You are here:Start>Forum>Forum>SUZUKI>Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Forgot password? | Forgot username?

Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Siemka! Moje auto to Suzuki Swift którego największą wada jest brak wspomagania kierownicy, najbardziej narzeka moja połówka bo jednak dla kobiety to ciężko się kręci. Chciałbym wiedzieć czy da się do tego modelu zainstalować wspomaganie? Jak to zrobić i jaki koszt? Ktos cos takiego robił u siebie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Da się. Poszukaj w innych modelach Suzuki bo takie powinny pasować. Będzie potrzebna przekładnia kierownicza, pompa wspomagania z uchwytem do silnika, przewody i zbiorniczek na płyn, chyba że coś pominąłem. Koszt części nie powinien być wielki zwłaszcza jak poszukasz używek.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Nie byłbym tego taki pewny. Faktem jest, że niektóre auta nie mające wspomagania miały wszelkie możliwie uchwyty, otwory itp aby to wspomaganie założyć. Niestety zdarza się też tak, że w aucie nie da się wspomagania wstawić mimo, iż te modele wychodziły ze wspomaganiem. W pierwszej kolejności podjedź do mechanika lub porównaj z jakimś innym Swiftem. Może być tak, że twoje auto nie ma wspomagania i mieć nie może.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Kumpel mi mówił że to coś od mocy silnika zależy czy coś takiego, nie wiem do końca o co mu chodziło ale wiem że późniejsze swifty miały wspomaganie, najgorsze jest to że to auta dość mało popularne i nie wiem nawet jak z częściami to mojego modelu bo auto z 98r

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Koledze chyba chodziło o to że są różne łapy mocowania pompy wspomagania do silnika i dlatego pojemność jest ważna. Generalnie nie powinno być problemu tylko trochę roboty jest i ok 1tyś trzeba liczyć. Nie wiem czy ci się to opłaca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Ten tysiąc złotych to przy założeniu, że zrobi się to na używanych częściach i samemu w garażu? Pompa, kolumna, zbiorniczek. przewody itp trochę jednak kosztują. Mechanik weźmie pewnie z 300-400zł bo to dużo rozbierania a w dodatku robota nie jest oczywista tylko trzeba kombinować. Według mnie gra nie warta świeczki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

No tak bo u mechanika trzeba ze trzy koła zostawić. Z tego co patrzyłem w ASO nawet 6tyś krzyczą. Najtaniej jak się poszuka używanych części i samemu zrobi. Też się zastanawiam czy to ma sens bo auto ma już swoje lata i chyba lepiej kupić młodszy model ze wspomaganiem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Porządne schabowe powinno pomóc twojej kobiecie nowyt/smile
A tak na poważnie to montaż wspomagania wcale nie jest łatwą sprawą więc jak nie jesteś biegły w temacie to odpuść sobie. Jak zabierzesz do mechanika to koszt przerosnie wartość całego auta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czy da sie zainstalować wspomaganie?

Żeby złożyć wspomaganie trzeba mieć pojęcie nie tylko o mechanice ale też znać podstawy hydrauliki i elektryki. Wykonanie samemu takiej modyfikacji może być trudne. Nie wiem jakie klucze i narzędzia masz bo podejrzewam, że zestaw z hipermarketu to trochę za mało do takich robót.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top