You are here:Start>Forum>Forum>Pozostałe marki>Iveco Massif

Forgot password? | Forgot username?

Iveco Massif

Iveco Massif

W kategorii rzeczy dziwnych Iveco Massif. Pomysł na auto genialny szkoda, że Fiat po zakupie Jeepa zdecydował o zaprzestaniu produkcji. Z tego co czytałem i oglądałem to jest masakryczna fura. Biorąc pod uwagę, że konstruktorzy całymi garściami czerpali z Defendera, śmiało to auto można nazwać terenowym.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

O aucie słyszałem, niby w Polce maiło byc w sprzedaży od 2008 roku i co? Nic,cicho sza! O aucie nic nie słychać ani widać. Nie wiem czy odstraszyła ludzi cena bo ponad 100tys czy włoska produkcja? Ktos ma jakieś dane dotyczące sprzedaży?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Ja nie widzę tego auta w terenie, zwłaszcza że robili go włosi, juz sam brak pomysłu i ściągnięcie z Land Rovera jest mało zachecajace do kupna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

no właśnie, jak sie zacznie sypać a to tylko kwestia czasu to człowiek zbankrutuje. Włoskie marki jakoś do mnie nie przemawiają.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Te mity o tym jakoby wszytko co włoskie było słabe zaczyna mnie już lekko mierzić. Jak się zatnie szyba w Fiacie to jest lament, że to włoskie gówno, że ten samochód nie jest wart złotówki, że nikt za darmo by nie chciał. Jak się urwie tłok w VW albo padnie skrzynia w Audi to jest tłumaczenie, że to chwilowe trudności marki, jednostkowy przypadek który nie rzutuje całokształt. Polacy popadli w jakąś paranoję i tkwią w tym chorym zwidzie. OK auta z Włoch może do najtrwalszych nie należą ale też kosztują odpowiednio mniej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

"Re: Iveco Massif
Wczoraj 19:24:25

Ja nie widzę tego auta w terenie, zwłaszcza że robili go włosi, juz sam brak pomysłu i ściągnięcie z Land Rovera jest mało zachecajace do kupna."

Nie bardzo wiem o czym Ty piszesz. Po pierwsze to Defender w kategorii aut terenowo-użytkowych wyznacza standardy więc chyba normalne, że wzorowali się na nim. Na rynku aut seryjnych chyba tylko Ładę Nivę można z nim porównać. Po drugie, nie wiem co masz do Włoskich aut ale Iveco jest jednym z najbardziej cenionych producentów aut dostawczych i użytkowych. Może nie zbiera tylko laurów co Mercedes ale trzeba też mieć na uwadze hipokryzję oceniających. Po trzecie to auto w terenie radzi sobie bardzo dobrze (mogłoby być trochę lżejsze ale...). Jest w Polsce model, który był przygotowywany pod przetarg dla GOPRu. Z tego co wiem konstrukcyjnie ten samochód nie zmienił się prawie wcale, dostał tylko dodatkowe wyposażenie. To chyba o czymś świadczy.

Rozwiewając pozostałe wątpliwości. Fiat ma obecnie pakiet większościowy w Jeepie, więc odjechany projekt Massifa może odłożyć na półkę bo ma już samochody którymi może wypełnić lukę w ofercie.

Edited by: Horn - Sep-04-2013 0:43:23

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Zarówno Defender jak i Massif to zabawki dla snobów. Przeciętny kierowca na takie auto na pewno się nie zdecyduje. Normalnych warunkach drogowych jazda tymi samochodami to koszmar bo są stworzone do jazdy w terenie. Jeśli chodzi o teren to też nie są to auta, które mogą stanowić wzór. Powinny być wyższe, krótsze i lżejsze co eliminowałoby jest z ruchu drogowego. Z jednej strony auta te reklamuje się jako użytkowe i nie znające kompromisów, z drugiej buduje się je tak, żeby pozostawiały choć namiastkę cywilnego auta.  Auto użytkowe to albo dostawczak albo Unimog a ten sprzęt to dziwna hybryda auta dostawczego, osobówki i właśnie Unimoga.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Hobbit wrote:

Powinny być wyższe, krótsze i lżejsze co eliminowałoby jest z ruchu drogowego.

O czym ty mówisz? Jak to krótsze i wyższe? Wiesz gdzie by wtedy wyszedł środek ciężkości? Taki samochód ty na pewno nie nazywałby się terenowym, bo każdy lepszy stok powodował by wywrotkę. Jakoś na całym świecie defendery świetnie sprawdzają się jako terenówki tylko ty uważasz że to samochód dla snobów. Dla snobów to jest pseudo terenówka BMW X6 lub Discovery. A Defender to typowy wół roboczy na farmach. Niestety po roku 1998 bardzo spadła niezawodność tych samochodów, przez co firma straciła wielu użytkowników na rzecz np. Hilluxa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Pisząc wyższa miałem na myśli prześwit. Taką charakterystykę uzyskuje się dzięki zawieszeniu a nie budowie karoserii więc środek ciężkości zostaje nisko.  Auta stricte terenowe są krótsze z tego względu, że są "przycięte" co pozwala na pokonywanie ostrzejszych wzniesień i spadków. Nawet jak przyjrzysz się załączonym obrazkom to zobaczysz, że ta buda jednak trochę zwisa. W swojej wypowiedzi jednocześnie mnie bronisz i oskarżasz. Ja odróżniam terenówki o wołów roboczych. Nawet Unimog, którego możliwości terenowe nieco przewyższają Defendera nie jest uważany za terenówkę.  Defender w wydaniu fabrycznym to idealne auto dla farmera. Pytanie tylko czy opłaca się Farmerowi kupić taki samochód. Ja osobiście wybrałbym Unimoga bo jest zdecydowanie praktyczniejszy. Miałem okazję poznać jednego właściciela Defendera i poczytać wypociny jego kolegów i na tej postawie uważam, że w Polskich warunkach jest to auto dla snoba.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Ok. Nie zrozumieliśmy się. Jak byś jeszcze mógł rozwinąć myśl, dlaczego Defender to auto dla snoba? Druga sprawa to taka że Defender i Unimog to kompletnie dwie różne klasy pojazdów. Jedni farmerzy znajdą zastosowanie dla Unimoga a innym Defender w zupełności wystarczy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top