You are here:Start>Forum>View the posts of Marcin

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Marcin
  • » Profile

Posts

Posts

Oct-28-2014 18:53:35
Category: Forum
Forum: Ogólne

a mi podobał się pomysł konfiskaty aut ale oczywiście to niezgodne z prawem!

Jun-07-2013 20:30:56
Category: Forum
Forum: AUDI

Niestety biały lakier może i ładnie wyglada ale jest bardzo niepraktyczny i jak chcesz utrzymać auto w ekstra stanie to będziesz sie musiał nieźle napracować. Najważniejsze to nie dopuścić do zasychania wszystkich brudów a więc częste mycie auta i woskowania po każdym myciu. Jak nie będziesz tego robił to po roku lakier bedzie tak naszpikowany całym syfem z dróg że w zyciu tego nie usuniesz.

Apr-14-2013 14:28:21
Category: Forum
Forum: HONDA

Niestety, nie do końca się z Tobą mogę zgodzić. Na gładkiej nawierzchni, której u nas brakuje, szersze opony się sprawdzą, ale u nas to zupełnie inna bajka. Szerokie ogumienie nie lubi kolein, podczas jazdy wyraźnie czuć opór na kierownicy, a auto ma tendencję do szukania własnej drogi. Takie opony nie są na nasze drogi. Sportowe auto z fajną niskoprofilową oponą to super sprawa, ale na gładkich drogach.Nie będę tu nawet wspominał jak takie ogumienie uszkadza zawieszenie i jak łatwo takie opony uszkodzić na dziurawej drodze.

Apr-14-2013 10:45:48
Category: Forum
Forum: HONDA

Szersze opony powodują usztywnienie samochodu, co w wielu przypadkach może byc dużym plusem, bo auto zachowuje sie bardziej stabilnie na zakrętach i przy dużej prędkości. Problem polega jednak na tym, że na naszych drogach pełnych dziur i kolein taki efekt rzadko kiedy da się osiągnąć. Największą wadą jest utrata komfortu jazdy, hałas i brak tłumienia. Nacisk takiej opony na jezdnię jest mniejszy przez co auto się gorzej prowadzi, zwłaszcza w deszczu gdzie dochodzi do pojawienia się aquaplaningu.  Szersze opony powodują większe opory toczenia, co powoduje większe spalanie i słabsze osiągi przy słabym silniku. Gra nie warta świeczki.

Mar-30-2013 17:10:48
Category: Forum

Ciekawy temat ale watpię czy znajdziesz właściciela tych aut na forum, w ogóle czy jakiekolwiek fora dla SSang Young istnieją? Nie chcę być ignorantem ale chyba nigdy na oczy takich aut nie widziałem. Owszem są do kupienia i na necie znajdziesz dość ciekawe ofert - Korando z 2011 roku za 35tyś. SUV wyglada ciekawie ale jak z użytkowaniem? Albo taki Actyon z zajebistym wyposażeniem z 2009 roku za 38tyś. Cena mówi wszystko i nic. Jak dla mnie egzotyka pełna tajemnic. Ryzykantem nie jestem i raczej nie kupiłbym takich aut, a choć Polak kasy nie ma, to niska cena nie bardzo do niego przemówi i skłoni się do zakupu 10-letniego golfa, bo zwyczajnie go zna.

Mar-09-2013 12:12:49
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Ja bym jeszcze dodał do kolegów  - czyszczenie pompki paliwa, sprawdzenie przepustnicy, oblukanie aparatu zapłonowego, wymiana świec i kabli NGK, czyszczenie silniczka krokowego.

Mar-02-2013 9:36:05
Category: Forum
Forum: TOYOTA

Radzę czekać do pojawienia się typowych objawów przy uszkodzeniu łożysk kół. Jak są jakieś niepewności to pojechać do innego mechanika i poprosić o sprawdzenie. Mnie kiedyś mechanik namawiał ostro na wymianę sprzęgła, bo jak mówił było zbyt nisko i trudno wrzucać biegi. Ja jakiejś różnicy nie widziałem i od zakupu auta sprzęgło było obniżone. Odmówiłem, choć mnie straszył, że pewnego dnia zostanę na lodzie. Minęły cztery lata, a ja nadal jeżdżę na tym samym sprzęgle i jakoś na lodzie nie zostałem.

Mar-02-2013 8:35:56
Category: Forum
Forum: FIAT

Przy takich gabarytach, to chyba więcej niż 2+1+piesek wejdzie  nowyt/big-grin . Dla mnie to auto imprezowe, cała drużyna ziomków wejdzie i jeszcze miejsce na browara zostanie  nowyt/laughing  A tak na poważnie, to ja zawsze miałem wielką sympatię do tego modelu, wyróżnia się z tłumu, ma to coś. Diesel to faktycznie najlepsze rozwiązanie, choć zastanawiam się czy 1.9 to nie za mało na to auto  nowyt/thinking  Jak wygląda jazda na długiej trasie?

Jan-30-2013 21:01:02
Category: Forum
Forum: MAZDA

Gdyby każdy myślał tak jak ty, to nikt by nie siadł za kółko. Wszystko jest dla ludzi samochody sportowe też. W Polsce są jeszcze miejsca gdzie można szybko i bezpiecznie jeździć. W okolicach Wrocławia gdzie mieszkam są fajne i bezpieczne drogi żeby trochę pośmigać. Wszystko z głową, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Jan-30-2013 20:15:22
Category: Forum
Forum: MAZDA

Kolega Jacek napisał wyżej, że samochód sportowy to auto do szybkiej jazdy i w tym celu został stworzony. Jak się zaczniemy rozwodzić nad tym czy Mazda albo Celica  z racji wieku mają jakąś wartość to popadniemy w absurdy.  Auto sportowe kupuje się po to, żeby cieszyć się szybką i dynamiczną jazdą i nie jest ważne czy Celica robi 7 czy 9s do 100. Jak ktos kupuje sportowy samochód i wkłada do niego gaz to ma nierówno pod sufitem.
Widzę, że próbujesz rozgraniczać auta sportowe na te, co mogą mieć gaz i te co są na ten gaz za dobre. Dla mnie takie rozumowanie jest idiotyczne...

  • Index
  • » Users
  • » Marcin
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
21

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top