You are here:Start>Forum>Forum>SUBARU>Uszkodzony Forester

Forgot password? | Forgot username?

Uszkodzony Forester

Uszkodzony Forester

Tak jak wcześniej pisałem szukam Forestera. Pojeździłem trochę w poszukiwaniach i oglądałem m.in sztukę która mocno przerosła moje możliwości finansowe (chciałem zobaczyć co mógłbym mieć np. biorąc kredyt albo odkładając trochę więcej grosza). Dowiedziałem się właśnie, że ten samochód miał stłuczkę. Właściciel z 21.500 bez negocjacji zszedł do 12.200 do negocjacji. Uszkodzeniu uległ zderzak, maska, lwy błotnik, lampa. Mam teraz do Was pytanie: czy zakup takiego auta ma sens ? Gadałem z mechanikiem, który stwierdził, że za 5tys da radę zrobić tak, żeby nie było widać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Takie okazje to w wielu przypadkach miny. Jeśli Ciebie remont wyniósłby 5 tys zł to 12+5=17. Po zrobieniu auto straci na wartości ale mało prawdopodobne, żeby ktoś chciał stracić 4,5tys zł. Jeżeli miał chętnych za 21.500 to za 19 pewnie by sprzedał po zrobieniu.
Zastanawia mnie tylko czy mechanik który zrobił Ci wycenę dobrze przyjrzał się autu ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Zależy jak na to spojrzeć. Przede wszystkim trzeba dokładnie auto sprawdzić. Osobiście uważam, że lepiej kupic auto rozwalone kiedy wszystko widać czarno na białym bo łatwiej jest ocenić uszkodzenia zewnętrzne jak i wewnętrzne. Dobry mechanik powinien ci powiedzieć czy warto się za to brać i jakie mogą być ewentualne problemy. Najgorzej jest kupić auto, co tylko udaje bezwypadkowe i dowiedzieć się po zakupie, że coś jest nie tak. Wiadomo, że dużo osób chce naprawić samochód jak najmniejszym kosztem i szybko sie go pozbyć, a do tego najlepiej z zyskiem. Takie tanie naprawy skutkują później wieloma awariami, korozją czy nawet zagrażają bezpieczeństwu! Ty przynajmniej masz rozbity samochód, który nie próbowano naprawić, tylko trzeba dokładnie ocenić jego stan żeby uniknąć problemów i rozczarowań.
Weź też pod uwagę, że jak zdecydujesz się na kupno, to ewentualna sprzedaż może nie wyglądać tak różowo. Generalnie ludzie boją się kupować auta powypadkowe. Ukrywanie przeszłości samochodu też nie jest dobrym wyjściem. Może byc więc tak, że go nigdy nie sprzedaż.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

O sprzedaż to się nie boję bo wcale nie miałby takiego zamiaru. Chciałbym kupić auto na zimę i do przyczepki. Na co dzień stałoby sobie ono spokojnie i czekało na lepsze dni. Przy spalaniu Forestera raczej słabo sprawdzałoby się ono jako miejskie auto na dojazdy. Doszły mnie słuchy, że ten Forester jest już do wzięcia za 10 tys i trochę zaczęło mnie to martwić. Z pewnego źródła wiem, że facet sprzedawał ten samochód bo chciał kupić nową Tibeca albo Forestera ale brakowało mu kasy. W tej chwili wygląda to tak jakby chciał się pozbyć miny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Mam znajomego co dwa  auta kupił powypadkowe. Na lawecie przywiózł do blacharza a po tygodniu wyjechał odpicowaną furą. Auta prawie nowe z małym przebiegiem. Sprzedał z zyskiem ale co najlepsze wcale nie ukrywał że auta były uszkodzone. Przed odpicowaniem zrobił dokładne zdjęcia uszkodzeń, miał dokumenty co zostało naprawione u blacharza. Ludzie wiedzieli dokładnie co brali, a mimo to chętnych było kilku. Myślę że gwarancją sukcesu jest dokładna dokumentacja do wglądu i dobra robota, żeby klient wiedział że nie kupuje fuszerki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Zresztą, mało to ludzi miało stłuczki czy wypadki swoimi samochodami? Sam miałem i po remoncie auto wygląda jak nowe, nic mi się nie psuje, rdza nie bierze. Wszystko zależy od jakości naprawy. Aut powypadkowych nie należy się bać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Tu masz zupełną rację ale jest ogromne lobby producentów, żeby auta uszkodzone na stałe usuwać z rynku. Z drugiej strony Polacy- kombinatorzy, tworzą jakiś dziwny klimat wokół używek i mam polskie bagienko motoryzacyjne. Kiedyś czytałem o tym jak sprawę wypadku czy stłuczki załatwia się w Niemczech. Rzeczoznawca ocenia czy auto może być naprawione i jeśli tak to trafia do zakładu. Opis naprawy jest w dokumentach pojazdu i nikt z tego wielkiej tajemnicy nie robi. U nas jak się przyznasz, że auto było bite to go nie sprzedasz albo drastycznie będziesz musiał zejść z ceny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Ostatnio widziałem taki filmik gdzie para zamieściła ogłoszenie sprzedaży auta i wypisali dosłownie wszystkie jego usterki i wady łącznie z dwoma stłuczkami. Zrobili to dla żartu bo i tak chcieli auto zezłomować a tu się okazało że trafiło sie kupę ludzi co chcieli to auto kupić. W końcu nawet zaczęli się między sobą licytować. Przemówiła do nich szczerość sprzedających. nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Ja kiedyś też byłem szczery ze sprzedającym. Jak głupi wierzyłem w etos i solidarność środowiska. Kilka osób oglądało sprzęt ale zaraz zaczęły się pretensje i głupie gadki, a jedna świnia nawet obsmarowała mnie na forum. Chociaż jasno miał podany przebieg i fakt nieoryginalnego lakieru. Sprzęt zostawiłem w rozliczeniu. Komis ukrył te wady i zarobił 2tys zł. A wracając do tematu. Ja bym brał taki samochód o ile uszkodzenia nie są na tyle poważne, że będzie konieczna ingerencja w podzespoły odpowiadające za geometrię auta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony Forester

Jeśli nadal rozważasz zakup tego samochodu to sprawdź dokładnie zawieszenie i mocowania silnika oraz skrzyni. Przy wypadkach i stłuczkach (nawet tych wyglądających niegroźnie) dochodzi często do uszkodzeń na skutek działających sił. Kolega kiedyś dostał z prawej strony a po lewej rozleciało mu się zawieszenie. Być może jakiś kumaty mechanik dostrzegł problem i poradził typowi, żeby uciekał z miny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top