You are here:Start>Forum>Forum>AUDI>Ewolucja napędu Quattro.

Forgot password? | Forgot username?

Ewolucja napędu Quattro.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

W takich warunkach Quattro może się sprawdzić. Wbrew pozorom Jimny nie ma dużo większego prześwitu od Audi, choć tych wartości nie można bagatelizować. W śniegu czy błocie na pewno przewagę będzie miało Suzuki ze względu na reduktor. W takich lekkich warunkach jednak najważniejsze rolę będą miały opony i na tym radzę się skupić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

Nie wiem jak to się stało że po tym wysypie aut 4x4 wszyscy dookoła muszą jeździć takimi autami. Nagle okazuje się że zimy są takie srogie i śnieżne  że nie da się przejechać zwykłym autem. Śmieszy mnie to bo jakoś wczesniej wszyscy sobie radzili bez problemów. Ile takich dni jest w zimie że snieg tak sypie że nie da się normalnie autem jeździć? Nagle okazuje się że jazda w zimie to tragedia i każdy musi mieć 4x4.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

Popyt i podaż są ze sobą ściśle powiązane. Bez elektryczności też ludzie jakoś, żyli. Zanim wynaleziono windy i kombajny górnicze ludzie wydobywali minerału i rudy. Przed wynalezieniem kolei czy silnika spalinowego ludzie również pokonywali wielkie przestrzenie. Temat rozwoju cywilizacyjnego ostatnich 50lat pominę bo jest mocno kontrowersyjny. Według Ciebie trzeb się cofnąć do epoki kamienia łupanego? W pełni rozumiem ludzi którzy chcą sobie umilić i ułatwić życie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

Nikt tu nie mówi o cofaniu się do minionej epoki, auto 4x4 może być bardzo pomocny ale też zupełnie bezużyteczny. Rozumiem kolegę co ma na myśli bo sam z doświadczenia wiem, że często ludzie kupuja takie auta dla szpanu i tylko dlatego że im się podobają. Jeżdżą takim atem do pracy w mieście i na zakupy do Tesco ale zawsze można się pochwalić znajomym, ze zima i śniegi nie są straszne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

80% ludzi co kupuje 4x4 wcale ich nie potrzebuje a robi to dla szpanu, a później tylko narzeka że naprawy drogie, że opony kosztują fortunę. Nie dajmy się zwariować!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

Ja to 4x4 kupiłbym sobie z dwóch powodów. Po pierwsze, zawsze ciekawiło mnie jak się czymś takim jeździ a po drugie, to kupiłbym gdybym mieszkał gdzieś w dziczy nowyt/smile. A nie kupię na razie bo, naprawy drogie i więcej paliwa ssie.nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

są ludzie co świata po za takimi autami nie widza, do atutów trzeba dodać większe bezpieczeństwo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

Większe bezpieczeństwo? Niby jak chroni przed uderzeniem w drzewo czy jak nowyt/smile.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

chyba raczej chodzi o gabaryty samego auta, to chyba oczywiste duzym autem w razie wypadku masz wieksze szanse na przeżycie. Ale jak mówimy o normalnym aucie z 4x4 jak Audi to nie wiem gdzie to bezpieczeństwo wieksze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ewolucja napędu Quattro.

Niestety większość z szanownych kolegów,którzy tutaj wylewają swoje "złote myśli" nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. Od prawie dwudziestu lat prowadzę warsztat samochodowy.Specjalizuję się w grupie VW. Od zawsze powoże Audiki,głównie z napędem na cztery buty.Obecnie S8 4.2 oczywiście Quattro ( dla laików,bo w tej wersji nie było ośki ). Jeśli ludzie nie wiecie na czym polega bezpieczeństwo tego napędu to powiem tyle,że gdy zwykłe auto leży w rowie,bo na zakręcie okazało się być trochę za ślisko, to w Quattro trzymasz dziewczynę za kolano i wspominasz kolacę przy świecach wracając bezpiecznie do domu.Pozdrawia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
16

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top