You are here:Start>Forum>View the posts of Borys

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Borys
  • » Profile

Posts

Posts

Aug-03-2013 22:46:02
Category: Forum
Forum: VOLVO

Też tak myślałem ale jak zaczynamy pytać o konkretne części to nagle pojawia się problem. W ASO powiedzieli mi, żebym o zamiennikach zapomniał bo w latach kiedy samochody były produkowane zamienników nikt nie robił a teraz się już nie opłaca. Można liczyć tylko na zasoby magazynowe producenta. Do tej pory udało nam się znaleźć kompletne sprzęgło, rozrusznik i całe hamulce. Problem jest z częściami do przekładni i duperelami z wyposażenia.

Aug-02-2013 23:52:43
Category: Forum
Forum: VOLVO

Kolega sprawił sobie Volvo 340. Kupił je za flaszkę i chciał odrestaurować (takie marzenie z dzieciństwa), jednak pojawił się problem z częściami. Dzwoniliśmy do ASO ale oni mają części do modeli z lat `90 i to wszystko w temacie. Na allegro nie ma nic (w sensie jeden dostawca co ma wszystko na półce). Wdzięczny będę za jakieś namiary.

Jul-16-2013 18:39:07
Category: Forum
Forum: SAAB

Nie do końca się chyba rozumiemy. Jest coś takiego jak szufladkowanie marek. Fiat- samochód dla biedoty, Peugeot, Citroen- samochody dla mniej zamożnych, Renault- samochód dla emeryta, BMW- samochód dla gangstera (starsze modele- samochód dla dresa), VW- samochód dla rolnika, Alfa-samochód dla laski lub szpanera itp itd. Saab w czasach swojej świetności uchodził za auto klasy premium i wielu osób nie było stać na Saaba. Teraz kiedy Saaby mocno potaniały ludzi kupują je jako realizację marzeń z dzieciństwa. Według mnie jest to głupia metoda dobory samochodu ale są tacy co tak mają.

Jul-15-2013 23:05:57
Category: Forum
Forum: SAAB

Oczywiście masz rację chodzi tylko o to, że są auta mniej wymagające. Nie wiem ile kolega ma pieniędzy i jak jest u niego z płynnością finansową. Mam znajomego, który na brak kasy nie narzeka. Ma Saaba i wydaje na niego niezłą kasę. EGR który do Renówki kosztuje 600 zł do jego samochodu kosztuje 1 tys zł. Płaci jeździ i się cieszy, że plebsu na takie samochody nie stać.  Saaby nie są złe ale ja bym go nie kupił.

Jul-14-2013 22:55:30
Category: Forum
Forum: SAAB

Skandynawowie moją nieco inny stosunek do tych aut i to jest zrozumiałem. My żyjemy w Polsce i mówimy tu o polskich realiach.  Dla przeciętnego polaka wydatek rzędu 2,5 tys zł to dużo. Szwed jakoś szczególnie nie odczuł by tych 5 tys. koron, tak mi się wydaje. Podkreślę jeszcze raz. Sam samochód nie jest zły ale wszystko co z nim związane lekko może odstraszać.

Jul-13-2013 18:49:39
Category: Forum
Forum: SAAB

Gwoli ścisłości, nie mam mechanika bo go nie potrzebuję. Fajniejsze rozumiem jako lepiej wyposażone, ładniejsze, takie, które można łatwiej sprzedać (patrz dwa wpisy wyżej) oraz serwisować. Według mnie Alfa 159 jest fajniejsza, pewnie się nie zgodzisz ale ja tak uważam i mam takie prawo. Z Saabem jest tak, że ich ceny drastycznie spadły po tym jak firma ogłosiła bankructwo. Kilka lat temu znajomy kupił Saaba 9-3. W tym samym czasie inny znajomy kupił o rok młodsze A4 za 1,5 tys mniej. Na wiosnę Audi poszło do ludzi i straciło na wartości jakieś 5 tys zł. Saab od jesieni stoi w ogłoszeniach i pomimo, że znajomy chce 1/3 ceny którą zapłacił nie ma chętnych a auto jest na prawdę zadbane.

Jul-12-2013 23:55:15
Category: Forum
Forum: SAAB

Miałem kontakt z tymi samochodami i powiem szczerze, że nie rzucają one na kolana. Jest to bardzo przyzwoity samochód ale według mnie ich ceny są mocno zawyżone. Wydaje mi się, że w tych samych pieniądzach można mieć fajniejsze auto. Kolejna sprawa to serwis i dostępność części oraz ich cena. Kiedyś mechanik z ASO Saaba przekonywał mnie, że Saab to auto dla ludzi którzy dbają o swój wizerunek, cenią sobie prestiż i chcą podkreślić swój prestiż. Skomentowałem to tak: "jednym słowem chcecie doić kasę z bogatych frajerów, wmawiając im, że są lepsi od innych" i tą opinią zakończę. Wnioski musisz wyciągnąć sam.

May-25-2013 23:38:29
Category: Forum
Forum: CITROEN

Oczywiście, że tak. Problem tylko w tym, że dobre warsztaty mają kolejki i terminy. Z drugiej strony wyłowienie dobrego warsztatu z natłoku jest dość trudne i jak widać wymaga czasu i nerwów.

May-22-2013 19:36:15
Category: Forum
Forum: CITROEN

Tak mniej więcej wygląda procedura:
- Dzień dobry, w czym możemy panu pomóc, co chciałby pan kupić?
Facet się zastanowił i mówi:
- Rękawiczki.
- To proszę podejść do tamtego działu.
Facet idzie do wskazanego działu i mówi:
- Potrzebuję rękawiczki.
- Zimowe czy letnie?
- Zimowe.
- To proszę przejść do następnego działu.
Facet poszedł:
- Dzień dobry, potrzebuję zimowe rękawiczki.
- Skórzane czy nie?
- Skórzane.
- To proszę podejść do działu następnego.
Facet poddenerwowany podchodzi do wskazanego stoiska:
- Chcę kupić zimowe, skórzane rękawiczki.
- Z klamerką czy bez?
- Z klamerką.
- Proszę podejść do następnego stoiska.
Facet już wkurzony, ale idzie nic nie mówiąc:
- Potrzebuję rękawiczki, zimowe, skórzane, z klamerką.
- Klamerka na zatrzask czy na rzepy?
- Na rzepy.
- Zapraszam do działu naprzeciwko.
Facet nie wytrzymuje i wrzeszczy:
- Proszę przestać nade mną się znęcać, dajcie mi rękawiczki i pójdę sobie!
- Proszę pana, proszę nabrać cierpliwości, chcemy panu sprzedać dokładnie takie, jakie pan potrzebuje.
Facet idzie dalej:
- Proszę o rękawiczki zimowe, skórzane, z klamerką na rzepy.
- A jaki kolor?
Aż tu nagle otwierają się drzwi do sklepu, wchodzi klient z sedesem świeżo wyrwanym z podłogi, od którego odstają kawałki glazury, niesie go na wyciągniętych rękach, podchodzi do lady i krzyczy:
- Taki mam sedes, taką glazurę, dupę wam wczoraj pokazałem, dajcie mi papier toaletowy!
Nie ma znaczenia czy firma jest w Warszawy, Poznania, Krakowa czy Koziej Wólki. Ten sam scenariusz powtarza się prawie wszędzie.

May-21-2013 21:16:13
Category: Forum
Forum: CITROEN

Nawrzucałbym ci ale nie jesteś tego wart. A co do samej naprawy to mechanik ma w dupie z czego jest zbiornik. Nikt nawet nie chce słyszeć o spawaniu. Tego typu usługami zajmują się firmy. Może w twojej okolicy mechanicy naprawiają wszystko jak leci, prostują podłużnice o jabłonkę, na garnku robią krzywizny blach, jajkiem lepią chłodnice i klejem do szyb łatają doloty. W mojej było kilka przypadków gdzie mechanik zginął na skutek wybuchu spawanego zbiornika i teraz nawet nikt obejrzeć nie chce. Mechanik demontuje zbiornik i wysyła firmie, która dysponuje wiedzą i sprzętem.  Jak dzwoni się do takiej firmy to trzeba wiedzieć czego się od nich chce. ASO weź mnie nawet nie rozśmieszaj. Oni mówią wymiana albo szukaj pan gdzie indziej

  • Index
  • » Users
  • » Borys
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top