You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Mycie samochodu pod maską?

Forgot password? | Forgot username?

Mycie samochodu pod maską?

Mycie samochodu pod maską?

Wczoraj pojechałam na myjnię samochodową, aby umyć swoje autko i zobaczyłam coś naprawdę dziwnego  nowyt/confused  .Korzystający z myjni bezdotykowej Pan w średnim wieku mył swoje auto pod maską! Tak! Zwyczajnie mył silnik i inne elementy używając karchera! Trochę zgłupiałam bo nigdy czegoś takiego nie widziałam i zaraz pomyślałam, że samochód mu nie odpali ale się myliłam i po chwili ten Pan normalnie w świecie zamknął maskę, wsiadł do auta i odjechał  nowyt/confused   nowyt/thinking .
Zastanawiam się teraz czy takie mycie jest bezpieczne i czy naprawdę można tak myć samochód?? Mój samochodzik jest baaardzo brudny pod maską.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

Nie wolno myć silnika czy innych części myjką ciśnieniową! W ten sposób można tylko uszkodzić przewody czy inne delikatne elementy. Ja w ogóle nie polecam żadnego czyszczenia wodą, no ewentualnie delikatnie ściereczką ale jaki to ma sens? 

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

Jakieś wycieki oleju można ręcznie wyczyścić ale żeby pod ciśnieniem lać wodę na wszystko? Totalna głupota.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

W żadnym wypadku nie wolno myć silnika wodą pod wysokim ciśnieniem. Niektórzy twierdzą, że można tak robić po wcześniejszym osłonięciu przewodów ale ja się z tym nie zgadzam. Ten gościu miał wiele szczęścia że samochód mu odpalił ale wcale nie jest powiedziane że za chwile auto mu nie zgasło. Przewody elektryczne czy elementy elektroniczne nie lubią wody a zwłaszcza pod wysokim ciśnieniem. Do tego można bardzo łatwo uszkodzić taśmy izolujące przewody jak i gumowe osłony. Efekt będzie taki że umyjesz samochód ale do domu nie dojdziesz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

No właśnie tez tak sobie pomyślałam, że takie mycie to raczej więcej zaszkodzi niż pomoże nowyt/sad Szkoda bo jednak szybko można by umyć w ten sposób całe autko nowyt/winking U mnie jest bardzo dużo pajęczyn i jakiegoś takiego kurzu czy błota na silniku. Pomyślałam, żeby to jakoś umyć ale widzę że lepiej nie ryzykować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

Jak ktoś czyści samochód pod maską to znaczy że próbuje coś ukryć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

Bez przesady, takie opinie że jak samochód ma lśniący silnik to właściciel coś próbuje ukryć sa raczej na wyrost. Wysyp takich odpicowanych aut był po wielkiej powodzi w 97 kiedy to na giełdach pełno był takich czyściutkich autek za grosze. Co do mycia to są rożne preparaty do czyszczenia silnika i wcale nie trzeba mieć coś do ukrycia żeby mieć czysty samochód.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mycie samochodu pod maską?

sam mam umyty silnik i nie rozumiem skąd te opinie. Wodą tez się da umyć ale trzeba wszystkie przewody,rurki i inne delikatne części zabezpieczyć, ważne żeby myć tylko zimny silnik i nie odpalać samochodu zaraz po umyciu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top