You are here:Start>Forum>View the posts of Bartek125

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Bartek125
  • » Profile

Posts

Posts

Jul-30-2013 18:11:13
Category: Forum
Forum: VW

Nie rozbierałem go osobiście , zresztą możesz zapomnieć żeby takie rzeczy robić samemu we własnym domu. To jest tak złożony i precyzyjny  mechanizm że nie ma co się za to brać. Mam kumpla co pracuje w ASO i jak mi opowiadał jak to wygląda od podszewki to głowa mała. Myślałem nawet że mnie wkręca ale jak później poczytałem instrukcje to zwątpiłem.  Ceny napraw są  drogie i nie ma się co dziwić przy takim układzie, a jaką masz pewność że materiały są wysokiej jakość i że nic się nie popsuje? 
Przypomina mi się jak pojawiły się auta z systemem start stop. Każdy tylko piał z zachwytu i wiele ludzi zakupiło takie auta. Niby prosta sprawa a sie okazało, że bardzo skomplikowana i ludzie walili do ASO z mnóstwem usterek i problemów. Kumpel mi później opowiadał, że ceny napraw przechodziły ich najśmielsze oczekiwania. Gorzej jeszcze było jak się okazywało, że przy takim systemie nawet głupia wymiana akumulatora to wydatek rzędu 1000zł.  I co było warto? Takie napędy może i są fajne ale trzeba tez patrzeć na koszty użytkowania i napraw. Bo niestety im więcej elektroniki i skomplikowanych układów tym większe ryzyko awarii. Spójrzcie na auta z lat 90'.

Jul-29-2013 15:10:01
Category: Forum
Forum: VW

Panowie, mała lekcja o sprzęgle haldex:
Sprzęgło Haldex składa się z 3 podzespołów:mechanicznego, hydraulicznego i elektronicznego. Podzespół mechaniczny jest odpowiedzialny za przekazywanie momentu napędowego z wału tylnego mechanizmu różnicowego. W skład podzespołów mechanicznych wchodzą : wałek napedzający, wałek zdawczy, sprzęgło wielotarczowe i trzy pierścieniowe toczki. Podzespoły hydrauliczne mają wytwarzać ciśnienie, przez co  ogólnie rzecz ujmując ma zapewnić przekazanie momentu napędowego przez podzespoły mechaniczne na tylną oś. Do podzespołów hydraulicznych nalezą: pompa olejowa napędzana elektrycznie, zawór regulacji ciśnienia, akumulator ciśnienia, filtr olejowy, zawory pomocnicze. Podzespoły elektroniczne sterują ciśnieniem oleju a w ich skład wchodzi : sterownik, czujnik temp, silnik sterujący, silnik elektryczny pompy oleju.
To tak w skrócie. Teraz porównajcie sobie funkcjonowanie zwykłego sprzęgła i wszystko stanie się jasne.  4motion jak pracuje poprawnie to jest cud malina ale jak coś pie***ie to czarna rozpacz. Ten układ jest jedną z droższych zabawek i z doświadczenia wiem, że naprawy z reguły odbywają się ASO i kosztują słono. Przy takim sprzęgle konieczne są regularne wymiany oleju, filtra oleju i kontrola czujników temp. Sama wymiana oleju to wydatek rzędu 300zł.  Nie chcę nikogo straszyć a jedynie otworzyć oczy na drugą stronę 4motion.

Jul-01-2013 15:06:47
Category: Forum
Forum: MITSUBISHI

Z tego co wiem to właśnie sprężarkę używają, no chyba że mają jakiś inny sprzęt niż ty.

Jul-01-2013 15:00:51
Category: Forum
Forum: FIAT

Kolega kiedyś kupił sobie takie cudo na allegro i po dwóch dniach wyrzucił w cholerę. To nic nie warte badziewie na które szkoda kasy.

Apr-11-2013 20:01:30
Category: Forum
Forum: SKODA

Może ci sprzęgło siada, albo wybierak, sprawdź jeszcze poduszki silnika i przeguby.

Apr-11-2013 19:53:29
Category: Forum
Forum: RENAULT

nie słyszałem żeby były jakies problemy z częściami do francuzów, samochód jak każdy inny, jak nie możesz sobie poradzić to zostaw to mechanikowi.

Feb-02-2013 19:56:12
Category: Forum
Forum: VW

a to stukanie to skąd dochodzi, ze strony pasażera ? jak ustawisz nawiewy na maxa to stuka mocniej?

Jan-14-2013 14:21:34
Category: Forum
Forum: FIAT

trzeba uważać na oszustów bo ja też się kiedyś tak naciąłem i musiałem później dopłacać a jak nie masz jak zamontować felg to nic się nie łam  kup pół litra  i do mechanika śmigaj nowyt/smile

Sep-12-2012 19:16:23
Category: Forum
Forum: SAAB

Zainwestuj w porządne przetwornice znanej i cenionej marki jak Denso + palniki Osram Xenarc. Na pewno będziesz zadowolony z jakości. Dużo tanich zestawów z allegro jest nic nie watra. Jak chcesz zaoszczędzić kilka groszy, kupić hid, a później mieć problemy z instalacja elektryczną lub zakłóceniami na CB to proszę bardzo, ale ja szczerze odradzam. Dobry zestaw musi trochę kosztować.

Sep-12-2012 18:45:49
Category: Forum
Forum: BMW

Możesz zrobić pomiar grubości lakieru. Jeśli auto równie dobrze mogło być zniszczone po gradobiciu. Warto zapytać dobrego lakiernika. Może Tobie się tylko wydaje, że lakier pęka.

  • Index
  • » Users
  • » Bartek125
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top