You are here:Start>Forum>View the posts of Urbański

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Posts

Posts

Mar-08-2013 20:46:30
Category: Forum
Forum: SAAB

Ja nie ogarniam takich ludzi. Mogę mogę znaleźć racjonalne wytłumaczenie jeśli ktoś che się wyzbyć jakiegoś złomu. Zawadza mu w garażu a wyrzucić nie ma gdzie. Nawet jak komuś zaszkodzi to tak trochę przez przypadek. Nie jestem jednak w stanie usprawiedliwić kogoś kto kupił takie syf a potem próbuje opylić z dużym zyskiem. Ostatnio człowiek skarżył się, że znalazł ogłoszenie o sprzedaży felg aluminiowych. Zadzwonił do typa, że chce przyjechać zobaczyć bo ma niedaleko. Facet zaczął ściemniać, że nie ma takiej konieczności bo on może to pocztą wysłać albo kurierem. Gość zaczął cisnąć i w końcu sprzedający podał adres. Felgi miały pochodzić z jego własnego Passata który stał przed domem. Człowiek pojechał na miejsce i złapał się za głowę. Felga była w 3 miejscach spawana i prostowana ale nie na przyrządach tylko na pniaku. Całość została podgrzana i pociągnięta farbą. Na wewnętrznej stronie było jeszcze widać okopcenia których farba nie przykryła. Niedoszły kupiec jest spawaczem więc wie jak powinien wyglądać spaw. Z jego relacji wynika, że goście posmarkali to w domu bez przygotowania i odpowiedniego sprzętu, nawet nie chciało im się dokładnie wyszlifować spawów. Dwa tygodnie później przeczytał anons: "zakupię uszkodzone felgi aluminiowe-każda ilość, każdy rozmiar. Płatne gotówką. Odbiór w 24H. Atrakcyjne ceny". I ten sam numer pod który on dzwonił za tamtymi felgami.

Mar-08-2013 18:28:56
Category: Forum
Forum: SAAB

Jak jeździsz jakimś nietypowym autem typu Jaguar czy Mustang no to niestety takie zestawy są smutną koniecznością. Rozumiem nawet jak ktoś zmienił hamulce na sportowe i teraz nie może dobrać felg ale cudowanie z dystansami w fabrycznym aucie nie mieści mi się w głowie. Już sam fakt, że ktoś to ot tak sprzedaje jest dla mnie wielką zagadka. Jakim trzeba być bezmyślnym chu... żeby ludziom taki chłam wciskać.

Mar-07-2013 22:01:01
Category: Forum
Forum: SAAB

Ja stanowczo odradzam tego typu modyfikację, zwłaszcza, jeśli pochodzenie dystansów nie jest pewne. Milimetr w tą czy w tą jest nie do wychwycenia ale przy 200km/h ten milimetr może zadecydować o tym czy przeżyjesz. Widziałem profesjonalne dystanse ale każdy z nich było opieczętowany milionem różnych znaków jakości, certyfikatów i homologacji. Krew mnie zalewa jak widzę na allegro dystanse które ewidentnie są toczone gdzieś w szopie. Dla doświadczonego tokarza wykonanie czegoś takiego nie stanowi najmniejszego problemu ale on przecież nie robi analiz, nie prowadzi też testów, nie "prześwietla" materiału aby wykryć wady itp. Z drugiej strony to po kiego grzyba ktoś tak kombinował, przy rozstawie 5x110 wybór jest spory więc dobranie ET nie powinno stanowić problemu. Jedyne wyjaśnienie to takie, że ktoś się właśnie olał offset i kupił felgi które pasowały rozmiarem. Przymierzył i się bardzo zdziwił. Zaczął kombinować ale otrzeźwiał i chce się teraz tej kupy pozbyć.

Mar-05-2013 19:32:35
Category: Forum
Forum: DAEWOO

W moim przypadku te "dodatkowe" drzwi nie mają najmniejszego znaczenia. Wydaje mi się nawet, że ich brak uatrakcyjniłby auto w moich oczach. Im mniejszy samochód tym więcej miejsc parkingowych. Bagażnika nie potrzebuję i praktycznie gdybym miał auto trzy drzwiowe to wyrzuciłbym fotel pasażera i w ten sposób zrobił sobie miejsce na jakieś tam graty ale to już zupełnie marginalny problem. Gdyby to było 3D to spalanie też pewnie by spadło. Jak czytałem o TICO to bardzo, źle wypada ono w testach zderzeniowych. Trafienie w bok to praktycznie pewna śmierć. Mając to na uwadze nie mam zamiaru brać do tego samochodu nikogo z rodziny. Może trochę histeryzuję ale bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne zwłaszcza jeśli chodzi o moich bliskich. Wychodzę za założenie, że jedyną osobą która może ponosić konsekwencje moich błędów jestem ja sam.

Mar-04-2013 20:25:10
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Ciekawostką jest, że stosunkowo rzadko można spotkać zagazowanego Cienkusa a Tico prawie każde ma instalację LPG (z tym prawie każde to może przesadziłem ale jest ich naprawdę dużo). CC spala średnio litr benzyny więcej a mino to nikt się nie decyduje na zamontowanie gazu. Ciekawi mnie dlaczego tak się dziej.

Mar-03-2013 20:37:11
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Chodzi mi po głowie zakup jakiegoś bardzo taniego i bardzo oszczędnego auta. Na pierwszy ogień poszło CC ale wiele osób pisało, że silniki 700ccm to porażka zupełna a jak dołożyć do tego gaz to jest poniżej krytyki. 900ccm podobno lepiej znosi gazowanie ale też dużo więcej konsumuje. W trakcie poszukiwań znalazłem informację, że bardzo dobrze w rankingu niskiego spalania wypada Ticko. Dużym plusem tych samochodów jest trzy cylindry bo 2 cylindry CC to podobno kaplica. Wdzięczny będę za weryfikacje tych informacji.

Feb-23-2013 20:25:45
Category: Forum

Europa ma w "D" promowanie aut ekologicznych bo, żaden z europejskich producentów nie ma ich w swojej ofercie. Gdyby np. Audi wprowadziło takie samochody to podejrzewam, że Niemcy bez problemu w ciągu 10lat  wypromowali by tego typu rozwiązania. Prius jest modny w USA ale moda ta dotyczy elit. Redneki dalej jeżdżą swoimi półciężarówkami z silnikiem Hemi. Druga sprawa to, to że na zachodzie benzyna jest stosunkowo tania więc dla takiego Niemca, Angola czy Francuza temat hybrydy to awangarda motoryzacyjna. Podejrzewam, że jak u nich litr wachy będzie w cenie godziny pracy to zmienią upodobania bardzo szybko. Prius był podany to jako przykłada i chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Hybrydy faktycznie okazały się wielką porażką, nie zmienia to jednak faktu, że wyznaczyły one nowy kierunek.

Feb-23-2013 16:55:31
Category: Forum

To przecież nie o hindusów chodzi ale sam pomysł. Jak Toyota pokazywała po raz pierwszy Priusa to "eksperci" pukali się w czoło. Mówiono wtedy, że to tylko koncept nie mający szans na realizację, że to pokaz siły i możliwości nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Minęło 15 lat i praktycznie każdy liczący się na świecie producent samochodów ma, lub niedługo będzie miał w swojej ofercie auto hybrydowe. 20 lat temu temat kończącej się ropy traktowany był jak przepowiednie "Majów" na temat końca świata. Dziś już nikogo nie śmieszy, facet który mówi, że za 20lat zacznie brakować ropy.

Feb-22-2013 16:23:05
Category: Forum

Z tego co czytałem to np. Hindusi będą robić (a może już robią) tego typ auta. Napełnianie zbiornika na stacji ma trwać krócej niż 5 min. Wałkowane tu cztery godziny dotyczą kompresora zamontowanego w samochodzie. Kolejna trudność, to fakt iż trzeba go podłączyć do gniazdka elektrycznego. Gdyby wynalazek okazał się tak wydajny i nowatorski jak czytałem to możecie mi wierzyć długo on światła dziennego nie zobaczy. Nie chce tu straszyć teoriami spiskowymi ale kasa z ropy jest za duża, żeby przechodzić na tego typu napęd. Ten sam problem ma zresztą CNG, po prostu nie mają pojęcia jak opodatkować to źródło energii.

Feb-22-2013 15:10:07
Category: Forum

Kilka lat temu przeciwnych LPG też straszyli wybuchającymi zbiornikami, płonącymi samochodami, zatruciami gazem itp. Pamiętam jak gość przekonywał nas, że LPG nie ma sensu bo w całej Polsce jest tylko 820 stacji. W tej chwili stacji LPG jest więcej niż stacji benzynowych. O ile wiem to te najnowsze rozwiązania zakładają, iż samochód będzie miał zamontowany kompresor który pozwoli mu na awaryjne dojazdy. Te 4 godziny to w przypadku tego pokładowego kompresora. Na stacji tankowanie ma trwać kilkanaście minut- tak przynajmniej czytałem.

  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top