You are here:Start>Forum>Forum>NISSAN>Proszę o pomoc! Coś się tłucze w zawieszeniu.

Forgot password? | Forgot username?

Proszę o pomoc! Coś się tłucze w zawieszeniu.

Proszę o pomoc! Coś się tłucze w zawieszeniu.

Witam.
Zabrałem auto (Almera 1.8 116KM 2004) do warsztatu na wymianę klocków, tarcz, szczęk oraz bębnów . Niby wszystko gra ale zaraz pojawił się hałas z zawieszenia, zwłaszcza słyszalny na nierównościach, coś wyraźnie się tłucze.  Wróciłem do warsztatu, przejrzeli auto i nic nie znaleźli. Byłem tez w drugim ale tam tez niczego nie stwierdzili, a nawet powiedzieli że to ze starości nowyt/angry Krew mnie zalewa bo wcześniej nic takiego nie było i ma to ewidentnie związek z wymianą wyżej wspomnianych rzeczy. Proszę o jakąś pomoc albo podpowiedź co mogło się stać bo nie wiem już co robić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Proszę o pomoc! Coś się tłucze w zawieszeniu.

A czy nie jest przypadkiem tak że po naciśnięciu na hamulec hałas ustaje? Pewnie nie założyli ci blaszek trzymających klocki i stąd te tłuczenie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Proszę o pomoc! Coś się tłucze w zawieszeniu.

Pytanie teraz czy demontowali koła czy tylko jeździli, kręcili kołami w powietrzu itp ?  Jeśli rozbierali to na bank zauważyli by brak blaszek lub błędy w montażu. Jesteś pewny, że to z dźwięki z zawieszenia a nie z hamulców lub np: łożysko. Ogólnie zmieniając nawet całe hamulce nie ma ingerencji w zawieszenie.

P.S.kiedyś mojej koleżance po wymianie klocków w Uno również coś zaczęło hałasować. Zdjąłem koło i wszystko wyglądało w porządku. Jak przekręciłem tarczą to pojawiał się stuk, nie chrobot tarczy o klocki tylko metaliczne stukanie. Zacząłem demontować całość i już myślałem, że ktoś ją załadował w bambuko i założył stare klocki które wypadły. Okazało się jednak, że inteligentnemu mechanikowi stary klocek wpadł pod ochronną blaszkę a ten idiota zamiast go wyjąć to założył nowe klocki i zostawił. Takie cuda też się zdarzają więc posłuchaj dokładnie co i kiedy stuka bo to wcale nie musi mieć związku z zawieszeniem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Proszę o pomoc! Coś się tłucze w zawieszeniu.

Dzisiaj pojechałem sprawdzić co  i jak i faktycznie jak naciskam hamulec nawet delikatnie to tłuczenie ustaje a jak puszczam to znowu zaczyna. Teraz nie wiem czy to samemu się da te blaszki zamontować czy jakimś drutem złapać? bo mam już dosyć po tych warsztatach się ciągać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top