You are here:Start>Forum>Forum>SUBARU>Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Forgot password? | Forgot username?

Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Poczytałem, popytałem i jakoś nie mogę się zdecydować. Tak jak pisałem wcześniej mam fix na Forestera ewentualnie Imprezę Kombi (chodzi o reduktor). Nie miałem wcześniej samochodu z napędem na 4 koła i jak poczytałem o kosztach ewentualnych napraw to sobie lekko przysiadłem.
Najlepiej wypadają napędy Subaru i Quattro ale jak w nich coś p...lnie to lepiej auto od razu na złom oddać. Rozłączane napędy są podobno tańsze w naprawach ale z kolei częściej się psują.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Zdecydowanie quattro bo najlepszy i najmniej awaryjny a jak się boisz kosztów to w ogóle zrezygnuj z napędu. W ogólnym rozrachunku za naprawę każdego z tych napędów zapłacisz dużo. Takie rozumowanie do niczego nie prowadzi bo już sam zakup Subaru wiąże się z drogimi częściami a więc i kosztami napraw.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

To nie jest tak, że się boję i jak kupię to nie będę jeździł bo się zepsuje. Zapytałem znajomych mechaników o opinie i się zaczęło: że napędy lecą i kosztują fortunę, że trzeba umieć z tym jeździć bo normalnie to tylko przeszkadzają itp itd. Jak pytasz specjalistów i słyszysz takie odpowiedzi to się zaczynasz zastanawiać. Z drugiej strony chyba normalne, że każdy chce kupić jak najlepszy samochód i jak najmniejszą ilością słabych punktów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Jak jesteś normalnym użytkownikiem dróg a  tylko w zimie czasami przy dużych śniegach zależy ci na bezproblemowym dojechaniu do domu itp to w zupełności wystarczy ci auto z automatycznie dołączanym napędem drugiej osi. Zaletą są niskie koszty a taki napęd na pewno da ci sporo frajdy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Ja chciałbym kupić sobie Subaru ale jak posłuchałem mechaników i ludzi którzy mieli Subaru to mi się lekko odechciewa. Np. wymiana rozrządu jest średnio 100zł droższa od wymiany w innym samochodzie (nie mówię tu o częściach tylko o robociźnie). Jak zapytałem dlaczego tak jest to usłyszałem: "wiesz to jest Subaru, silnik jest bardziej skomplikowany i w ogóle".

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Mnie też tak straszyli i takie głupoty wymyślali. Od kilku miesięcy jeżdżę samochodem 4x4 i nie zamieniłbym go na żaden inny. Normalne jest, że jak ktoś mieszka w mieście i nigdzie poza miasto nie jeździ to 4x4 potrzebne jest mu jak rybie rower ale poza miastem czasami jest to smutna konieczność. Te wszystkie oponie można sobie w buty wsadzić. W tym kraju większość mechaników poza Volkswagenem świata nie widzi i może dla nich Subaru to pojazd egzotyczny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Napędu 4x4 nie trzeba się bać tylko wiedzieć jaki wybrać aby w pełni cieszyć się z jego użytkowania jak to zaznaczył kolega Mirek. Mechaników też da się znaleźć dobrych i takich co wiedza, że istnieją jeszcze inne auta poza VW.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stały napęd 4x4, Quattro, Sycro czy może rozłączny

Do moich najnowszych typów mogę chyba zaliczyć 4motion Golfa. Części stosunkowo tanie. Poza napędem (skrzynia, dyfry itp) jest to zwykły Golf więc zamienników do zarąbania. Spalanie też pewnie niższe jak w Subaru. VW to taka miłość z rozsądku. Subaru chyba jednak jest poza moim zasięgiem finansowym.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top