You are here:Start>Forum>Forum>SAAB>Saab- pytanie ogólne.

Forgot password? | Forgot username?

Saab- pytanie ogólne.

Saab- pytanie ogólne.

Szukam samochodu dla siebie i na tym forum zrobiłem już milion wpisów na ten temat więc stali bywalcy pewnie już wiedzą o co chodzi. Tym którzy nie śledzą forum na bieżąco wyjaśniam. Chce zastąpić swoje przelatane A4 jakąś sedanem/limuzyną. Zależy mi na wyposażeniu i bezawaryjności. Jak przeglądam ogłoszenia to widzę, że Saaby dobrze wypadają jeśli chodzi o wyposażenie, nie wiem jednak jak to jest z ich awaryjnością. Będę wdzięczny za jakieś informacje na ten temat.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Ogólnie dobre samochody. Nie wiem o jakiego Saaba pytasz ale w niektórych modelach był instalowane np. skrzynie czy silniki Opla. Ogólnie samochody mało awaryjne ale jak się zepsują to nie bardzo wiadomo do kogo się zgłosić bo są stosunkowo rzadkie. Główne problemy tych samochodów to osprzęt który jest Saaba ale to nie Maybach i da się z tym samochodem żyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Nie wiem o jakim konkretnie modelu myslisz ale ostatnio czytłem artykuł o tych autach i modele nowsze tzn z 2007 roku mają dość sporo usterek począwszy od braku mocy, przez alternator i na awariach EGR kończąc.  Opinie są bardzo porównywalne tzn podobna ilosc osób chwali i bardzo podobna przeklina więc to trochę zastanawiające. Poważnie przemyśl zakup Saaba, nie tylko ze względu na awaryjność ale przede wszystkim na obecną sytuację firmy. Auta bankrutów nie cieszą się zbyt dobra opinią i jak będziesz chciał kiedyś auto sprzedać to możesz mieć z tym duży problem. Niby teraz cos tam mają produkować pod marka saaba ale niesmak i pozostał.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Miałem kontakt z tymi samochodami i powiem szczerze, że nie rzucają one na kolana. Jest to bardzo przyzwoity samochód ale według mnie ich ceny są mocno zawyżone. Wydaje mi się, że w tych samych pieniądzach można mieć fajniejsze auto. Kolejna sprawa to serwis i dostępność części oraz ich cena. Kiedyś mechanik z ASO Saaba przekonywał mnie, że Saab to auto dla ludzi którzy dbają o swój wizerunek, cenią sobie prestiż i chcą podkreślić swój prestiż. Skomentowałem to tak: "jednym słowem chcecie doić kasę z bogatych frajerów, wmawiając im, że są lepsi od innych" i tą opinią zakończę. Wnioski musisz wyciągnąć sam.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

co masz na myśli pisząc "w tych samych pieniądzach możesz mieć fajniejsze auto"? Pod jakim względem fajniejsze? Z 2011 roku a więc z ostatniej produkcji Saaba kupisz za ok 56tyś (przebieg ok 20tys) Dla porównania Audi czy BMW z tego samego rocznika są dużo droższe. To samo tyczy się Volvo czy VW.
Argument Twojego mechanika są bezsensu, bo można je podpiąć do każdego auta z wyższej półki jak Audi, BMW, Lexus itd. Każda z tych marek wmawia klientowi, ze jest lepsza od innych, a ceny są zawyżone własnie ze względu na markę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Gwoli ścisłości, nie mam mechanika bo go nie potrzebuję. Fajniejsze rozumiem jako lepiej wyposażone, ładniejsze, takie, które można łatwiej sprzedać (patrz dwa wpisy wyżej) oraz serwisować. Według mnie Alfa 159 jest fajniejsza, pewnie się nie zgodzisz ale ja tak uważam i mam takie prawo. Z Saabem jest tak, że ich ceny drastycznie spadły po tym jak firma ogłosiła bankructwo. Kilka lat temu znajomy kupił Saaba 9-3. W tym samym czasie inny znajomy kupił o rok młodsze A4 za 1,5 tys mniej. Na wiosnę Audi poszło do ludzi i straciło na wartości jakieś 5 tys zł. Saab od jesieni stoi w ogłoszeniach i pomimo, że znajomy chce 1/3 ceny którą zapłacił nie ma chętnych a auto jest na prawdę zadbane.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

niestety tak jest z każdą marką która bankrutuje ale myślę że Saab ma duzo do zaoferowania a wygląd zewnętrzny czy rodzaj wyposażenia to kwestia gustu. W krajach skandynawskich te auta wciąż cieszą się wielką popularnością.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Skandynawowie moją nieco inny stosunek do tych aut i to jest zrozumiałem. My żyjemy w Polsce i mówimy tu o polskich realiach.  Dla przeciętnego polaka wydatek rzędu 2,5 tys zł to dużo. Szwed jakoś szczególnie nie odczuł by tych 5 tys. koron, tak mi się wydaje. Podkreślę jeszcze raz. Sam samochód nie jest zły ale wszystko co z nim związane lekko może odstraszać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Wydaje mi się że przesadzacie, nie takie auta jeżdżą po naszych drogach. Saab to żadna egzotyka i nikt na dźwięk tej marki oczu szeroko nie otwiera. Nie przesadzałbym też że mechanicy nie mają pojęcia jak takie auto naprawiać. Zawsze tez jest mnóstwo różnych stron gdzie właściciele tej marki wymieniają się radami i pomagają sobie nawzajem. W końcu Saab to nie pojazd kosmiczny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Saab- pytanie ogólne.

Oczywiście masz rację chodzi tylko o to, że są auta mniej wymagające. Nie wiem ile kolega ma pieniędzy i jak jest u niego z płynnością finansową. Mam znajomego, który na brak kasy nie narzeka. Ma Saaba i wydaje na niego niezłą kasę. EGR który do Renówki kosztuje 600 zł do jego samochodu kosztuje 1 tys zł. Płaci jeździ i się cieszy, że plebsu na takie samochody nie stać.  Saaby nie są złe ale ja bym go nie kupił.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top