You are here:Start>Forum>Forum>MITSUBISHI>Malowanie tarcz hamulcowych

Forgot password? | Forgot username?

Malowanie tarcz hamulcowych

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

No tak ale ich kolor nie będzie tak intensywnie czarny i w dodatku nie będzie miał połysku. Jeśli chodzi Ci o Ultimax BlackDash to na części roboczej warstwa wierzchnia się wyciera. Nie pamiętam gdzie ale czytałem, że do tego typu tarcz potrzebne są również specjalne klocki, więc taka zabawa raczej tania nie jest.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Zgadza się ale nic tańszego w tym momencie nie znajdziesz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

tyle kasy i to jeszcze sie wyciera? nie no bez jaj to juz chyba sobie te piasty pomaluje i zaciski do tego. jaki kolor polecacie, czarny i tu i tu czy czerwony na zaciskach a czarny na tarczach?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Takie zachcianki niestety nie są tanie. Gdyby były tanie to byłby powszechne a jak widać nie są. Tarcze hamulcowe wbrew pozorom to dość skomplikowana sprawa. Tu nie ma miejsca na eksperymenty. Nawet opisany wyżej sposób z malowaniem i "czyszczeniem" klockami pachnie mi trochę proszeniem się o kłopoty.
Co do kolorystyki to już kwestia gustu. Mój kolega niedawno kupił sobie polerowane "szprychówki" z czarnym, błyszczącym rentem. Tarcze pomalował na czerwono a zacisk na złoto. Całość wygląda obłędnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Mam zamiar pomalować bębny hamulcowe ale moje są  dość pordzewiałe i teraz zastanawiam się czy użycie tego spreju o którym piszecie usunie całą rdze czy lepiej usunąć ręcznie szczotką drucianą?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

no właśnie też sie nad ty zastanawiałem bo ja bym chciał pomalować bębny na czerwono a jak uzyje tego spreju to czy później można użyć farby na to czy się nie bedzie trzymać? Jak bębny są dość mocno zardzewiałe to  jak najlepiej to oczyscić?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Najlepiej będzie jak usuniesz całą rdzę mechanicznie za pomocą szczotki drucianej, jak korozja jest głeboka to łatwiej jest użyć wiertarki wyposażonej w szczotkę. Później odtłuszczasz powierzchnię i malujesz. Najpierw jednak dokładnie sprwdzcie czy bębny nie nadaja się jednak do wymiany bo jak sa silnie skorodowane to nie warto tracic czasu na upiększanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Jeżeli chcesz lecieć po kosztach to szczotka druciana i spray będą odpowiednie. Pytałeś czy można użyć preparatu i potem pomalować ? Według mnie nie jest to dobry pomysł. Lepiej jest usunąć rdzę tak jak radzi kolega Mike. Powód jest prozaiczny. Duże ogniska korozji mają to do siebie, że są warstwowe. Z tego co czytałem preparaty tego typu nie mają właściwości penetrujących, działają raczej powierzchniowo. Może zdarzyć się tak, że powierzchnia będzie wyglądała ładnie ale jak stukniesz to odleci cały płat bo jest nadżerka gdzie środek nie wniknął.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Już sprawdziłem i bębny spokojnie jeszcze posłużą. Jaką polecacie farbę do pomalowania bębnów? Chciałbym pomalować je na czarno, czy po oczyszczeniu całej rdzy można od razu malować czy pierw zagruntować czymś?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

słuchajcie a gdzie ja mam sprawdzić czy moje bębny są  jeszcze używalne? wiem ze powinna być wybita grubośc na bębnach ale u mnie nic nie widać nowyt/sad

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
74

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top