miecio od razu dostał by 10 lat bo by go nie było stać na adwokata który by udowadniał że czarne jest białe z sukcesem. Jeśli ktoś myśli że Plichta stał za całym Amber Gold i żaden ZUS czy US nic nie wiedziało, to też gratuluje poczucia humoru.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Paliwo premium czy warto?

Dokładnie o to mi chodziło. Płotki się wyłapuje, żeby robić miejsce grubym rybom. Swego czasu w mojej okolicy było głośno o takiej akcji. Facet założył prywatną stację paliw. Wcześniej w tym miejscu było Kółko Rolnicze czy coś w tym stylu. Lokalizacja była zajebista bo tuż przy głównej trasie. Zbiorniki były tam od lat bo tankowały się tam wszystkie ciągniki, kombajny itp które stały na placu. Jak to się wszytko rozpadło w latach dziewięćdziesiątych to, wiadomo, spryciarze posprzedawali sprzęt a plas został, bo to było najłatwiej sprzedać. Gość za bezcen kupił plac i założył tam naprawdę fajną stację (kilka razy na niej tankowałem). Wachę miał tanią i bardzo dobrej jakości, potem założył też LPG i prowadził sklep. Ogólnie facet dobrze to rozkminił, bo wiedział, że lepiej jest żyć z obrotów, niż z marży i przekrętów. W granicach 2001-2002 roku lokalizacją zainteresowała się firma, która w okolicy miała kilka innych stacji, Facet powiedział, że nie sprzeda. Nagle zaczęły się kontrole. Wyszło, że paliwo jest chrzczone a w papierach skarbówka znalazła nieprawidłowości. Gość nawet nie zdążył się spakować a już na stacji stało logo firmy, która go chciała wykupić. Minęło kilka miesięcy urzędowania nowej firmy i nagle kilka silników uległo poważnym awariom. Sprawa podobno była zgłoszona na policję itp ale z tego co wiem do dziś nikt nic w tej sprawie nie zrobił, a jak mieli kontrole to się okazywało, że paliwo jest pierwszej jakości. Wracając do tematu, nie wierzę w to aby paliwa premium różniły się znacząco. Według mnie jest to lep na snobów i inne pokraki myślące, że są lepsi bo stać ich na droższe paliwo. Jeśli firma jest w stanie puścić człowieka z torbami i doprowadzić go do samobójstwa to nie wierzę, że dba tak o swoich klientów. Cwaniak, pozostanie cwaniakiem a złodziej złodziejem.

Edited by: Adrian1 - Jul-05-2013 9:56:14

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top