You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Renault Trafic 1.9DCi

Forgot password? | Forgot username?

Renault Trafic 1.9DCi

Renault Trafic 1.9DCi

Siema
To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Trafiłem na to forum trochę przypadkiem ale jak tu już jestem to zapytam. Mam do kupienia Trafica. Auto było używanie w szkole jazdy. Plusy są takie, że nie było kręcone licznikiem i nie było bite. Minusy to nagminne przegrzewanie i ciągła praca sprzęgła. Trochę się obawiam tego zakupu ale cena jest bardzo atrakcyjna a stan bez mała idealny jak na auto dostawcze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Sprzęgło zawsze możesz wymienić, to nie problem. Plusem takich aut są też regularne przeglądy i dbanie o dobry stan techniczny co jest koniecznością wynikającą z przepisów prawnych. Jak dla mnie więcej plusów niż wad.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Zwróć tez uwagę na skrzynię biegów, ponieważ dość częstym problemem jest uszkodzenie wybieraka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Sprzęgło jest o tyle fajne, że jest hydrauliczne. W L-kach mechaniczny docisk padnie bardzo szybko. W środku też jest spoko bo nikt tym cementu, kartofli czy stali nie woził. Kolega zwrócił mi jeszcze uwagę, żebym przyjrzał się pracy silnika bo te diesle jeśli chodzą na niskich obrotach to lubią sprawiać problemy. Skrzynia jest ok bo sprawdzałem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Zalezy ile auto ma na liczniku i ile lat służyło jako L. Generalnie diesel jest wytrzymały więc nie powinno byc problemu. Jak kupujesz normalnego diesla to też nie masz pewności jak był użytkowany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Na liczniku jest coś ponad 100tys km ale nie mam pewności, że nie był kręcony. Jako "nauka jazdy" jeździł od początku czyli od 2007/2008 roku. Auto jest na sprzedaż po od nowego roku WORD ma zmieniać samochody, ponadto gość nie ma chętnych na tę kategorię i nie opłaca mu się trzymać samochodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Ten silnik sam w sobie jest nieporozumieniem i każdy kto miał z nim do czynienia Ci to powie. Przy przebiegu rzędu 100-150 tys tego pewnie jeszcze nie odczujesz ale zbliżając się do 200 jest szansa, że będziesz żałował zakupu. Przed niespodziankami może uchronić Cię regularny i solidny serwis oraz kumaty mechanik. W ASO nic nie wiedzą na temat elektroniki tych silników, wiem bo przekonałem się o tym boleśnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Opinie o tym aucie faktycznie nie są zbyt pozytywne. Duzo osób narzeka na problem z zapłonem, mocą i wtryskami. Odradzam zakup tego auta, nawet jeśli stan tech jest dobry. To nie jest udana produkcja.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

Ośmielę się z Tobą nie zgodzić. Trafic to fajny samochód choć troszkę za delikatny na typowego dostawczaka. Problemy, o których piszesz są raczej typowe dla jednostek diesla nowej generacji, choć przyznam, że nie bardzo wiem co oznacza wpis "problem z zapłonem". Rozumiem, że chodzi Ci o start np. zimą. Francuzi muszą się jeszcze trochę pouczyć ale uważam, że i tak jest nieźle.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Trafic 1.9DCi

A czy ten Trafic to tylko dlatego że jest okazja czy może coś Cię w tym samochodzie urzekło i nic innego nie wchodzi w grę?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top