You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

Forgot password? | Forgot username?

Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

Mam taką dziwną sytuację, pojechałem do mechanika, żeby zrobił mi przegląd auta przed długim wyjazdem. Wszystko wyszło wzorowo ale pojawił się problem z czujnikiem ABS. Nie świeciła mi się, żadna kontrolka a sam system działa. Facet twierdzi, że po podpięciu do komputera ma komunikat o błędzie. Możliwe jest uszkodzenie czujnika i jednoznaczny bark objawów ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

Na jakiej podstawie mechanik twierdzi ze jest problem z ABS? Podstawowa zasada jest taka, że jak zapala sie kontrolka ABS-u to masz problem, jak u Cibie nie ma żadnej kontrolki a sam system działa prawidłowo to gdzie jest problem według mechanika?  Kontrolka ABS powinna zapalać się  po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłon, a później gasnąć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

Poczekaj, bo trochę nie kumam o co biega. Kontrola ci się w ogóle nie pali jak przekręcasz kluczyk w stacyjce czy się normalnie zapala ale chodzi ci o to że nie świeci się podczas jazdy co sugerowałoby awarię?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

jak nie masz żadnych objawów ze strony uszkodzonego ABS-u to bym sie nie przejmował tylko normalnie jeździł i obserwował co sie dzieje. Z tego co opisujesz to nawet mechanik nie wie co jest grane, więc watpię, że sam do tego dojdziesz tym bardzie że komputer nic nie pokazuje. ABS ma to do siebie że lubi kaprysić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzony czujnik ABS i brak objawów.

Ja przekręcę kluczyk to zapalają się wszystkie kontrolki a następnie po kolei gasną. Mechanik, u którego byłem, podpiął sprzęt do komputera i na tej podstawia orzekł, że coś jest nie tak z ABS. Żeby było jasne, u tego człowieka byłem pierwszy raz. W necie znalazłem kontakt do gościa, zadzwoniłem, umówiłem się na wizytę. Mój mechanik (ten, który zazwyczaj naprawa mi samochody) nie ma w tej chwili komputera bo ma remonta w garażu. Jak z nim rozmawiałem to stwierdził, że taka sytuacja jest mało prawdopodobna ale w pewnych warunkach możliwa. Dał mi namiar na człowieka, który zajmuje się elektryką i elektroniką samochodową. Zobaczymy co powie drugi specjalista.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top