You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Forgot password? | Forgot username?

Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Witam, jestem nowym użytkownikiem. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś zna preparaty na trzeszczenie i piszczenie plastików wewnątrz auta? Wiem że coś takiego jest.  Jeżdżę Skodą Octawią i coraz bardziej denerwuje mnie trzeszczenie, zwłaszcza na nierównościach to jest niedowytrzymania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

poszukaj w sklepie preparatów na bazie silikonu, nie wiem dokładnie jaka firma ale jak zapytasz w sklepie to na pewno będą wiedzieli o co chodzi. Silikon powinien trochę pomóc ale cudów bym sie nie spodziewał.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Zaraz zaraz przecież taki silikon to się stosuje na elementy gumowe jak uszczelki a nie na plastik? Taki silikon nic ci nie da. Trzeba zlokalizować źródło hałasu i wtedy  jesli się da to użyć filcu czy taśmy z meszkiem żeby nie ocierały się o siebie plastiki albo jak nie ma takiej mozliwości to wymienić cały element. Zresztą jak masz trzeszczące plastiki to niewiele się da zrobić niestety, taki urok auta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Silikon też stosują ponieważ zostawia on cienką elastyczną warstwę która czasami pomaga zmniejszyć pisk i trzeszczenie. Wszystko zależy od tego co hałasuje i dlaczego, duzo lepiej sprawdzi się filc albo specjalna taśma jeśli problem jest duży. Zresztą sam się przekonasz czy po spryskaniu silikonem będzie jakaś poprawa czy nie. Preparaty z silikonem to min Boll albo K2.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Mam znajomego który kupił sobie "nowego rozbitka" i od kilku już lat wojuje z dealerem m.in o likwidację trzeszczenia plastików. Było już przycinanie, podkładanie taśmy,smarowanie łojem i g... swojem, generalnie pełen pakiet. Tydzień jest ok, potem trochę kurzu, brudu i wilgoci i znowu jest "pi pi pi". Ciężko z tym walczyć. W niektórych autach takie zachowanie to norma i trzeba pokochać albo sprzedać. Mimo wszystko życzę powodzenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Wiem że to czasem walka z wiatrakami ale chciałbym spróbować bo w sumie auto pracuje bez problemów tylko to trzeszczenie mnie doprowadza do szału, czytałem że Skody mają niestety trzeszczące plastiki więc nie wiem czy coś zwojuję...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

Możesz walczyć (nawet jest wskazane) ale chyba na wiele liczyć nie możesz. Z doświadczenia wiem, że po jakimś czasie plastiki się wyrabiają i trzeszczenie jest coraz mniejsze. To nie jest rok czy dwa i w różnych samochodach różnie to bywa ale się zdarza więc życzę powodzenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Środek eleminujący trzeszczenie i plastików

W stolicy znajdziecie dobrą firmę wygłuszającą auta osobowe. Gdyby kogoś ten temat interesował, to polecam serwis www.SztukaWyciszania.pl - na stronie www są przykłady pojazdów przez nich wygłuszonych.

Edited by: kupinski - Jul-25-2018 1:10:03

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top