You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Forgot password? | Forgot username?

Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Kolego Lee wdzięczny byłbym gdybyś sprecyzował do kogo piszesz. Czuję się wywołany do tablicy więc napisze co nie co o Dębicy. Tak jak wcześniej pisałem. Dębica dobrze spisuje się w śniegu i błocie pośniegowym (są tacy którzy twierdzą, że w tym względzie nie ma sobie równych). Na suchej ale "zimnej" nawierzchni wykazuje spore tendencje do zrywania przyczepności choć znam opony które ślizgają się dużo bardziej. Jest dość hałaśliwa ale ściera się stosunkowo wolno. Należy mieć też na uwadze, że Dębica to wariant ekonomiczny i tak też należy postrzegać te opony. To co myślę i wiem na temat chińskich opon opisałem już wyżej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Pisze do kolegi, który cytował moją wypowiedź

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Kolego Lee, wyobraź sobie że pracowałem w branży wulkanicznej więc mam bardzo dobra wiedzę na temat opon. Kierowcą też jestem dobrym  więc muszę cie rozczarować -  potrafię jeździć.  Poczytaj trochę opinii tych co Dębicą jeździli w zimie to zrozumiesz o czym mówię.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Witam, jestem tu nowy i chciałby się podpiąć pod ten temat żeby juz nie zakładać nowego. Sprawa dotyczy opon, ponieważ od kilku miesięcy jeżdżę nowym autem i zaraz po zakupie zauważyłem, że przy ruszaniu opony czasem buksują w miejscu. Działo się tak na każdej nawierzchni tzn na suchej, mokrej czy sypkiej. Pomyślałem, że to wina opon bo i tak były nieźle zjechane i nadawały się do wymiany. Kupiłem więc nową Dębicę ale problem wciąż ten sam. Zauważyłem, że koła busksują dużo mniej jak szybko puszczam sprzęgło przy ruszaniu.Jak przytrzymuję sprzęgło to jest masakra.  Auto ma ABS więc czy to buksowanie ma coś z tym wspólnego? To moje pierwsze auto z ABSm, w poprzednim aucie też miałem Dębice ale wszystko było ok. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Przede wszystkim to jak ruszasz? Bo jak agresywnie to koła mogą tracić przyczepność. Sprawdziłbym amortyzatory. ABS tu nic nie ma do rzeczy.  Bardzo możliwe, że jest to wina opon - słaba przyczepność i tyle. Kiedyś miałem opony Firestone to koła buksowały praktycznie przy każdym ruszaniu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Kolego grzegorz o jakich opiniach piszesz. O tych w necie czy tych od użytkowników. Ja jeżdżę na zimowych Dębicach i nie wiedzę żadnego problemu. Faktem jest, że nie są one rewelacyjne ale za te pieniądze trudno się spodziewać cudów. Jeździłem na zimowych Uniroyalach, Savach czy Dunlopach. Bezsprzecznie Dunlop wypadał z nich wszystkich najlepiej. Dębica, Uniroyal i Sava według mnie prezentują ten sam poziom (może z małymi odchyłami). Tak jak pisałem wcześniej w śniegu Dębica spisywała się najlepiej. Koledzy z branży oponiarskiej kują swoje auta w Nokiany i Dunlopy, więc też nie to topowe marki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Ruszam normalnie, nie jakoś wolno tylko normalnie energicznie. Nie chce mi sie wierzyć że to opony bo juz na nich jeździłem przy starym aucie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jakie opony do Skody Octavii Tour ?

Kilkanaście lat temu sprzedawane były Hankooki, które na suchej nawierzchni były jak przyklejone ale na mokrej ślizgały się tak, że jeździć się nie dało. Od tego czasu już nie spotkałem takich opon i w twoim przypadku też wątpię aby tak było. Może to być problem z nadmiernym ciśnieniem albo tak jak kolega sugerował styl jazdy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top