You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Forgot password? | Forgot username?

Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Problem jest tego typu, że kilka miesięcy temu puścił mi korek wlewu oleju i cały silnik miałem zaj...ny olejem. Korek zmieniłem, silnik umyłem. Olej musiał pójść w układ bo jak tylko podgrzeje się wnętrze zaczyna śmierdzieć. W międzyczasie odgrzybiłem klimę ale to niewiele pomogło. Macie jakiś pomysł na czyszczenie bez demontażu ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Pozostaje ci chyba jeszcze raz wszystko wyczyścić i liczyć na to że się wypali i przestanie śmierdzieć. Innej rady nie widzę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Problem w tym, że silnik czysty a we wloty olej raczej się nie dostał. Wygląda na to, że będę musiał zdemontować nawiewy i dostać się jak najbliżej przegrody. Na grodzi jest jeszcze mata przeciwogniowa i podejrzewam, że to ona jest źródłem tego smrodu. Nie mam pojęcia z czego jest to zrobione, przypomina watę szklaną ale się nie kruszy. Chyba jest to jakiś rodzaj filcu. Wydaje mi się, że olej wsiąkł w ten materiał i teraz jak temperatura pod maską się ponosi to zaczyna parować. Nie wiem tylko czym to umyć bo woda się tego nie ima.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Na taki smród to tylko zabrać auto na profesjonalne czyszczenie. A jesli chodzi o nawiewy to moze spróbować gorąca parą przedmuchać ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Swojego czasu przewoziłem kanister z benzyną w bagażniku, a że korek był nieszczelny to wylało mi się sporo na wykładzinę. Później wyprawiałem cuda żeby usunąć ten smród i nic nie pomagało. Na koniec oddałem auto na profesjonalne czyszczenie. Tak na przyszłość, to może ktoś ma jakis sposób na usuwanie takich smrodów?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak pozbyć się zapachu palonego oleju.

Byłem u specjalisty, który twierdzi, że zajmuje się taki czyszczeniem. Gość chce 300zł za usługę. W sumie za 300zł mam czyszczenie wnętrza, mycie silnika oraz czyszczenie nawiewów. Mam też propozycję od kumpla, że za pięć dych pożyczy mi odkurzacza piorącego. Podobno ta maszyna ma funkcję nadmuchu gorącym powietrzem/parą co ma pomóc w czyszczeniu. Nie wiem, z której opcji skorzystać.  Wnętrze jednak nie martwi mnie tak jak ta mata.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top