You are here:Start>Forum>Forum>MITSUBISHI>Wpinki do kabli ?

Forgot password? | Forgot username?

Wpinki do kabli ?

Wpinki do kabli ?

Mam taki pomysł, żeby sobie zamontować gniazdo do szperacza na zewnątrz auta. Wstępnie gniazdo już jest ale kolega elektryk mnie wyśmiał. Żeby było szybciej i bez cięcia na kable założyłem wpinki (złączki). Całość wsadziłem w przewód termokurczliwy (tu było trochę kombinowania ale wyszło chyba ok. Według elektryka takie połączenia mimo, iż nie mają kontaktu z wilgocią szybko śniedzieją i góra za dwa miesiące czeka mnie prucie tej prowizorki i lutowanie. Byłbym wdzięczny za opinie ludzi którzy stosowali tego typu rozwiązania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wpinki do kabli ?

Lutowanie jest to najpewniejsza metoda. Te wszystkie cuda (kostki, zapinki, złączki) to jest śliski temat. Wiadomo jest łatwiej i szybciej ale to nie znaczy, że jest lepiej. Pamiętaj, że w brew pozorom cała instalacja w samochodzie pracuje i po pewnym czasie takie połączenie może się obrobić. Lepiej jest się pobawić, ściągnąć izolację, kable zlutować i zaizolować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wpinki do kabli ?

Przerabiałem temat. Zapinki dają radę o ile dobrze to robisz. Ja zakładałem je ponad 3 lata temu i nadal działają. Problemem może być tylko to, że łatwiej jest zerwać takie połączenie. Nie wiem jak u Ciebie wygląda kwestia miejsca ale te zapinki nie zdają egzaminy jeśli musisz przeciągać kable albo wciskać gdzieś pod tapicerkę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top