You are here:Start>Forum>View the posts of Urbański

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Posts

Posts

Jul-28-2013 11:30:08
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja twierdzę jedynie, że na rynku jest masę "niekompetentów" i cwaniaków co pobrali dotację z PUP lub Uni i założyli wulkanizację bo im się wydawało, że to prosta robota. Tak jak pisałem wcześniej, żeby to robić dobrze to trzeba umieć i mieć przynajmniej minimum wiedzy. Temat opon w tym kraju jest nagminnie olewany więc i "fachowcy" się nie spinają. Z doświadczenia wiem, że wiedza w tym kraju to za mało, żeby się utrzymać z opon. Klient nie oczekuje od ciebie, że mu doradzisz, wytłumaczysz ale, że mu sprzedasz komplet Pirelli P ZERO ASIMMETRICO 205/50 R15 za 90zł sztuka i jeszcze jakiś gadżet gratis dorzucisz.

Jul-28-2013 11:08:38
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

No teraz to pojechałeś ! Sęk w tym, że do wymiany jak widać trzeba trochę w głowie mieć ale ludziom się wydaje, że nie i zakładają warsztaty. Założenie opony to faktycznie nie jest jakiś wielki problem ale, żeby zrobić to dobrze i jeszcze umieć coś doradzić to trzeba jednak trochę się pouczyć. Mnie krew zalewa jak słucham wulkanizatorów. Taki debil jeden z drugim opowiada głupoty klientom a potem są z tego same problemy. Mnie to najbardziej mierzi temat opon lewych i prawych. Ostatnio nawet babę zwyzywałem bo mnie UOKiKem straszyła. Kazałem jej dać mi dokładne namiary na fachowca, który ją tak rzetelnie poinformowała a ja dopilnuję aby lukę w sezonie poświęcił na czytanie i zdobywanie informacji.
A jeśli chodzi o takie kwiatki to za przybijanie ciężarków (chodzi o te do stalówek) do felg aluminiowych powinna być kara. Najmniejszy jej wymiar to bicie gorącym łańcuchem po jajach.

Jul-27-2013 22:11:43
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Są takie mity i nic z tym nie zrobisz. Kiedyś gość mi tłumaczył z czego to wynika. W skrócie chodzi o to, że ktoś pomylił pojęcia. Uznał, że tarcza wentylowana musi mieć otwory, którymi się wentyluje ale nie wpadł na to, że otwory mają być w tarczy.

Jul-26-2013 22:24:03
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Jest taka miejska legenda bo i ja się z nią kilka razy spotkałem. Ja w takiej sytuacji pytam: no ok a na felgach stalowych Pan/Pani jeździ ? Stalówki mają jeszcze mniejsze otwory i dużo gorzej przyjmują i oddają ciepło. Idąc tym tokiem rozumowania to po jednym hamowaniu na stalówkach tarcze są do wymiany.

Jul-14-2013 11:42:56
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

Jak przeczytasz dokładnie całość tematu to dowiesz się, że kolega "walczy o miejsce" w samochodzie. Według mnie w konfrontacji dojazdówka vs zestaw naprawczy. Koło dojazdowe wypada znacznie lepiej. Idea koła odjazdowe jest taka, że ma ona służyć jako rozwiązanie awaryjne. Na niej się nie jeździ i nie wygląda. Montuje się ją aby odjechać do zakładu wulkanizacyjnego lub do miejsca docelowego.

Jul-13-2013 23:56:08
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

Pomysł z dojazdówką jest chyba najlepszy. Faktem jest, że nie możesz na niej normalnie jeździć ale z drugiej strony masz pewność, że Ci nie zejdzie powietrze i uszkodzisz oponę albo felgę. Zestaw, żeby miał sens to musi być z kompresorem 12V. Jak do łożysz do tego łatki to masz prawie to samo co dojazdówka.

Jul-12-2013 22:50:40
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

Chciałem tego uniknąć ale jak widać się nie da. Trudno mi radzić Ci w sprawie do której sam nie jestem przekonany. Zależało mi na tym abyś sam się lekko zdeklarował bo ciężko jest pisać od początku świata. Przedstawię pokrótce moje spostrzeżenia. Naboje/zbiorniki z CO2-nie spotkałem jeszcze takiego który byłby w stanie sam napompować koło samochodu. Rekord to chyba 3 albo 4. Ogólnie to działa ale słabo (przynajmniej te z którymi ja miałem do czynienia). Łatki, linki, lepki czy jak kto to nazywa- jeśli uszkodzenie jest liniowe to potrafią wyleźć z otworu i trzeba proces powtarzać od nowa. Ogólnie na drodze naprawa tą metodą to koszmar. Pianka- jest w sumie najlepsza ale daje efekt krótkotrwały. Wiele zakładów wulkanizacyjnych nie chce podjąć się naprawy po użyciu pianki bo ciężko to dziadostwo dobrze doczyścić. Teoretycznie są specjalne rozpuszczalniki do jej zmywania ale w praktyce bywa różnie. Zdarza się tak, że producent da jakiś dziwny skład i jest problem bo się wszystko rozmazuje a nie złazi. Kompresory pod zapalniczkę- bardzo dobre urządzenia pod warunkiem, że masz wolną godzinkę lub półtorej. Te z którymi ja miałem do czynienia pompowały bardzo wolno i po kilku użyciach rozlatywały się w pył. Kolega kupił sobie kompresor który mógłbym spokojnie polecić. Cena 200 euro. Co do ilości km które można zrobić. Znam przypadek, kiedy człowiek jeździł na tak robionej oponie kilka dni (w sumie ponad 230km). Niestety jazda zakończyła się całkowitym uszkodzeniem opony. Jak będziesz miał pytania, pytaj postaram się odpowiedzieć.

Jul-12-2013 17:42:28
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

Jedne zestawy działają inne nie. Sprecyzuj o jaki dokładnie zestaw Ci chodzi (z czego się ma składać). Niektóre zestawy maja lipne naboje inne, słabe uszczelnienia. Ogólnie jest to produkt zastępczy, przeznaczony dla samochodów które praktycznie nie mają bagażnika. Ja osobiście mam złe doświadczenia z tego typu "gadżetami" ale znam takich co mają, używają i chwalą. Koło zapasowe to jest jednak koło zapasowe. Ja jestem przedstawicielem szkoły, że w bagażniku musi być pełnowymiarowy zapas ale mam też zestaw naprawczy na wszelki wypadek. Najlepiej chyba jak sprawdzisz to na własnej skórze.

Jul-08-2013 20:24:54
Category: Forum
Forum: FIAT

Pewnie wiesz, że jest teraz taka moda, żeby na szerokie felgi naciągać wąskie opony. Szczegółów nie mogę zdradzić ale znam przypadek kiedy typ uparł się, żeby to zrobić. Ma Golfa IV z napisem GTI i "...jak on się na wsi pokaże bez takich kół..." (to są praktycznie jego słowa). Gość z godzinę miał tłumaczone, że to nie jest dobry pomysł. Wyjechał wkur..ony bo majster odmówił montażu. Kupił jedynie opony Toyo (oczywiście opony były używane). Po dwóch dniach zadzwonił z informacją, że robi sprawę bo opony były ch...we i w trakcie pokonywania zakręty zsunęły mu się z felgi i położył samochód do rowu. Żąda teraz 6 tys zł odszkodowania. Jak widać niektórym tłumaczenie i asertywność sprzedających nie wystarczy bo zawsze znajdzie się ktoś kto nie będzie miał skrupułów i będzie chciał zarobić 30zł.

Jul-08-2013 20:10:16
Category: Forum
Forum: FORD

Jeśli tak się sprawa ma to spróbuj jeszcze doważania. Czasem ten zabieg bardzo pomaga. Zdarza się po prostu, że geometria i wyważenie samego zawieszania jest lipna wtedy nie ma innego wyjścia. Tak jak radziłem wcześniej zajrzyj też do łożysk. Jeśli to nie będzie trafna diagnoza to nie mam już pomysłów.

  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top