You are here:Start>Forum>View the posts of Przemysław

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Przemysław
  • » Profile

Posts

Posts

Aug-26-2013 22:10:42
Category: Forum
Forum: VW

Kiedyś w radiu stary Ziętarski podniecał się tymi silnikami. Pamiętam farmazony w stylu: "na naszych oczach rodzi się historia motoryzacji", "jesteśmy świadkiem przełomu w motoryzacji", " to jest przyszłość motoryzacji" itp. Ciekawe co by teraz powiedział na temat tych silników.

Aug-23-2013 17:56:18
Category: Forum
Forum: VW

Myślisz, że jest aż tak źle? Mam takiego koleżkę, który jeździ Fordem Focusem i za każdym razem jak schodzimy na temat samochodów to zaczyna się litania usterek a Golfie. Czasem mam wrażenie, że chłopu strasznie ulżyło, że ten silnik 1.4TSI powstał. Gość jest zaślepiony nienawiścią do Volkswagena a mówi dokładnie to samo co Ty, z tą różnica, że on przenosi tą porażkę na wszystkie modle. Powtórzę zatem pytanie: myślisz, że konstrukcja jest aż tak tragiczna ? Nie pomyśl sobie, że się czepiam, ja po prostu chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć.

Aug-23-2013 17:05:10
Category: Forum
Forum: VW

Chciałem poznać opinię większego grona. VW w Polsce ma osobliwa pozycję. Z jednej strony ludzie rozpływają się w zachwytach nad tymi samochodami z drugiej krytykują je na każdym kroku i nawet najmniejszą usterkę rozdmuchują do rangi eksplozji silnika. Ja akurat VW jeżdżę i lubię więc jak słyszę głosy krytyki to się zastanawiam czy to są fakty, czy przez krytyków przemawiają kompleksy. Jeśli trochę się interesujesz motoryzacją to pewnie nie jest ci obcy spór: japoniec czy niemiec ?.

Aug-23-2013 12:56:32
Category: Forum
Forum: VW

Wyścig zbrojeń w tej dziedzinie rozpoczęli Japończycy, Niemcy chcieli nie tylko ich wyprzedzić ale zmiażdżyć i mamy tego efekty. Kiedyś czytałem wywiad z szefem inżynierów Hondy. Gość stwierdził, że nie jest dla nich żadnym problemem stworzyć silnik samochodowy (w motocyklach już to zrobili), który dysponował by mocą 200KM przy pojemności nie przekraczającej litr ale on nie dałby gwarancji na to, że silnik taki wytrzyma 50tys km bez poważnej awarii. Trochę to smutne bo fajnie się zapowiadało.

Aug-22-2013 0:34:51
Category: Forum
Forum: VW

Jak te silniki wchodziły do sprzedaży, zapoznałem się z folderem reklamowym. Pamiętam, że złapałem ostrą fazę na samochód z tym silnikiem. Szczególnie śliniłem się na Golfa V ze 170 KM pod maską. Potem znajomi zaczęli mnie wkurzać dykteryjkami o awariach tych silników. Myślałem wtedy: złe języki ludzkie, resentyment biedoty, brak świadomości motoryzacyjnej. Potem zaczęły pojawiać się pierwsze negatywne wpisy w necie. Ostatnio nawet mechanik stwierdził, że on tego badziewia w zakładzie nie chce, bo ustrojstwo skomplikowane i drogie w naprawie.
http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/silnik-2870/news-czy-silniki-1-4-tsi-sa-awaryjne,nId,709645

Aug-12-2013 23:03:26
Category: Forum
Forum: VW

Hola, hola !nowyt/smile Technicznie samochód jest w bardzo dobry stanie. Przy oględzinach byłem nawet zdziwiony, że ten rocznik może być tak dobrze utrzymany. Koleś ogólnie bardzo dbał o samochód, tylko się chłopaczyna za dużo "Szybkich i Wściekłych" naoglądał i mu się zaczęło wydawać, że jest Dominic Toretto.

Aug-09-2013 23:20:16
Category: Forum
Forum: VW

Znalazłem jeszcze jakieś "lewe" podłączenie. Prawdopodobnie gość pod maską chciał podłączyć kompresor albo coś w ten deseń. Jest dodatkowa kostka, która ma aż 3 "+" . Od sygnału idzie dodatkowy przewód, który w zamyśle chyba miał uruchamiać całość. Sam chyba faktycznie nie dam rady.

Aug-08-2013 23:04:20
Category: Forum
Forum: VW

Sęk w tym, że wymieniłem klakson na nowy i nic się nie zmieniło. Przez chwilę jeździłem z sygnałem od skutera-taki malutkie, cichutkie badziewie. Tak sobie myślę, że może problem w tym, że podłączenie umożliwia przepływ większego prądu. Nie jestem elektrykiem/elektronikiem więc mogę trochę niefachowo pisać. Jest możliwość aby problem tkwił w odbiorniku ? bo z tego co zauważyłem to jeśli odbiór jest mały to problemu nie ma. Może to wina wielkości przewodów ?

Aug-08-2013 18:52:15
Category: Forum
Forum: VW

Po kilkukrotnym zatrąbieniu nagle okazuje się, że kilka bezpieczników jest spalonych. Podłączaliśmy z kumplem miernik uniwersalny w miejsce klaksony i chcieliśmy sprawdzić wartości. Wtedy naciskać klakson można było do woli i nic się nie działo, zakupiłem więc nowy sygnał bo uznałem, że to sama "trąbka" jest walnięta. Po dwukrotnym użyciu poleciały mi bezpieczniki, klaksonu, szyb i wentylatora. Generalnie samochód jest pełen niespodzianek. Jak pisałem wcześniej na tym forum, mam zamontowany układ głośnomówiący ale poprzedni właściciel chyba nie chciał go dostosować do swojego telefonu więc go po części zdublował. Powiem tak, jak mnie widzi mój elektryk to już z daleka część mi mówi nowyt/winking

Aug-08-2013 1:35:13
Category: Forum
Forum: VW

Nowy dzień, nowy problem. Powiedzcie mi czy jest szansa, żeby sprawdzić czy sygnał (klakson) może być przyczyną przepalania bezpieczników ? Poprzedni właściciel mojego auta miał coś nie tak z głową i oprócz idiotyzmów takich jak basowa końcówka i głośników wielkości dużej pizzy, próbował zamontować coś w rodzaju syreny kolejowej do Golfa. Ja wywaliłem to cholerstwo ale burdel w instalacji pozostał.

  • Index
  • » Users
  • » Przemysław
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top