You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Skoda Octavia opinie

Forgot password? | Forgot username?

Skoda Octavia opinie

Skoda Octavia opinie

Siema, potrzebuję kilku fachowych opinii o Skodzie Octavi 1.6 102KM. Interesuje mnie spalanie, awaryjności i jak jest zabezpieczona karoseria przed korozją? Podobno duzo osób walczy z rdzą? Mam okazję kupić to auto po okazyjnej cenie więc chciałbym się coś więcej dowiedzieć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Pytanie jak okazyjna jest ta cena? Pytam bo spotkałem się z sytuacjami kiedy ludzie próbowali się pozbywać tych aut ze względu na awaryjność. Octavia lubi się psuć a dokładnie pompa paliwa, alternator, wycieki oleju są też prawdziwą zmorą. Blacha jest ocynkowana więc rdza nie pojawia się ot tak sama z siebie, uszkodzenie mechaniczne to co innego. Średnie spalanie przy tym silniku ok 8l/100km. Lepiej jednak zainwestować i mocniejszy silnik bo przy dość dużych gabarytach auto może  być mułowate.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Z tym ocynkiem to różnie bywa.Wydaje mi się, że w tym przypadku kluczowe znaczenie ma przeszłość auta i przebieg eksploatacji. Ja u siebie mam podobno podwójny ocynk a na błotnikach rdza mi wyłazi. Jeśli auto było regularnie myte, szczególnie po zimie, nikt nie jeździł nim np. po szutrze itp to z rdzą większych problemów być nie powinno. Kolega miał kiedyś Octavię 1.6 ale on mówił, że jego fura ma 108KM i paliła mu tak do 10l/100 z tym, że on ma bardzo ciężką nogę a auto było służbowe.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Octavia to ogólnie dobry samochód. Ja mam Octavię z trochę innym silnikiem ale ogólnie jestem zadowolony. Jest tylko jedna rzecz. Jeśli to jest okazja cenowa to bardzo uważaj. Te samochody raczej się sprzedają i na ich temat nikt nie wymyśla tych wszystkich głupot o samochodach na "F". Jak ktoś sprzedaje ten samochód tanio to albo szybko potrzebuje gotówki albo to jest mina. Co do awaryjności to w dużej mierze zależy ona od tego jak dbasz. Samochód na pewno nie psuje się na potęgę ale zdarzają się też poważne awarie. Mój znajomy kupił sobie taki samochód jako nowy. Silnik 1.6 w pełnej opcji. O ile dobrze pamiętam był to rok 1998. Do tej pory człowiek jeździ tym samochodem więc chyba źle nie jest. Mam nadzieję, że pomogłem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Nie wiem ile w tym prawdy że 1.6 jest za słaby na to auto. Czytałem podzielone opinie, w mieście to ok ale na  dłuższej trasie myślicie że da się odczuć że brakuje mocy?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Nie sądzę, 108KM to sporo i w nowszych autach takiego problemu nie ma. Spokojnie da rade.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Bez przesadyzmu. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego wyścigu zbrojeń. Na większości naszych dróg mamy 90km/h, żeby wyprzedzić i jechać dalej zgodnie przepisami wystarczy 70KM. Nie rozumiem tego, każdy chce fury która ma 200KM a potem płacze, że fotoradary, że policja się uwzięła.
Uważam, że do spokojnej jazdy 100KM w zupełności wystarczy. Nawet na autostradzie możesz jechać z max dopuszczalną prędkością i nie zmęczyć samochodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Bez przesadyzmu. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego wyścigu zbrojeń. Na większości naszych dróg mamy 90km/h, żeby wyprzedzić i jechać dalej zgodnie przepisami wystarczy 70KM. Nie rozumiem tego, każdy chce fury która ma 200KM a potem płacze, że fotoradary, że policja się uwzięła.
Uważam, że do spokojnej jazdy 100KM w zupełności wystarczy. Nawet na autostradzie możesz jechać z max dopuszczalną prędkością i nie zmęczyć samochodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

Dobre aut, a jak kupisz zadbany model to będziesz jeździł do czasu.... kiedy się cos popsuje. Powiem ci że w dzisiejszych czasach to ze świeczką szukać auta bezawaryjnego. Kolega kupił sobie 3letnie Audi i był z nim więcej w warsztacie niż ze swoim 14letnim VW.
Skoda nie ma jakiś wielkich wad, jedni chwalą i inni plują jadem bo trafili na kiepski model. Jak to w życiu...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Octavia opinie

To jest tak, że dzisiejsze auta są bardzo skomplikowane a w dodatku nikt już nie samodzielnie nie naprawia samochodów. Jak złożyć to wszytko do kupy to wychodzi na to, że samochody są drogie w utrzymaniu i się psują. W porównaniu do Malucha, Poloneza czy "Dużego" Fiata Oktavia to wzór bezawaryjności.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
16

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top