You are here:Start>Forum>Forum>KIA>Gwarancja na nowe auto

Forgot password? | Forgot username?

Gwarancja na nowe auto

Gwarancja na nowe auto

Witam wszystkich!
Jestem na forum po raz pierwszy i chciałem poprosić o pomoc w wybraniu nowego auta, które miałoby najdłuższą i najkorzystniejszą gwarancję. Rozważam zakup Ceed bo wiem że producent daje 7 lat gwarancji na swoje modele. To jest najdłuższa dostępna gwarancja, ale zastanawiam się gdzie jest haczyk? Bo pewnie jakiś jest, wiem że sa pewne wykluczenia ale one są w każdej marce, nie tylko KIA. Jak jednak to wygląda w praktyce? Czy ktos korzystał z gwarancji, albo zna dokładnie wszystkie kruczki i mógłby mi powiedzieć na co zwracać uwagę?  Rozważam także zakup Hyundaia i30 bo on daje 5 lat gwarancji. Czy moze ktos kto ten temat przerabiał poradzić jakie nowe auto kupic zeby najlepiej na tym zakupie wyjśc i w razie awarii nie płacić za naprawy?
Z góry dziękuję!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Swego czasu dość mocno interesowałem się tym tematem. W 90% przypadków pełna gwarancja dotyczyła dwóch lat, potem zaczynały się wykluczenia i obostrzenia. O ile mi wiadomo to w przypadku KIA 7 lat nie dotyczy np. zawieszenia. Najlepszym sposobem jest udać się do salonu i poprosić o warunki na piśmie bo różne salony mają różne podejście do tematu. Niedawno nawet temat był poruszany w telewizji. Ogólnie rzecz biorąc dla zwykłego obywatela długa gwarancja to strzał w kolano. Przez cały okres gwarancji musisz serwisować samochód w ASO a oni to najtańszych nie należą. Jak się coś zepsuje to zawsze znajdzie się kruczek, żeby ci taką gwarancję anulować. Jedynie firmom opłaca się takie rozwiązanie bo można serwis puścić sobie w koszta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Niezależnie od tego czy gwarancja wynosi pięć czy siedem lat musisz się liczyć z wykluczeniami. Najczęściej wykluczone z gwarancji sa te elementy, które zużywają się najszybciej jak wszelkie filtry, oleje i płyny, układ hamulcowy, układ zawieszenia,układ wspomagania, bezpieczniki itp. Dodatkowo zazwyczaj gwarancja na lakier, akumulator, ogumienie  czy sprzęt audio jest znacznie krótsza i zwyczaj wynosi do 12 miesięcy albo ok 40tyś km. Największy problem z wszelkimi gwarancjami producentów aut polega jednak na tym, że umowa jest bardzo nieprecyzyjna i właściwie trudno w razie awarii dochodzić swoich racji. Z tego co kiedys wyczytałem, to najbardziej rzetelny był w tym temacie Hyundai, który najbardziej jasno precyzował w swoich umowach warunki gwarancji. Inne marki najczęściej pisały, że usterka zostanie naprawiona jeśli zostanie udowodnione, że winę za jej zaistnienie ponosi wada fabryczna. Każdy wie, że takie wady bardzo trudno sie udowadnia.
Najlepiej byłoby porównać dwie umowy gwarancyjne i wybrać tę najlepszą. KIA może i daje najdłuższą gwarancję ale może się okazać, że ma więcej wykluczę niż Hyundai albo na przykład Opel.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Na stronie KIA można znaleźć gwarancję i przeczytać ją. Jest tak że dają gwarancję 7 lat albo na przebieg 150tyś km, w tym pierwsze 3lata bez limitu kilometrów. Na perforację blach nadwozia jest 12lat, na lakier 5lat lub 150tyś km, na audio 3 lata lub 100tyś km a na akumulator 2 lata. Zastanawiam się po co te 3 lata bez limitu kilometrów? Jak przez pierwsze 3 lata najeżdżę 200tyś to automatycznie tracę całą gwarancję! Ciekawie sformułowali punkt o perforacji blachy - ma to być tylko i wyłącznie korozja blachy na wskroś. Pod takimi określeniami się dużo może kryć i jeszcze więcej znaczyć...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Ja to bym nie liczył na żadną gwarancję ponieważ firmy zrobią wszystko aby naprawa nie była naprawą gwarancyjną. Druga sprawa, to samochody są baaardzo skomplikowaną maszynerią, więc szansa że nic się nie popsuje wynosi 0. A chodzi głównie że jak ma się coś zepsuć, to niech się psuje coś  taniego w naprawie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Mój znajomy zakupił sobie sprzęt za ciężkie pieniądze. Po pół roku sprzęt zaczął wariować. Przyjechał serwis i stwierdzili, że usterka jest bardzo poważna i na miejscu nic się zrobić nie da. Gość na własny koszt odstawił sprzęt do serwisu. Po dwóch dniach otrzymał telefon, że w pompie wtryskowej znaleziono rdzę i gwarancja została anulowana. Nowa pompa to wydatek ponad 10tys zł. Gość płacze i płaci. Żeby było śmieszniej serwis doliczył również koszty diagnostyki i naprawy bo w przypadku braku gwarancji tego typy czynności są płatne. Całkowity koszt naprawy to coś około 20tys zł, a półtora roku gwarancji poszło się je....

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Jak zrobisz 200tyś w przeciągu 3 lat to w tym czasie gwarancji nie stracisz ale jak mini ten 3 rok to już niestety koniec bo masz za dużo na liczniku nabite. Lepiej więc nie szaleć z kilometrami żeby nie przekroczyć tych 150tys przed upływem 7 lat. Jeśli chodzi o to stwierdzenie,że korozja blachy na wskroś to według mnie chodzi o to że rdza ma wychodzić z wewnątrz na zewnątrz. Chodzi więc pewnie o pojawianie się pęcherzy pod lakierem gdzie ewidentnie widac, że rdza wychodzi z wnętrza czyli na wskroś. Najważniejsze, żeby dokładnie ogladać auto i serwisować w ASO bo jak się zaniedba ewentualne początki korozji to trudno będzie udowodnić że to wina fabryczna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Duzo zależy też od przychylności serwisu, wiadomo, że niektóre stawiają sobie za cel żeby winę za ewentualną awarię zwalic na właściciela. Podobno pod tym względem najgorszy jest Mercedes i Ford. Jak kiedyś czytałem opinie ludzi to najlepsze oceny dostała Toyota, ludzie pisali, że nawet po upływie gwarancji dostawali zniżki albo pewne naprawy wykonywano gratis. Ale to podobno jest cel jaki Japoński załozyciel Toyoty postawił sobie juz na początku produkcji - najlepsza opieka serwisowa dla klientów. Nie wiem jak jest z KIA, najlepiej żebyś nie musiał korzystać z gwarancji, z tego co wiem to ceed dostała bardzo dobre oceny pod względem bezawaryjności. Może zamiast studiować gwarancje Kia i Hyundai to należałoby porównac auta i wybrac te najmniej awaryjne?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Gwarancje i naprawy gwarancyjne to temat rzeka i można lać wodę ile wlezie. Na temat wszystkich salonów i dealerów w Polsce wypowiadać się nie mogę z oczywistych względów ale moje doświadczenia wskazują, że najważniejszym czynnikiem w przypadku gwarancji jest czynnik ludzki, tak jak kolega wcześniej zauważył. O ile wiem to ASO nie jest tym samym co producent choć często jest tak postrzegane. ASO to prywatna firma, która na mocy umowy świadczy usługi w imieniu producenta. Zatem w to jak klient jest traktowany w dużej mierze zależy od podejścia i polityki konkretnej firmy. Zatem dwa różne salony firmowe, mogą diametralnie różnie patrzeć na daną sprawę.
P.S. Przepraszam za uogólnienia. Chyba rozumiecie o co mi chodzi ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

No dokładnie tak jest jak pisałem odnośnie Toyoty, producent nakazał traktować klienta jak najlepiej i efekty widać. Swojego czasu była nawet taka akcja z Mercem jak facetowi ASO nie uznało rdzy w nowiutkim aucie i ten jeździł po mieście z antyreklamą Mercedesa. Ciekawe czy to tylko tak traktują ludzi w Polsce czy wszędzie indziej też?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
18

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top