You are here:Start>Forum>View the posts of Adrian1

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Adrian1
  • » Profile

Posts

Posts

Sep-07-2013 23:52:39
Category: Forum
Forum: AUDI

Widzę, że trochę się miotasz. Quattro to nie jest napęd przeprawowy, jego zadaniem jest poprawa trakcji. Wbrew temu co można znaleźć w internecie quattro to dość skomplikowany mechanizm, nie słyszałem co prawda aby komuś ze znajomych padł taki napęd ale od mechanika wiem, że jak się posypie to zostaje tylko szukanie na szrocie bo nowy to cenowy kosmos.

Sep-07-2013 23:44:34
Category: Forum
Forum: SUZUKI

Człowieku bierz Vitarę albo Subaru. Ferozę puść na drzewo. Dużą zaletą Subaryny jest to, że można trafić sztukę z klimą. W Vitarze jest to niepotrzebne bo ściągasz dach i rura ale w mieście czasami człowiek widzi przewagę klimy. Pamiętaj tylko, żeby zwracać uwagę na opony w przypadku Vitary bo to jest spory wydatek.

Sep-07-2013 23:36:08
Category: Forum
Forum: FORD

Ja wybrałbym silnik 2.0 lub 1.8 różnice w spalaniu są raczej niewielkie. Jeśli chodzi o spalanie to według mojej wiedzy  1.8 wypada najgorzej 1.6 na pewno będzie pali mniej ale przy takim dużym samochodzie te 109KM może być mało. 1.8 przekonuje mnie zniżkami. 2.0 to wyższe opłaty ale niższe spalanie i moc, która w pewnych kryzysowych może być bardzo potrzebna. Jeśli chodzi o awaryjność to ja donoszę wrażenie, że w przypadku Forda to jest loteria.

Sep-06-2013 21:29:17
Category: Forum
Forum: KIA

Z wymienionych najbardziej podchodzi mi Yaris, najlepsza opinia, najbardziej rozpoznawalna marka, rozwinięta sieć serwisów i duża dostępność części. Za Ceedem przemawia relacja cena/wielkość auta (przy odsprzedaży jest to bardzo ważne).

Sep-05-2013 0:04:39
Category: Forum
Forum: RENAULT

Gotowych rozwiązań nikt nie ma, a te które są to jakieś półśrodki. W największym skrócie: w butli jest pływak a obraca "magnesem". Wskazówka w liczniku reaguje na ten obrót. Licznika nie ustawia się w konkretnej pozycji ale koryguje na postawie danych dystrybutora.  Czujnik wskaźnika montuje się na liczniku i przeprowadza wskaźnik do środka. Sam sobie odpowiedz jaką taki układ ma dokładność.

Sep-04-2013 21:36:40
Category: Forum
Forum: OPEL

Uznałem, że jeśli ktoś pyta na forum to jakąś wiedzę i umiejętności posiada. Nie wiem czy moje założenia są słuszne ale zazwyczaj się sprawdzały. Demontaż pokrycia drzwi nie jest raczej trudny i wystarczy odrobina rozsądku i można bez problemu zdemontować całe drzwi. Po rozebraniu przydałby się też miernik. W ten sposób najłatwiej byłoby wykluczyć uszkodzenie włącznika.

Sep-04-2013 15:20:25
Category: Forum
Forum: KIA

W założeniu jest tak jak piszesz ale w praktyce jest bardzo różnie. Na własnej skórze przerobiłem podejście firmy, która ma klienta za nic. Salon jest już od kilkunastu lat. Przez długi czas miał w regionie monopol na markę więc każdy, kto się decydował na dany samochód z konieczności kupował w tym salonie. W tej chwili mają rzeszę wiernych klientów a resztę traktują jak zło konieczne. Zanim wykrusza się im stali klienci, na rynku zajdą następne zmiany i znowu będzie można odcinać kupony.

Sep-04-2013 0:31:36
Category: Forum

Te mity o tym jakoby wszytko co włoskie było słabe zaczyna mnie już lekko mierzić. Jak się zatnie szyba w Fiacie to jest lament, że to włoskie gówno, że ten samochód nie jest wart złotówki, że nikt za darmo by nie chciał. Jak się urwie tłok w VW albo padnie skrzynia w Audi to jest tłumaczenie, że to chwilowe trudności marki, jednostkowy przypadek który nie rzutuje całokształt. Polacy popadli w jakąś paranoję i tkwią w tym chorym zwidzie. OK auta z Włoch może do najtrwalszych nie należą ale też kosztują odpowiednio mniej.

Sep-04-2013 0:22:58
Category: Forum
Forum: OPEL

Nigdy nie słyszałem aby warunki atmosferyczne tak bardzo wpływały na pracę instalacji elektrycznej. Być może jest tak jak piszą koledzy i problem nie dotyczy samego mechanizmu a raczej plastików czy ewentualnie uszczelek. Nie od dziś wiadomo, że wysoka temperatura sprzyja "puchnięciu" materiałów. Może uszczelka zmieniają swoją "objętość" uniemożliwia ruch szybie. Ja bym zdemontował poszycie drzwi i sprawdził jak działają mechanizmy.

Sep-01-2013 19:41:34
Category: Forum
Forum: OPEL

Nie sądzę aby temperatura na zewnątrz miała cokolwiek z tym wspólnego i jest to raczej przypadek. Podejrzewam, że masz to samo co u mnie w Scenicu. Przycisk działa na zasadzie zwierania płytek. Na płytkach umieszczone są styki. Przy dłuższym używaniu styki wypalają się. Ja rozwiązałem to tak, że wyjąłem płytki nalutowałem nieco cyny i wyszlifowałem. Nie jest to może super profesjonalne ale działa. Mnie w sklepie za jeden przycisk powiedziano 43zł a z tego co wiem zdarza się, że nowe przyciski zaczynają szwankować przed upływem roku.

  • Index
  • » Users
  • » Adrian1
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
76

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top