You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Niefabryczne radio

Forgot password? | Forgot username?

Niefabryczne radio

Niefabryczne radio

Przy okazji naprawy tempomatu zapytałem o naprawę radia. Facet w serwisie stwierdził, że raczej nic się zrobić nie da i najlepszym rozwiązaniem byłby zakup radia uniwersalnego. Podłapałem temat i najbardziej pasowałoby mi radio z USB pytanie tylko czy jest możliwość podłączenia sterowania do takiego radia ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Podpięcie to nie jest jakis wielki problem, musisz wpiąć dwie kostki i tyle ale problem z tym że nie będziesz miał sterowania na kierownicy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

I o to sterowanie sprawa się rozbija. Szukałem w necie informacji i na kilku stronach znalazłem opisy jak to zrobić. Problem w tym, że schematy dotyczyły innych aut a ja elektronikiem nie jestem. Koleżka podrzucił mi pomysł załączenia do tego radia emulatora zmieniarki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Jeśli się nie mylę to wyświetlacz radia masz na desce. Bez sensu jest tracić taką opcję. Nie wiem jaki masz problem ze swoim radiem ale jeśli sprawa rozbija się o USB to taki emulator jest fajnym rozwiązaniem ale ciężko będzie Ci go znaleźć. Czasem lepiej kupić zmieniarkę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Z tego co słyszałem możesz kupic nowe radio z wszystkim bajerami USB, Bluetooth, SD Card itd do których dokupujesz przejściówkę i sterujsze z kierownicy, nie wiem jak to wyglada w praniu ale dla przykładu w instrukcji większości radiów pioniera pisze że można podłączyć do fabrycznego sterowania. Trzeba by podjechać do dobrego sklepu i zapytać kumatego sprzedawcę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

I w tym właśnie problem. Pytałem w sklepie, który chwali się, że specjalizują się w Car-audio i goście rozkładali bezradnie ręce. Proponowali przejściówki, te emulatory lub całkiem inne radia ale na podstawowe pytania nikt odpowiedzi nie znał. Chyba zostawię to tak jak jest bo tracę cierpliwość.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Najlepiej byłoby skombinować takie radio i spróbować u siebie podłączyć. Duzo osób chwali sobie pioniera za to że sie go łatwo podłącza więc może cos w tym jest. Trzeba pytać w róznych sklepach aż się cos wyjaśni.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Jest dużo firm co produkują radia współpracujące ze sterowaniem na kierownicy i wyświetlaczem. Szukaj takich marek jak Alpina, Kenwood, Sony czy JVC. Wystarczy dokupić odpowiedni interfejs aby wszystko działało prawidłowo. Nie rozumiem jak to mozliwe że w sklepie nikt ci nie pomógł?? Przecież to nic nowego i kupa ludzi zmienia fabryczne radia. Tu masz nawet strone to sobie popatrz gdzie możesz dokupić taki interfejs do odpowiedniego radia. http://sklep.rms.pl/index.php?p3725,interfejs-do-sterowania-radiem-z-kierownicy-alfa-romeo-ks14614

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Zaczynam widzieć światełko w tunelu nowyt/smile.  Odnośnie sklepów to ja od dłuższego czasu jestem pod wielkim wrażeniem tego jak radzą sobie Polacy w kryzysie. Nie ważne czy idę kupić część do samochodu, monitor czy spłuczkę do sracza zawsze napotykam sprzedawcę ignoranta. Mam ważenie, że teraz pracę mają tylko zarozumiałe gnojki, które w robocie są za karę i nawet jak coś wiedza to im się nie chce powiedzieć. Jak się już uda trafić kogoś kompetentnego i w miarę uprzejmego to on nie jest w stanie pomóc z powodu braku towaru. Przepraszam ale musiałem wylać tą żółć.
Co do urządzenia z linku jutro postaram się zadzwonić i dopytać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niefabryczne radio

Napisz może jakie jest uszkodzenie (z treści wynika, że to właśnie awaria zmusza Cię do wymiany). Może uda się coś pomóc, radio będzie mogło zostać i nie trzeba będzie kombinować. Zgranie radia uniwersalnego ze sterowaniem, wyświetlaczem i oryginalnymi głośnikami nie jest prostym zadaniem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top