You are here:Start>Forum>Forum>MAZDA>Nie chce odpalić po uderzeniu

Forgot password? | Forgot username?

Nie chce odpalić po uderzeniu

Nie chce odpalić po uderzeniu

witam!
Jestem tu nowy i mam pytanie czy ktos wie co może byc przyczyna tego że nie można uruchomic auta po stłuczce? Czy ten model ma wbudowany czujnik uderzeniowy? Nie mogę odpalić auta po tym jak mój brat cofając uderzył dosc mocno w przód mojego auta. Chodzi o Mazdę 626 V 2.0l diesel  z 2001 roku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

Wyglada na to że zadziałał wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa i dlatego auto nie chce zapalić. Trzeba go wyłączyć. Gdzie go szukać powinno pisac w instrukcji do tego modelu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

Mi się wydaje że w tym modelu w ogóle nie ma czujnika uderzeniowego, może aku masz rozłączony?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

Niby dlaczego nie ma wyłącznika?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

Gdyby akumulator było odłączny to kolega kindolB chyba by zauważył ?! Być może uszkodzony jest jakiś przewód. Nie wiem jak mocne było uderzenie ale przy cofnięciu raczej czujnik nie zadziała. Napisz coś więcej. Czy rozrusznik kręci i nie ma zapłonu ? a może jest zero reakcji?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

No nie ma żadnej reakcji jakby akumulator padł zupełnie ale wiem że nie padł bo przed stłuczką normalnie działał. Uderzenie było dośc mocne jak na wycofywanie bo brat próbował świrować i wcisnął gaz do dechy nowyt/sad Teraz jest już ciemno a dopiero wróciłem więc jutro muszę jeszcze sprawdzić co i jak, każdy mówi że to ten czujnik odciął zapłon ale nie mogę znaleźć żadnych sensownych informacji o nim...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

O ile wiem to chyba tylko BMW ma przewody pirotechniczne. W pozostałych autach stosuje się raczej czujniki zderzeniowe lub blokady elektroniczne. Generalnie czujniki odcinają pompę więc pozostałe funkcje auta muszą działać. Żeby powiedzieć coś więcej to trzeba by pomierzyć napięcie na przewodach. Zacznij może do sprawdzenia klem i przewodów od akumulatora.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

W wielu modelach czujnik znajduje się za schowkiem pasażera, jest to małe czarne plastikowe pudełko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Nie chce odpalić po uderzeniu

Ze znalezieniem na chybił trafił będzie ciężko bo Fiaty włączniki mają np pod kierownica (tam chyba montowane są najczęściej), Alfa pod siedzeniem, stare Fordy w bagażniku a nowe gdzieś pod maską. Chyba najprościej byłoby zadzwonić do serwisu. Ewentualnie można poszukać odpowiedzi na forum Mazdy bo temat jest bardzo skomplikowany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top