You are here:Start>Forum>Forum>KIA>Kia Picanto co o nim myślicie ?

Forgot password? | Forgot username?

Kia Picanto co o nim myślicie ?

Kia Picanto co o nim myślicie ?

Chce zakupić wyżej wymieniony samochód. Docelowo ma nim jeździć kobieta. Zależy mi na tym aby samochód był stosunkowo prosty w obsłudze i bezawaryjny i prosiłbym abyście w postach skupili się na tych dwóch aspektach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Co to znaczy prosty w obsłudze??  nowyt/confused
Jak chodzi ci o elektroniczne bajery to zawsze możesz wybrać wersję podstawową, ale auto to auto więc obsługa jest w każdym taka sama - sprzęgło, hamulec, gaz itd...  nowyt/big-grin
Jak ma być używany w mieście to czemu nie, ostatnio nawet artykuł czytałem o tym aucie i wypadło bardzo dobrze. Wybierz silnik 1.0 61KM a będzie w sam raz. Spalanie niskie, części tanie, auto mało awaryjne, łatwe do zaparkowania.  Dla kobity jak się patrzy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Może hulajnoga? Bardzo prosta w obsłudze, zaparkować łatwo i mało awaryjna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Ja polecam Toyotę Aygo. Rozmiarowo i cenowo podobna do Kia a silniki jakiś taki dynamiczniejszy i w środku więcej miejsca. Lepiej też wygląda a w obsłudze prosta jak budowa cepa. Tylko 3 pedały, jedna kierownica, jeden lewarek skrzyni biegów, w tym tylko 5 biegów do przodu a nie jak w bardziej skomplikowanych pojazdach 6, więc na pewno kobieta nie będzie czuła się zagubiona. Jednym słowem wzór prostoty. nowyt/laughing

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

No ale do czego to auto ma być i dla ilu osób, bo jak auto ma służyć do wożenia dziecka, wózków, fotelików itd to miejsca może być mało. Toyota jest ok ale cenowo dużo droższa. Kia ma tą przewagę, że ceny części są dość przystępne, ale z tym spalaniem to nie ma znowu jakiś rewelacji bo przy 1.0 pali 7l w mieście.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Prosty w obsłudze znaczy taki gdzie wszystkie włączniki i wskaźniki są umieszczone w intuicyjny sposób i dobrze oznaczone. Auto ma służyć jako drugie więc z definicji ma być małym pierdzikiem, na dojazdy do sklepu, pracy itp. Myślałem też o Toyocie ale Yaris. Oglądałem kilka sztuk i wydaje mi się, że ludzie po prostu tych aut nie sprzedają. Każda z tych kliku sztuk, które oglądaliśmy była powypadkowa. Popytałem też mechaników i wniosek jest taki, że samochody te raczej się nie psują ale części są dość drogie. Ponadto zakup wiąże się ze sporymi wydatki i trzeba lekko przepłacić, żeby kupić dobrą sztukę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Silnik przejechane 200 tkm i chodzi jak zegarek, zawieszenie - wymienione za cały okres tylko łączniki stabilizatorów. Nie gnije . Ogólnie polecam.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Ja mam Picanto z 2005 roku, zreszta pisałem o tym na forum Kia to możesz sobie przeczytac. To jest drugi samochód u mnie w rodzinie i jak do tej pory wszystko jest ok. Żona gównie nim jeździ na zakupy czy dziecko do lekarza, przedszkola i takie tam. Trzeba przyznac że auto praktycznie bezawaryjne. Ostatnio tylko zawieszenie zrobiłem a tak to nic sie nie popsuło. Częsci w rozsądnych cenach więc to duzy plus. Jedyny minus to duże spalanie. U nas w mieście pali 8l. Jak na tak mały samochód to tragedia ale to taka cecha tej marki. Kia to nie sa auta ekonomiczne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Trochę się nasłuchałem od różnej maści znawców, że to chiński szajs dla niepoznaki nazywany koreańskim. Jeszcze klika lat temu to ludzie KIA bali się kijem ruszyć a teraz jak czytam prasę motoryzacyjną i oglądam programy tematyczne to widzę, że tym wszystkim krytykom miny nieco rzedną ale szału po nich też nie widać. Jeśli chodzi o spalanie to wolę auto bezawaryjne które wypije litr czy dwa więcej, niż naszpikowane elektroniką, super oszczędne zabawki gidzie jak coś się zepsuje to albo na złom albo po kredyt do banku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Kolego Krisnov a jaki masz silnik i jak u Ciebie wygląda spalanie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top