You are here:Start>Forum>Forum>Pozostałe marki>Geely ?

Forgot password? | Forgot username?

Geely ?

Geely ?

Wyczytałem na Interii, że Zhejiang Geely Holding Group otwiera fabrykę na Białorusi. Podobno nawet już tam są tylko dzierżawią hale. Jestem przerażony. Co prawda ten koncern przejął Volvo ale nie sądzę aby jakoś szczególnie przejął się filozofią szwedzkiego producenta. Jak to badziewie zacznie zalewać europejski rynek to rodzimi producenci pójdą z torbami. Pociesza trochę fakt, że na razie za cel obrali sobie wschód.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

Nie wiem co Cię tak boli w tym, że się przemysł i konkurencja rozwija. Puki eksportują to na wschód to się raczej nie ma czym martwić, bo z tamtego kierunku samochodu do nas raczej nie przyjeżdżają. Jak będą chcieli sprzedawać u nas to im UE przy...doli jakąś dyrektywą i będzie po imporcie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

Chińczycy za nic mają normy i rygor jakościowy. Jeśli zaczną wprowadzać tanie auta to automatycznie wypchną z rynku inne firmy, które również takie auta produkują. Zdrowa konkurencja jest zdrowa jeśli jest zdrowa. Kooperacja Białorusi i Chin, jakoś tak mnie optymizmem nie napawa. Rwące się pasy, samoistne wystrzały poduszek, wycieki paliwa, deska rozdzielcza łamiąca się "w sztylet". Nie wiem czy jeszcze trzeba wymieniać "oszczędności" skośnookich.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

Jak to nie ma się czym martwić? Odkąd Volvo zostało przez chińczyków przejęte to te samochody znikły z jakiegokolwiek rankingu niezawodności. Jak teraz widzę jakiś samochód na awaryjnych a obok pomoc drogową to zastanawiam się czy to "francuz" czy Volvo. I w 99% przypadków miałem dobre przeczucie.
Więc jest się czym martwić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

Z tym "francuzami" to przegiąłeś.  Citroen owszem ale pozostałem "francuzy" jeżdżą bez problemu nowyt/smile
Z Volvo jest tak, że Chińczycy mają w "D" to wszystko na co pracowała firma przez tyle lat, dla mnich liczy się kasa. Kupienie marki jest jednym ze sposobów wprowadzania na rynek szajsu. Chińskie auta nie mogą wyrobić sobie marki bo są gówniane. Jak kupisz markę to przez kila lat można odcinać kupony od tego co ona wypracowała.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

A czego wy sie boicie? Chiński szajs jest znany na całym swiecie to myslicie że ludzie na ich auta się rzucą? Polak moze i jest biedny ale za cel postawił sobie udawanie że tak nie jest i w chińskim aucie sie ni pokaże.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

Ja się boję czegoś co w żargonie handlowców nazywa się "psuciem rynku", w skrócie chodzi o to, że nie da się konkurować jakością, kiedy za przeciwnika mamy cenę. Żeby się utrzymać na rynku musisz robić takie samo badziewie bo staje się ono standardem. Z jednej strony masz normy z drugiej niską jakość. Jak myślisz czy nowe samochody będą tak wytrzymałem jak np: Golf II czy Garbus, czy będą jeździć po drogach za 30 lat jak Audi 80? Ja szczerze w to wątpię.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

To, że kupili Volvo o niczym nie świadczy. W Polsce po '89 zagraniczne firmy też kupowały całe fabryki tylko po to aby je zamknąć. To, że produkują czy będą produkować na Białorusi to też norma. Przecież popyt na auta w Chinach jest niewielki (stosunkowo oczywiście). Muszą mieć zatem bazę gdzieś w Europie, żeby obniżać koszty i zwiększać elastyczność. Co do samych samochodów to rynek sam zweryfikuje. To nie jest but czy zegarek gdzie można zaryzykować i stracić stówkę czy dwie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

No pewnie że nowe auta nie są tak wytrzymałe i nie bedą bo to inna technologia. Nie ma co tu porównywać Audi 80 czy Garbusa bo to były inne czasy. W tamtych autach nie miało się co popsuć, a jak coś sie popsuło to i tak sam naprawiłeś. Bez przesady mamy inne czasy i auta są tak napakowane elektroniką i wszystkimi bajerami że ci nigdy nie pojeżdżą 20 lat, a nawet jeśli to będziesz musiał wymienić dokładnie wszystko i zabulić jak za nówkę. Tak to juz jest i  wszyscy tylko na to narzekają ale gwarantuje ci że jak by teraz wrócili do oryginalnej produkcji aut z lat 90' to i tak by ich nikt nie kupował bo ludziska kręciliby nosami że auta za prymitywne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Geely ?

Co do faktów zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, jednak ja sądzę, że przyczyny tego stanu rzeczy są zupełnie inne. Kiedyś miedzy samochodem z '85 a '95 jakiejś wielkiej różnicy nie było ale miedzy furą z '95 a '05 jest już spora (chodzi mi o wyposażenie, materiały, technologię). To jest tak jak z telefonami. Kilka lat temu bateria wytrzymywała 7-10 dni po naładowaniu i tak przez 2-3 lata. Producent wiedział, że taki jest średni okres trwania umowy i nie było ciśnienia. Dziś bateria wytrzymuje max 5 dni i po roku czasu zaczynasz zauważać, że czas między ładowaniami się skraca. Nikt już nie dba o baterię w telefonie który 6 miesięcy od premiery jest już zabytkiem. W samochodach jest identycznie. Mnie chodziło raczej o to, że chińskie samochodu już wychodząc z fabryki są niepełnowartościowe.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top