You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Honda Accord czy Mazda 6

Forgot password? | Forgot username?

Honda Accord czy Mazda 6

Honda Accord czy Mazda 6

Witam.
Planuje kupno jednego z tych dwóch samochodów. Konkretnie chodzi mi o roczniki z przedziału 2005-2007. Nie mam też wymagań co do tego czy ma być to benzyna czy diesel. Przebieg tak do 150 tys.

I teraz sprawa wyboru silnika. Jak się sprawują jednostki diesla w tych modelach czy silnik 2.2 Hondy jest podobny do jednostki 2.0 Mazdy? Czy lepiej wybrać benzynę? Tylko tu znowu pytanie lepiej u Mazdy szukać silnika 2.3 czy 2.0. A u Hondy 2.4 czy 2.0?

Czy te samochody mają jakieś wady które całkowicie dyskredytują z wyboru?

Pozdrawiam

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Honda Accord czy Mazda 6

Co do wyglądu obu samochodów to:

1. Honda ma charakter rasowego sportowego samochodu. Energia aż kipi z tego samochodu. Więc jak lubisz mieć wir w baku to bierz Hondę bo na pewno delikatnie i spokojnie nie będziesz jeździł.
2. Mazda wygląda bardzo delikatnie. Jakoś tak kojarzy mi się z samochodem dla kobiet. Raczej ten samochód nie wzbudza u nikogo sportowego charakteru i nie powoduje wciskania pedału gazu do podłogi. Raczej samochód do spokojnych podróży.

Co do silników to po pierwsze, musisz zadać sobie pytanie, czy naprawdę zwróci Ci się w paliwie koszt zakupu diesla. Ile rocznie km będziesz pokonywał?

1. Honda. W sumie diesle i benzyny spisują się równie dobrze więc tu kwestią będzie tylko liczba pokonywanych kilometrów. Dopiero przy 200 000 km może być wymagana regeneracja turbiny.

2. Mazda. W tym przypadku trzymaj się daleko od diesla. I po drugie przy przebiegu powyżej 140 000 km radziłbym się trzymać daleko od silników benzynowych 2.3. Natomiast jednostka 2.0l jest nie do zajechania. Więc polecam 2.0

Aha jeszcze jedna sprawa, w Accord pasażerowie siedzący z tyłu mają bardzo mało miejsca na nogi. Komuś wysokiemu będzie bardzo niewygodnie. Więc nie wiem czy przewidujesz przejażdżki z pasażerami.

Pozdrawiam.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Honda Accord czy Mazda 6

Honda bo silnik zdecydowanie najlepszy. Diesel jest praktycznie niezniszczalny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Honda Accord czy Mazda 6

zdecydowanie honda w dieslu

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top