You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Problem z tempomatem.

Forgot password? | Forgot username?

Problem z tempomatem.

Problem z tempomatem.

W Alfie 147 mam taki problem. Jak ustawię tempomat i go włączę to auto jedzie normalnie (zgodnie z ustawieniami). Jak przyhamuję lub ewentualnie dodam gazu czyli wyłączę tempomat to potem mam problem, żeby go znowu uruchomić.  Żeby zaczął działać muszę wyłączyć kluczyk. Po tym zabiegu mogę normalnie go zaprogramować i używać ? To jest normalne. Wydawało mi się zawsze, że tempomat można włączyć w dowolnej chwili.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Z Twojego opisu wynika że tempomat nie pracuje prawidłowo. Jak rozpędzisz się do pożądanej prędkości np 100km i włączysz tempomat to komputer zapamiętuje prędkość i  sam już ją utrzymuje. Kiedy zaczniesz zwalniać to następuje dezaktywacja tempomatu, możesz go ponownie aktywować naciskając przycisk i wtedy auto zacznie rozpędzać sie do 100km i utrzymywać tą prędkość podczas dalszej jazdy. Skoro u Ciebie tempomat nie załącza się ponownie podczas jazdy to coś jest nie tak. Sugerowałbym zajrzenie do instrukcji auta i sprawdzenie jakie masz ustawienia. Nie wiem co ci dokładnie poradzić bo ja w Alfie tempomatu nie miałem i nie wiem jak to z ustawieniami jest, każde auto ma trochę odmienne ustawienia. Jest ON/OFF albo ON/OFF/SET/RES albo jeszcze coś innego.  Może być tak że nie naciskasz odpowiednich przycisków i dlatego tempomat nie włącza sie ponownie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Spróbuj  -  rozpędź się do okreslonej prędkości ( powyżej 50km bo przy mniejszej tempomat nie zadziała ), włącz ON i SET aby auto utrzymywało stałą prędkość, później zacznij tracić prędkość (tempomat przestaje działać) i za chwilę wcisnij RES  aby auto powróciło do wczesniejszej prędkości.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Kombinowałem już na różne sposoby. Początkowo myślałem, że problem może być związany z tym brzęczykiem który włącza się po przekroczeniu wcześniej ustalonej prędkości. Nawet logiczne wydawało mi się, że brzęczyk ustawiony na 95km/h i tempomat na 100 to może być problem. Wyłączyłem obydwie funkcje i zacząłem proces programowania tempomatu od nowa. Niestety nic to nie dało. Nie wiem jak to napisać, żeby wszyscy zrozumieli. Chodzi o to, że mogę tempomatu użyć tylko raz. Żeby go włączyć ponownie muszę wyłączyć kluczyk. Gadałem już z mechanikiem i on twierdzi, że w komputerze takiej funkcji ustawić się nie da więc problem leży gdzieś w instalacji ale on się tego nie podejmie bo niekontrolowane włączenie tempomatu, może być potencjalnie groźnie. Kazał jechać do salonu na firmowy komputer.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Jasne jest to co piszesz ale bez podłączenia do kompa to nic się raczej wymodzić nie da. Za kontrolę tempomatu odpowiada czujnik położenia sprzęgła i hamulca więc może cos tu jest nie tak np wymagają wymiany czy czyszczenia... Czy jak ponownie próbujesz włączyć tempomat to pojawia się jakaś kontrolka?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Mechanik podpiął samochód do komputera ale jak sam twierdzi "jego komputer niestety nie ma wszystkich funkcji diagnostycznych" więc skierował do ASO. On też podejrzewał czujniki ale po podłączeniu wynik okazał się niejasny (tak powiedział a ja nie dopytywałem). Chyba faktycznie podjadę do ASO. Z tempomatem nic się nie dzieje, nic się nie wyświetla. Jest po prostu tak jakbym go w ogóle nie włączał.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Sam miałem taki problem i winny był czujnik sprzęgła. Został wymieniony, koszt niewielki a tempomat działa jak nowy nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z tempomatem.

Samochód jest już u specjalisty. Przed weekendem będę wiedział co go boli i ile to będzie kosztowało. Wstępnie, jako przyczynę problemów podano sterownik tempomatu (nie bardzo wiem co to jest ale skoro fachowiec tak mówi to chyba prawda). Koszt naprawy to w zależności od rozwoju sytuacji 250-480zł. Zobaczymy jak się temat rozwinie ale na razie jestem dobrej myśli.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
17

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top