You are here:Start>Forum>Forum>VOLVO>XC90 proszę o opinię.

Forgot password? | Forgot username?

XC90 proszę o opinię.

Re: XC90 proszę o opinię.

Kosztowna zabawka, która opróżni Twoje kieszenie. Niestety, taka jest rzeczywistość, pracowałem kiedyś w Szwecji gdzie właściciel miał XC90. W przeciągu pół roku auto było cztery razy w warsztacie - nagminny problemy z filtrem cząsteczek, brak mocy, skrzynia biegów do wymiany, ciągle wywalało kolejne błędy silnika. Masakryczny samochód, a naprawy bardzo drogie, nawet ktoś z pokaźnym portfelem jak Szwed miał serdecznie dość.  Zastanów się nad samym faktem sprzedaży marki Chińczykom. Ktoś tu słusznie zauważył, że przecież auta przynoszące zyski nie trafiają pod młotek ot tak sobie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Skandynawskie marki jakoś nie maja szczęścia i nie przyjęły się za dobrze na rynku europejskim. Pierwsze modele Volvo miały czym sie pochwalić, bo jako pierwsze zastosowały pasy bezpieczeństwa i ze względu na rozmiary okrzyknięte zostały jako najbardziej bezpieczne na świecie. Na tym jednak historia sie kończy, bo kiedy inne marki postawiły nacisk na bezpieczeństwo to okazało się że Volvo nie ma już czym się pochwalić. Niestety bezawaryjność nigdy nie była mocną stroną skandynawskich auta. Ceny napraw często przewyższają  Audi czy Mercedesa.  Moim zdaniem fakt sprzedaż Volvo chińczykom jest sygnałem do tego żeby zrezygnować z kupna tej marki, bo Volvo staraci na tej transakcji, tak jak miało to miejsce w przypadku ciężarówek, kiedy Volvo dzieliło skrzynie czy silniki z Renault. Jak masz robić interesy, to rób to z silnymi i rzetelnymi graczami a nie chińczykami.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Może na rynku europejskim te auta wielkiego sukcesu nie odniosły ale trzeba pamietać, że ich głównym punktem zbytu sa Stany Zjednoczone, gdzie auta się dobrze sprzedają.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

nie sądzę, że sa to auta bardziej awaryjne od innych. Jedynym problemem jest drożyzna przy naprawach i ceny części.Jak juz cos nawali to sie pamieta na bardzo długo właśnie ze wzglądu na kosmiczne ceny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Samochód jest z 2004 roku. Nie straszcie mnie tymi kosztami bo gotowy jestem się rozmyślić. Mój mechanik stwierdził, że każde auto produkowane po 2000 roku będzie drogie w naprawie. Jedyny problem jaki on widzi to napęd 4x4, który jest najdroższy w naprawie, najdelikatniejszy w eksploatacji a do tego zupełnie zbędny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Ludzie co wy tak panikujecie? Auto jak auto i tyle! Zgadza się napęd jest najdroższy ale dotyczy to każdego auta a nie tylko Volvo. Uczepiliście się tej marki nie wiedzieć czemu, auta bezawaryjnego nie znajdziesz i im wcześniej sobie zdacie z tego sprawę tym lepiej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Od siebie napiszę tylko tyle, że jeśli napęd w tym samochodzie ma cokolwiek wspólnego rozwiązaniami stosowanymi w Renaultach to trzymaj się od tego samochodu z daleka. Nie to, żebym miał coś do Volvo czy Renaulta (sam jeżdżę Scenikiem) ale napęd w tych samochodach to porażka. Kiedyś bardzo chciałem kupić RX4 i jak zapoznałem się historią tego napędu to sobie odpuściłem. Zdarzały się przypadki, że po 80tys km z tego napędu nie było co zbierać. Mało który napęd dawał radę dotrwać do 150tys km.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Nie mogę zgodzić się z przedmówcami. Volvo XC90 to całkiem fajna i stosunkowo bezawaryjna maszyna. Zdarzają się przypadki kiedy coś się zepsuje ale nawet Audi czy BMW się psują.  Sprzęgła wiskozowe, sprzęgła w kołach, haldexy itp to wszystko są substytuty centralnego dyfra i trzeba mieć tego świadomość. Jeśli nie będziesz szarżował i dbał to będzie służyć długo i bez kłopotów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

To naprawdę udane auto, ktoś tu napisał, że sukcesów na rynku europejskim nie odniosło i z tym sie zgodzić nie mogę. Sprzedaż tego modelu na zachodzie jest bardzo dobra i porównywalna z innymi markami produkującymi Suvy. Zasadnicza różnica polega na tym że cena jest stosunkowo wysoka w porównaniu z konkurencją ale nalezy też zadać sobie pytanie dlaczego tak jest? Otóż z założenia Volvo chciało wyprodukować Suva luskusowego co automatycznie wpłynęło na wyższą cenę. Nie zapominajmy też że jest to auto przeznaczone dla 7 osób! Popatrzcie na wyposażenie tego auta a dopiero później krytykujcie jego ceną.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: XC90 proszę o opinię.

Nie śledziłem słupków sprzedaży w Europie ale w Stanach to auto jest hitem. W sumie to nie dziwię się komentarzom bo w naszym kraju panuje kult aut niemieckich. Biorąc pod uwagę, że XC90 to nie jest ten sam segment to Duster, Yeti czy nawet Juke. Z założenia te auta mają konkurować z Q7 czy X6. Patrząc z Polskiej perspektywy ten samochód to porażka po całości. Sąsiedzi nie będą ci go zazdrościć bo nie jest niemiecki, na forach nie zaszpanujesz bo nie jest japoński, tanio go nie naprawisz bo nie jest francuski a wygląd też taki sobie bo nie jest włoski. Nie zmienia to jednak faktu, że to fajny samochód.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
18

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top