You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Forgot password? | Forgot username?

Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Cały czas walczę z hamulcami w moim Scenicu. Teraz mam nowy problem nie mogę dostać prowadnic klocków. Gość w sklepie twierdzi, że jeśli byłby one potrzebne, dodane zostałyby do klocków, osobno ich nie ma i mieć nie będzie. W ASO mnie olali. Pytanie teraz: czy faktycznie te blaski pod klocki są zbędne ? U mnie są one w opłakanym stanie i boję się, że kiedyś zablokują mi klocki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Jak nowe klocki sa sprzedawane bez blaszek to nie są potrzebne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Teoretycznie kupując tarcze powinienem dostać również śruby do ich mocowania. Teoretycznie bo w praktyce ich nie ma a zakup to wydatek 20zł (5zł sztuka). Mechanik, któremu zleciłem naprawę hamulców coś tam kombinował z tymi blaszkami ale był na tyle nieudolny, że je tylko pogiął. Trochę się boję takich kombinacji, bo może być tak, że przy małych prędkościach będzie git ale np. przy 120km/h hamulce się zablokują. Na razie je  wyprostowałem i odczyściłem papierem (na początku 180 potem 240, 500 i finalnie 1000).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Blaszki w jarzmach zacisku są potrzebne bo w nich suwa się klocek.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

możesz jeździć bez nich ale tu głównie chodzi o to żeby klocek się nie tłukł, miał właściwe położenie a co za tym idzie nie zużywał się nierównomiernie. Pełnią funkcję jakby sprężyny, która utrzymuje klocek na miejscu. Jak radzę kupić i zamontować dla spokoju.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Mechanik przekonuje mnie, że blaszki są zbędne, facet w sklepie (podobno specjalista od aut francuskich) twierdzi, że one nie występują w katalogu, ASO ma mnie w dupie bo u nich nie są realizowane transakcje poniżej 20zł. Ja nigdy nie eksperymentowałem ale kolega mechanik twierdzi, że na własne oczy widział efekty usuwania takich blaszek, podkładek, prowadnic. Z tego co opowiadał to lepiej jednak poszukać, choćby na złomie ale założyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Blaszki są potrzebne i co do tego nie ma wątpliwości. O ile dobrze pamiętam to na ich końcach są ograniczniki które zapobiegają przemieszczaniu się klocków. Ponadto pył i brud osiadający na porowatej powierzchni zacisku raz, dwa zablokuje Ci hamulce.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

Jeżeli kupiłes nowe klocki przyzwoitej firmy to kwestie blaszek reguluje producent. Ja tez kupowałem klocki bez blaszek i nic się złego nie działo. Nie dokupisz tego w ASO.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

W tej chwili to już nie wiem, czy w sklepie te blaszki wyjmują i sprzedają osobno czy może producenci regulują to każdy w swoim zakresie ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Prowadnice (blaszki) klocków w Scenic.

No przecież ci napisałem, że producent sam reguluje kwestie blaszek, nie wiem po co pytasz o to samo? Jak kupujesz nowe klocki to masz w zestawie wszystko co potrzebne, jak blaszek nie ma to montujesz bez i tyle.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
20

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top