You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Forgot password? | Forgot username?

Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Chciałem kupić sobie opony do Octavii. Pojechałem do zakładu, który handluje oponami i otrzymałem kilka propozycji. Miałem założenie, żeby nie wydać więcej jak 230zł i zakupić opony 195/65R15. Facet w wulkanizacji kręcił bardzo nosem na moje typy i w końcu zaproponował mi opony GoodRide 205(reszty oznaczenia nie pamiętam ale chyba 60R15) za 230zł. Jest to podobno jakaś firma córka Goodyeara, która produkuje opony niższej klasy za niższą cenę. W necie wyczytałem, że jest to chińszczyzna i Goodride to coś w stylu Adidosa czy Mike. Na złudzeniu nazwy podobieństwa się kończą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Nigdy nie miałem takich opon więc ciężko cos więcej powiedzieć. Sa to jedne z najstarszych opon chiński produkowane chyba od lat 60. Jak z jakością to nie wiem ale powiem ci że kiedyś miałem opony z Tajwanu Nankang i powiem ci że byłem pod wielkim wrażeniem  jakości. Za śmieszną kasę dostałem super ogumienie, bez problemu na mokrej/suchej nawierzchni, zużycie też na dobrym poziomie. Jak masz okazję to popytaj o opony z Tajwanu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Ja miałem takie opony tylko zimówki i byłem zadowolony. Do normalnej jazdy na co dzień jak ulał. Na mokrej nawierzchni trzymały się bardzo dobrze.  Zastrzeżeń nie miałem żadnych. Kumpel, który jeździł na Dębicy po przejechaniu się moim autem mówił, że różnicy nie ma. Całkiem przyzwoite opony.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Jest to Chińszczyzna w najczystszej postaci. Z chińskimi oponami jest tak samo jak z każdym produktem u nich robionym. Jak ci się trafi, tak będziesz miał. Ja znam przypadki kiedy takie opony złaziły z felgi albo pękały bez przyczyny. Ślizganie na mokrym czy wycie to już standard. Są jednak też użytkownicy, którzy twierdzą, że opony te są porównywalne z Uniroyalem czy Dębicą. Za te pieniądze możesz mieć Goodyeara 196/65R15 wystarczy w necie poszukać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Znajomy miał kiedyś opony tej firmy i twierdzi, że za te cenę są w przyzwoite. Jedyny mankament to duża podatność na poślizgi na mokrym. Ogólnie źle nie jest ale dobrze też nie. Jak nie masz kasy to na pewno będą lepsze od nalewek albo jakiś łysych kartofli. Jeśli jednak dysponujesz gotówką to jest milion miejsc gdzie możesz za te pieniądze kupić coś przyzwoitego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Tak narzekacie na chińskie opony a jak się tak dokładnie wdrożyć to pewnie większość firmowych opon pochodzi z fabryk w Chinach. Faktem jest że Goodride mają długą tradycję i zyskały swoich zwolenników na całym świecie. To że chińska robota to jeszcze o niczym nie świadczy. Na rynku jest wiele firm, które niby to europejskie a sprzedają badziewie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Lee wrote:


Ja miałem takie opony tylko zimówki i byłem zadowolony. Do normalnej jazdy na co dzień jak ulał. Na mokrej nawierzchni trzymały się bardzo dobrze.  Zastrzeżeń nie miałem żadnych. Kumpel, który jeździł na Dębicy po przejechaniu się moim autem mówił, że różnicy nie ma. Całkiem przyzwoite opony.

Dębica w zimie to tragedia i jak różnicy nie było to ja już sobie wyobrażam jakiej jakości były te opony.
Kiedyś też chciałem kupić tanie opony bo kasy mi brakowało ale jak zacząłem czytać opinie o tym chińskim badziewiu to pożyczyłem kasę i kupiłem porządne ogumienie. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i pasażerów. Jak kupicie dobre opony to wam na kilka sezonów starczą. Skąpy traci dwa razy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Odpowiadając zbiorczo. Produkcja w Chinach i produkt chiński to dwa różne pojęcia. W zakładach europejskich jest coś takiego jak kontrola jakości. Chińczycy tego nie mają i uważają ten dział za zbędny. Ludzie mają zahamowania, żeby kupować Goodyeara bo na oponach jest Made in Poland. Każdy kto siedzi trochę w temacie powie, że zakłady Dębicy to jedna z najlepszych fabryk oponiarskich w Europie.
Zimowe opony Dębicy mają wiele wad ale mają też wiele zalety, których trudno szukać u chińskiej konkurencji. Dębica bardzo dobrze sprawdza się w głębokim kopnym śniegu. Bez wątpienia Michelin czy Dunlop lepiej sprawdza się w normalnych, zimowych warunkach ale jak śniegu jest dużo Dębica pokazuje swoje plusy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Zgadzam się, jak Chińczycy produkują dla Michelina, Panasonica czy innego giganta to odbywa sie to pod ciągłym nadzorem(a i tak zdarzają się usterki). Jak Chińczycy produkują dla siebie to standardy krótko mówiąc idą w las i hulaj dusza diabła nie ma.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Dębica w zimie to wcale nie jest tragedia, chyba że Ty nie potrafisz normalnie jeździć? Znam takich ludzi co przy najdroższych oponach  im się koła na suchej nawierzchni buksują. Może i Ty jesteś takim specjalistą, co? To po pierwsze, a po drugie to nie pisz postów skoro pojęcia nie masz na temat żadnej z dwóch przez mnie wymienionych opon.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top