You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Forgot password? | Forgot username?

Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Mam taki problem: zerwałem torxy śrub trzymających tarcze hamulcowe (właściwie to nie ja ale mniejsza o to), w sklepie nie mają takich śrub. Szukam zamienników. Wiecie może w jakich samochodach stosowano podobne rozwiązanie ? Moje auto to Scenic silnik 2.0 8V

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Fiat chyba miał takie rozwiązanie w Pandzie albo Daewoo Tico

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Facet w sklepie twierdził, że podobne śruby były stosowane np. w Maluchach. Na miejscu ich nie miał i z tego co zrozumiałem mieć nie będzie bo nie schodzą. Z tą Panda to dobry trop bo jest to stosunkowo nowe auto więc może coś sklepie coś będzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

A czy nie Renault Twingo miał właśnie takie śruby?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Śruby te nie są niezbędne, nie zawracał bym sobie tym zbytnio głowy. Po dokręceniu koła tarcza jest ustalona przez śruby kół. Te małe śrubki są praktycznie tylko po to żeby było łatwiej założyć koło - żeby otwory w tarczy pokrywały się z otworami w piaście. Przy zakupie tarcz hamulcowych dobry producent daje takie śruby w komplecie z tarczami. Ale w ASO nie powinny kosztować majątku jak Ci na tych śrubach bardzo zależy. Gdybyś był z moich okolić to pewnie gdzieś się walają takie po pudełkach w moim serwisie. nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Zdaję sobie sprawę do czego służą te śruby. Wkurza mnie tylko ich brak. Nie wiem czy jest to kwestia estetyki czy przekonania, że fabryka nie może się mylić i jeśli były tam śruby to one muszą tam być- takie zboczenie. Do serwisu z tym nie pojadę bo tam straszne głąby. W tej chwili użyłem zwykłych ampuli i jest gitara ale chciałem oryginał albo coś koło oryginału.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Jedź do sklepu z częściami do francuskich aut i zamów. Zapłacisz po 3 zł za śrubkę i Twoje przekonanie będzie zaspokojone nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Mam zamontowałem i mogę spać spokojnie. Zapłaciłem co prawda 20zł ale od razu mi lepiej nowyt/smile. W sumie śmieszna sprawa ale lekko ułatwia życie. Mam nowe tarcze i trochę jest zabawy bo jak zdejmę zacisk to spadają. Teraz kiedy są przekręcone jest lepiej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Tylko po co zdejmować zacisk? nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Śruby trzymające tarcze hamulcowe ?

Prześledź historię moich wpisów. Dowiesz się z niej, że mam problem z hamulcami, a konkretnie rzeczy ujmując z tarczami hamulcowymi. Trochę z lenistwa, trochę z braku czasu oddawałem do tej pory samochód mechanikom i źle się to dla mnie skończyło. Raz to były zerwane śruby, raz zapłaciłem z usługę której nie było, innym razem mechanik zrobił sobie z mojego samochodu taksówkę. Teraz wziąłem się za to sam i próbuję ogarnąć ten bałagan.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top