You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Problem ze wskaźnikiem

Forgot password? | Forgot username?

Problem ze wskaźnikiem

Problem ze wskaźnikiem

Mam dość nietypowy problem ze wskaźnikiem ilości paliwa w moim Scenicu. Oryginalny wskaźnik przestał działać więc kupiłem używany pływak. Zamontowałem wszystko ładnie pięknie i bardzo się cieszyłem z efektu. Niestety do czasu. Objaw jest taki, że po zapaleniu samochodu poziom wskazywany jest poprawnie. W trakcie jazdy wskazówka stopniowo opada aż do momentu gdy osiągnie zero. Po wyłączeniu kluczyka i ponownym włączeniu znowu jest dobrze. O co chodzi ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem ze wskaźnikiem

Ja ci wskaźnik spada do zera to musi być jakiś problem z pływakiem, jakby zanikał jego sygnał i stąd taka jazda.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem ze wskaźnikiem

Niby masz rację ale jak to się może dziać. Pływak się nie topi bo jest to fizycznie niemożliwe. Rezystancja też nie spada ani nie rośnie bo pływak się nie przesuwa a mino to wskazówka wariuje. Początkowo myślałem o tym, że w obwodzie jest przerwa ale po odłączeniu jednego z przewodów wskazówka opada bardzo szybko a w tym przypadku jest to stały ale bardzo powolny proces.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem ze wskaźnikiem

Sprawdź instalacje dokładnie od początku do baku czy nie ma przetarć, czy wtyczki nie są zaśniedziałe, trzeba też rozebrać licznik, przeczyścić styki od paliwa i temp. Jak dla mnie to coś z elektryką.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem ze wskaźnikiem

Całą instalacje przejrzałem bardzo dokładnie i nic takiego nie znalazłem. Sprawdziłem nawet przejścia i wszędzie było ok. Wszystkie połączenia dokładnie przeczyściłem i profilaktycznie zalałem płynem do czyszczenia i konserwacji styków. Wydaje mi się, że problem leży w funkcjonowaniu wskaźnika a nie w instalacji. Nie bardzo już wiem co z tym fantem robić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem ze wskaźnikiem

Jak pływak działa prawidłowo, instalacja dokładnie sprawdzona to musisz wymienić cały zegar.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem ze wskaźnikiem

No właśnie tego się obawiałem. Kolega elektronik podpowiedział mi, żeby sprawdził wskaźnik w ten sposób: łączy się przewody idące do pływaka i jeśli wskaźnik leci w górę to znaczy, że działa. Zaznaczył, że w ten sposób można sprawdzić tylko to czy on nie jest permanentnie uszkodzony.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
3

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top