You are here:Start>Forum>View the posts of Master Troll

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Master Troll
  • » Profile

Posts

Posts

May-02-2013 14:25:44
Category: Forum
Forum: RENAULT

Powodów parowania szyb jest kilka min zapchany filtr, wilgoć w aucie, awaria radiatora nagrzewnicy, źle pracujące nawiewy albo ich nieprawidłowa obsługa. Nie napisałeś czy nawiewy pracują prawidłowo, dużo osób popełnia podstawowy błąd i ustawia nawiewy tak, że powietrze krąży w aucie, a nie jest pobierane z zewnątrz. Jednym słowem kiszą wnętrze, a nie wietrzą.  Co do awarii radiatora to zdarza się to dość rzadko, ale warto i taką ewentualność wziąć pod uwagę. Możesz też spróbować kupić tzw. pochłaniacze wilgoci i zostawiać w aucie na noc.
Niestety trzeba przyznać, że niektóre  auta mają problem z parującymi szybami.

Jan-21-2013 18:12:16
Category: Forum
Forum: RENAULT

Folia statyczna jest dość prosta w montażu więc myślę, że nie będziesz miał z nią  problemu. Jest  dość wiotka i perforowana, więc jak sam napisałeś  bąble nie spędzą ci snu z powiek. Jeśli jest docięta na wymiar to znacznie uproszcza sprawę, bo nie ma się co oszukiwać czasem trudno idealnie ją przyciąć. Moja rada jest taka: przed montażem dokładnie umyj szybę płynem do szyb samochodowych, przygotuj sobie roztwór - litr wody zmieszaj z 3 kroplami szamponu(przelej to do butelki ze spryskiwaczem), tym roztworem obficie spryskujesz szybę, spryskujesz tym samym roztworem folię i naklejasz ją na szybę.  Powierzchnia jest mokra, więc powinieneś łatwo dopasować ją do krawędzi. Później za pomocą  plastikowej skrobaczki lub gąbki usuwasz nadmiar wody na boki - od środka na zewnątrz.

Jan-21-2013 15:58:35
Category: Forum
Forum: RENAULT

Było już o tym na forum ogólnym, więc możesz sobie poczytać. Generalnie jak nie masz w tej kwestii doświadczenia, to radzę się za to nie brać. Sprawa prosta nie jest, a końcowy efekt będzie  opłakany. Największym problemem jest utrzymanie szyby i samej foli w nieskazitelnej czystości, a uwierz mi nie jest to łatwe, bo folia przyciąga masę drobnych pyłków i kłaczków.  Jak tego nie oczyścisz, to później wszystko to będzie widoczne na szybie. Dodatkowo bąble powietrza, o których piszesz. Niektórzy próbują je przebijać igłą, ale to narusza gładkość foli i skutkuje jej odklejaniem.
Piszesz, że znalazłeś folię za 120zł, ja zdecydowanie odradzam, takie wynalazki. Generalnie bardzo trudno jest znaleźć na necie folię dobrej jakość, a za taką cenę, to nie spodziewałbym się nic dobrego.
Wybór należy do Ciebie, ale jeśli nie masz doświadczenia, to nawet woda tu nie pomoże. Wydasz kasę na marne, to już lepiej dołożyć parę groszy i zlecić to profesjonaliście, od którego dostaniesz gwarancję.

Za darmo mu raczej nie sprawdzą... coś tam będzie musiał zapłacić ale lepiej zapłacić i mieć pewność niż kombinować na własną rękę.

Sep-12-2012 19:33:23
Category: Forum
Forum: TOYOTA

Fajna maszynka.. ale czy stać przeciętnego Kowalskiego? musiałbym robić całe życie żeby takiego kupić..

Sep-12-2012 19:28:21
Category: Forum
Forum: VOLVO

Volvo s80 fajny ale chyba przeceniony samochód jeżeli chodzi o cenę, jest ona nieadekwatna do samochodu moim zdaniem, za te pieniądze można ustrzelić coś lepszego

Sep-12-2012 19:13:19
Category: Forum
Forum: RENAULT

To nie takie trudne, sprawdź sobie konstrukcję na necie i jeżeli pomyślisz to sobie sam wymienisz.

Sep-12-2012 19:03:35
Category: Forum
Forum: RENAULT

Marka jak marka, co kto lubi, nikt niewyda cie obiektywnej opinii dla jednego to super marka a dla drugiego do dupy

Sep-07-2012 19:10:10
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Ja mam Alfę, części drogie ale jakoś wykonania świetna, prowadzi się jak statek kosmiczny nowyt/laughing

Sep-07-2012 18:52:42
Category: Forum
Forum: FIAT

Nic nie rób... po co masz coś kombinować i oszpecać samochód?

  • Index
  • » Users
  • » Master Troll
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top