You are here:Start>Forum>Forum>FORD>C-Max jaki diesel wybrać?

Forgot password? | Forgot username?

C-Max jaki diesel wybrać?

C-Max jaki diesel wybrać?

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum więc prosze o wyrozumiałość. Planuję zakup Forda C-Maxa z 2007 roku i zastanawiam sie który silnik diesla wybrac - 1.8 116KM, 1.6 110KM czy 2.0 136KM. Chodzi mi o to żeby auto było jak najbardziej ekonomiczne ale też miało swoją moc, zwłaszcza w trasie. Nie wiem jak jest z awaryjnością poszczególnych jednostek, może ktos ma jakieś dane na ten temat, ponieważ ciężko jest znaleźć rzetelne dane.

Z góry dziękuję uprzejmie za pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: C-Max jaki diesel wybrać?

Ja wybrałbym silnik 2.0 lub 1.8 różnice w spalaniu są raczej niewielkie. Jeśli chodzi o spalanie to według mojej wiedzy  1.8 wypada najgorzej 1.6 na pewno będzie pali mniej ale przy takim dużym samochodzie te 109KM może być mało. 1.8 przekonuje mnie zniżkami. 2.0 to wyższe opłaty ale niższe spalanie i moc, która w pewnych kryzysowych może być bardzo potrzebna. Jeśli chodzi o awaryjność to ja donoszę wrażenie, że w przypadku Forda to jest loteria.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: C-Max jaki diesel wybrać?

Polecam ci silnik 2.0 bo choć nieco wieksze opłaty jak zauważył kolega wyżej, to przyjemność z jazdy i oszczędność na paliwie największa. Pamietaj, że C-Max to duże auto, do tego jak planujesz jazdę z rodziną + bagaże  na długich dystansach to ta opcja będzie naprawdę najrozsądniejsza. Co do awaryjności to trudno powiedzieć, choć ja nie słyszałem o jakiś problemach tych silników.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: C-Max jaki diesel wybrać?

Obojętnie który model wybierzesz zwróć uwagę na sprzęgło i przeniesienie napędu. Te podzespoły to oprócz blacharki podatnej na rdzę jedne ze słabszych elementów Forda. Pamiętaj też, że w przypadku "nowych" aut jest wiele elementów które mogą ulec awarii. Sprawdź wszystko dokładnie i nie żałuj pieniędzy na diagnostykę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: C-Max jaki diesel wybrać?

U mnie w robocie jedna babka jeździ C-Maxem. Wiem, że ma w tym samochodzie właśnie 2.0 diesla. Kiedyś gadałem z jej mężem na temat tego samochodu. Mówił mi wtedy, że drugi raz by go nie kupił a na pewno nie z dieslem. Gość mówił też, że cały samochód jest świetny do momentu kiedy zaczynie się psuć. Według tego gościa to właśnie ropniaki Forda psują się najczęściej i jest to never ending story.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top