You are here:Start>Forum>Forum>CITROEN>Porysowane boczne szyby

Forgot password? | Forgot username?

Porysowane boczne szyby

Porysowane boczne szyby

Witam, czy ktos ma podobny problem z porysowanymi bocznymi szybami od otwierania? Macie na to jakiś patent?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Porysowane boczne szyby

Np w Subarynkach jest to częsty problem. Ludzie czyszczą uszczelki i mechanizmy, smarują różnymi płynami i preparatami ale raczej bez zdumiewających efektów. Szyby można wypolerować a potem dbać o czystość uszczelek ale z doświadczenia wiem, że problem wraca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Porysowane boczne szyby

Np w Subarynkach jest to częsty problem. Ludzie czyszczą uszczelki i mechanizmy, smarują różnymi płynami i preparatami ale raczej bez zdumiewających efektów. Szyby można wypolerować a potem dbać o czystość uszczelek ale z doświadczenia wiem, że problem wraca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Porysowane boczne szyby

Szyby rysują się od piachu, trzeba by rozkręcić i dokładnie wyczyścić z całego piachu. Ja tez miałem ten problem i dopiero rozkręcenie i  dokładne usunięcie tego syfu pomogło. Oczywiście jak pisze kolega wyżej, problem powraca więc trzeba czyścić regularnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Porysowane boczne szyby

Tak przyszło mi do głowy, że problem z porysowanymi szybami to nie zawsze wina brudu.  Kiedyś miałem ZX gdzie szyba chodziła bardzo ciężko i widać było na niej zarysowania. Problem rozwiązała dopiero wymiana całego mechanizmu. Zwróć uwagę jaki na to jaki charakter mają rysy tzn. czy są powierzchniowe (te mogą powstawać w skutek zanieczyszczeń) czy głębokie mechaniczne bruzdy (tu winiłbym mechanizm).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Porysowane boczne szyby

Rysy sa powierzchniowe ale jest ich dośc dużo zwłaszcza widać pod słońce, próbowałem czyścić szczelinę miedzy uszczelkami i sama szybę codziennie ale widzę, że to nic nie daje i chyba trzeba będzie rozkręcić co mi się nie bardzo uśmiecha. Może ktos ma jakiś patent na usunięcie syfu bez wybebeszania wszystkiego?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Porysowane boczne szyby

Takich patentów raczej nie ma, tzn można kombinować z linijkami itp ale w rezultacie możesz się tylko szarpać a potem i tak będziesz musiał rozebrać. Jak zdemontujesz to będziesz miał pełny ogląd sytuacji. Tak jak pisałem wcześniej, problem może (ale nie musi) być poważniejszy. Zrobisz jak zechcesz ale ja bym sugerował rozbiórkę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top