You are here:Start>Forum>Forum>KIA>Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

Forgot password? | Forgot username?

Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

Witam, mój samochód to Kia Cerato 2006 1.6 benzyna. Mam taki problem, że pojawiły sie drgania skrzyni biegów i zwłaszcza na dwójce czuć na drążku dość mocno a na jedynce jest tak jakby chciało go wypchnąć na luz. Pozostałe biegi są ok. Do tego dochodzą jakieś dziwne świsty i odgłosy odchodzące jakby ze strony silnika. Ostatnio miałem tak, ze cały dzien mi piszczało a później był spokój przez kilka dni i znowu hałas. Nie wiem co to jest bo poza hałasem i drganiem auto chodzi bez zarzutów, biegi tez wchodzą poprawnie. Miał ktoś cos podobnego?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

Wygląda mi to na problemy ze skrzynią biegów. Drgania na drążku czy uczucie wypychania drążka świadczą właśnie o tym. Te piski czy inne hałasy to raczej nie z silnika ale pewnie właśnie ze strony skrzyni dochodzą. Radzę jak najszybciej udać się do warsztatu. Często już po oględzinach oleju w skrzyni można stwierdzić gdzie leży problem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

Ja mam już wyminę skrzyni za sobą. Z objawów było tak, ze słychać było wyraźny hałas spod maski - świsty, jakby ocieranie jakiś części o siebie. Hałas był głośny ale ustawał po wciśnięciu sprzęgła. Do tego drgania drążka biegów i trudności we wrzucaniu biegów. Okazało się że wszystkie łożyska do wymiany więc zdecydowałem sie na zakup nowej skrzyni. Dużo wcześniej jeszcze zanim wystąpiły wyżej wymienione objawy zauważyłem, że silnik zaczął głośniej pracować.  To był początek końca skrzyni.
Tak jak pisał kolega wyżej, po spuszczeniu oleju można powiedzieć czy ze skrzynią jest ok czy nie. Olej najczęściej jest brudny i zawiera opiłki metalu lub inny syf.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

no dzięki za odpowiedź, ale mnie załamaliście normalnie bo miałem nadzieję, ze to coś mniej problematycznego nowyt/sad  Trochę się dziwie bo auto ma dopiero 160tys przebiegu to nie spodziewałem się czegoś takiego. Jeśli to faktycznie skrzynia to czy opłaca się ją naprawiać i ile taka naprawa kosztuje?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drganie skrzyni biegów i piski z silnika

A znasz historię auta? Jak kupiłeś używane to kto wie jak jeździł poprzedni właściciel. Inna sprawa, ze czasem juz tak jest, że u jednego skrzynia padnie po 350tyś a u innego po 150tyś. Naprawy zależą od stopnia uszkodzenia. Często warto jednak kupić nowa bo naprawy zdają egzamin na krótki czas. Ceny sa uzależnione od uszkodzenia. Nowa skrzynia ok 1tyś.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
22

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top