You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Forgot password? | Forgot username?

Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Rozmawiałem dziś z wulkanizatorem na temat felg aluminiowych. Chciał mi wcisnąć komplet używanych felg aluminiowych. Wzór to klasyczna "niemiecka" gwiazda. Grzecznie kazałem mu się gonić i stwierdziłem, że jeśli będę kupował to szprycha albo oryginał. Wtedy gość zaczął opowiadać, że przy takich felgach, przegrzeję i pokrzywię tarcze hamulcowe. Jakiś lokalny gamoń, który akurat przyjechał, bardzo mu w tym wtórował. Sam już teraz nie wiem. Może to ja nie mam racji ?!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Większej głupoty nie słyszałem. Co ma piernik do wiatraka?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Gość tłumaczył to tak, że felgi szprychowe czy te z otworami (w sensie oryginalne) nie dopuszczają powietrza do tarcz. Gwiazda jest skonstruowana tak, że powietrze przechodzi przez tarcze i ją studzi. Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem i zawsze mi się wydawało, że felgi szprychowe są rzadsze na naszych drogach ze względu na cenę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Jest taka miejska legenda bo i ja się z nią kilka razy spotkałem. Ja w takiej sytuacji pytam: no ok a na felgach stalowych Pan/Pani jeździ ? Stalówki mają jeszcze mniejsze otwory i dużo gorzej przyjmują i oddają ciepło. Idąc tym tokiem rozumowania to po jednym hamowaniu na stalówkach tarcze są do wymiany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Od kilkunastu lat jeżdżę na alusach nigdy nie miałem podobnych problemów. Ludzie to czasem mają fantazję!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

dokładnie ale zeby to jeszcze mechanik gadał??

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

Są takie mity i nic z tym nie zrobisz. Kiedyś gość mi tłumaczył z czego to wynika. W skrócie chodzi o to, że ktoś pomylił pojęcia. Uznał, że tarcza wentylowana musi mieć otwory, którymi się wentyluje ale nie wpadł na to, że otwory mają być w tarczy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

nie mechanik tylko wulkanizator ,a mnie to nie dziwi bo  doświadczenia wiem że często pracuje tam taki element że głowa mała. Żeby nie urazić nikogo ale do wymiany opon wielkiej wiedzy nie potrzeba a często pracują tam ludzie co nawet podpisać się nie potrafią.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

No teraz to pojechałeś ! Sęk w tym, że do wymiany jak widać trzeba trochę w głowie mieć ale ludziom się wydaje, że nie i zakładają warsztaty. Założenie opony to faktycznie nie jest jakiś wielki problem ale, żeby zrobić to dobrze i jeszcze umieć coś doradzić to trzeba jednak trochę się pouczyć. Mnie krew zalewa jak słucham wulkanizatorów. Taki debil jeden z drugim opowiada głupoty klientom a potem są z tego same problemy. Mnie to najbardziej mierzi temat opon lewych i prawych. Ostatnio nawet babę zwyzywałem bo mnie UOKiKem straszyła. Kazałem jej dać mi dokładne namiary na fachowca, który ją tak rzetelnie poinformowała a ja dopilnuję aby lukę w sezonie poświęcił na czytanie i zdobywanie informacji.
A jeśli chodzi o takie kwiatki to za przybijanie ciężarków (chodzi o te do stalówek) do felg aluminiowych powinna być kara. Najmniejszy jej wymiar to bicie gorącym łańcuchem po jajach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe a przegrzewanie się hamulców

ludzie bez przesady co wy za herezje wypisujecie? Jak "nie potrafią się podpisać?" Skąd masz taką wiedzę? Bo tam gdzie ja kupuję opony to pracują ludzie co maja większą wiedzę niż wszyscy na tym forum razem wzięci.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top