You are here:Start>Forum>Forum>SUBARU>Spawanie tłumika na samochodzie ?

Forgot password? | Forgot username?

Spawanie tłumika na samochodzie ?

Spawanie tłumika na samochodzie ?

W drodze do pracy miałem taką niemiłą przygodę. Nie wiem czy o coś zaczepiłem czy może to kwestia starości ale tłumik zaczął niemiłosiernie pierdzieć. Podjechałem do pierwszego warsztatu jaki po drodze spotkałem. Gość się zgodził pospawać na szybko. Podniósł mi samochód podłączył masę i chciał spawać. Zjeba...em gościa na czym świat nie stoi i zabrałem samochód. Typ tłumaczył, że to bezpieczne i nic się nie stanie. Mnie uczyli, że na samochodzie się nie spawa, a jeśli już zachodzi taka potrzeba to odpina się akumulator i alternator. Gość się zaczął, rzucać i jednocześnie tłumaczyć. Dałem mu dychę za fatygę ale temat mnie mocno nurtuje.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Spawanie tłumika na samochodzie ?

Ja osobiście wymontował bym cały tłumik bo nawet jeśli elektronice nic się nie stanie to zawsze może zapalić się konserwacja, można uszkodzić przewody paliwowe albo po prostu coś przepalić. Jak przyglądałem się pracy blacharzy to widziałem, że oni odłączają akumulator.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Spawanie tłumika na samochodzie ?

To ciekawe. Interesuje mnie jak taki fachowiec pospawa tłumi w górnej części. Ja rozumiem, że ściąganie tłumika to dużo zachodu co automatycznie podnosi koszty ale odwalanie takich fuszerek wyprowadza mnie z równowagi. Pomijając kwestie elektroniki nie daj się wkręcić na takie akcje bo będziesz musiał wymienić cały układ wydechowy. Jak zostawisz nawet najmniejszą szczelinę to spaliny i ciśnienie zrobią swoje a nie wierzę, żeby ktoś dał radę pospawać szczelnie tłumik bez demontażu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top