You are here:Start>Forum>Forum>VW>Lupo 1.4 i LPG?

Forgot password? | Forgot username?

Lupo 1.4 i LPG?

Lupo 1.4 i LPG?

Kupiłem dziś Lupo z silnikiem 1.4. Jeszcze nie wiem ile będzie palił ale mam okazję założyć do niego gaz w bardzo przystępnej cenie. Jak patrzyłem po raportach spalania to raczej nie ma sensu ale z drugiej strony jest okazja i w sumie to nawet nie muszę jeździć na gazie. Wiem, że bez sensu bo cięższy i będzie więcej palił, przeglądy będą droższe itp ale z drugiej strony okazja, że będę mógł założyć instalację płacąc tylko za części i to w dodatku ceny ich będą hurtowe, raczej się nie powtórzy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

Średnio pewnie spali ok 6l/100km, gaz to zawsze większa oszczędność jak masz w planach jeździć duzo i to w mieście ale jak to ma być drugie auto w rodzinie to raczej nie opłaca się zakładać lpg. Najgorzej że stracisz i tak mały bagażnik, koło zapasowe będziesz woził zamiast zakupów. Jak nie musisz jeździć na gazie to po co wydawać kasę?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

Dziś zrobiłem kilkanaście km tym samochodem i chyba ten samochód zostanie pierwszym w rodzinie. Przy parkowaniu przeżyłem szok. Normalnie moim kontenerowcem to zaparkowanie w mieście graniczy z cudem. Ostatnio jak jechałem nad jezioro to miałem problem z przejechaniem ronda. Przez wiele lat twierdziłem, że benzyna to najlepsze rozwiązanie. Potem kolega namówił mnie na diesla i na własnej skórze przekonałem się, że benzyna to jednak najlepszy wybór. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję jeździć Lanosem z LPG. Samochód nie był mój ale dostałem go w używanie i przekonałem się do gazu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

Skoro jeździsz autem od niedawna to proponuję, żebyś najpierw sprawdził jak wygląda spalanie. Może się okazać, że będziesz z niego zadowolony i zakładanie gazu nie będzie konieczne. Mam znajomą co jeździ Lupo o kilku lat, spalanie 4l/100km. Największym problemem przy LPG są gabaryty auta, a jak uważasz, że będzie ono pierwszym w rodzinie, to może być duży problem z barkiem miejsca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

Brak miejsca to żaden problem bo z zasady ten samochód nie jest używany do przewozu przedmiotów. Jeśli auto będzie palić w okolicach 5 to faktycznie gra nie warta świeczki. Przy 5,5l/km już można się zastanawiać. Muszę jeszcze pogadać z kolegą, którego szwagier zajmuje się instalacją LPG w samochodach. Zobaczymy co gość powie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

nie wiem gdzie ty tą instalację wsadzisz, chyba na kolanach zbiornik będziesz woził  nowyt/big-grin

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

Nawet na allegro są ogłoszenia gdzie ludzie pakują gaz do Lupo. Znam też wiele przypadków kiedy ludzie pakują LPG do CC czy Ticko. Przy tych cenach paliwa trudno się dziwić. Jak na razie nic nie wskazuje, żebym instalację montował ale nie wykluczam takiej sytuacji. Nasi mądrzy politycy zaczynają już coś kombinować przy przepisach odnośnie sprzedaży alkoholu i handlu w święta więc stacje będą musiały jakoś sobie rekompensować te straty.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Lupo 1.4 i LPG?

Moj znajomy jeździ Lupo i powiem ci że spalanie wcale nie takie imponujące, w ruchu miejskim zjada ok 6,5l więc jak chcesz zaoszczędzić to zdecydowanie gaz się nada bo spalanie to chyba jedyny minus tego auta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top