You are here:Start>Forum>Forum>NISSAN>Wzrost spalania Micra

Forgot password? | Forgot username?

Wzrost spalania Micra

Wzrost spalania Micra

Dzień dobry. Jestem tu nowa i chciałam zapytać jak wygląda u posiadaczy Nissana Micra spalanie? Rok temu zakupiłam Micrę 1.2 benzyna 80KM i początkowo spalanie było bardzo niskie tzn utrzymywało się w granicach 5l/100km. Niestety od kilku miesięcy spalanie bardzo wzrosło i wynosi jakieś 7l/100km. Nie wiem co sie mogło stać. Jak to wygląda u Was?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wzrost spalania Micra

Nie wiem jak osiagnęłaś to spalanie 5l/100km?? Chyba na trasie przy bardzo ekonomicznej jeździe, bo w innych warunkach to normalnie spala 6,5 -7l/100km a więc u Ciebie jest w normie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wzrost spalania Micra

Nie wiem czy wiesz ale spalanie różni się od tego jak jeździsz i gdzie. Poczytaj trochę o eco drivingu to zrozumiesz w czym rzecz.

Z drugiej strony strasznie dużo pali 6,5 -7 l/100km, przy takim silniku i takiej małej wadze samochodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wzrost spalania Micra

Strasznie duzo? Według Ciebie? Takie jest spalanie w tych autach i nic nie zrobisz, Micra nigdy nie była ekonomicznym autem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wzrost spalania Micra

Wiem jaka jest różnica kiedy jeździ sie w trasie, a kiedy w mieście. Nie jestem idiotką! Mówię tu o spalaniu w ruchu mieszanym. Teraz naprawdę spalanie wzrosło i zauważyło to kilka innych osób, którym pożyczam auto.Co mogło wpłynąć na ten stan?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wzrost spalania Micra

Jak podają w katalogu  - przeciętne spalanie w ruchu mieszanym wynosi 6,4l/100km. Ale jak koleżanka wciąż się upiera, że to za dużo to na początek radziłbym sprawdzić: kiedy był wymieniany filtr powietrza i ewentualnie wymienić, sprawdzić prawidłowe ciśnienie w oponach, rodzaj tankowanego paliwa, później sonda lambda. Teraz jest gorąco, może klima chodzi co wpływa na wzrost spalania?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wzrost spalania Micra

w ruchu mieszanym 5l/100km to bardzo optymistyczny wynik, jak dla mnie mało realny i zastanawiałbym się czy aby nie błędnie policzony.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 2 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
91

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top